PDA

Zobacz pełną wersję : manual czy automat



gorys7
29-01-08, 20:52
witam
[nie wiedzialem gdzie umiescic tego posta wiec zrobilem to tu :) ]

ok chodiz o to ze, jutro moge kupic Honde Civic 93' z automatyczna skrzynia biegow ..
i teraz nie wiem co zrobic poniewaz nie moge znalezc konkretnych tematow na temat civica z automatem.
czy warto zainwestowac w automat czy lepiej poczekac na manuala ??
czy sa jakies problemy ze skrzynia tego typu ??
dzziekuje

Lcfr
29-01-08, 22:50
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=21699&highlight=automat
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=32326&highlight=honda+automat
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=16200&highlight=honda+automat
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=5710&highlight=honda+automat
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=9581&highlight=honda+automat
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=19547&highlight=honda+automat
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=24110&highlight=automat

nie chce mi się więcej szukac.... :/

shantillas
30-01-08, 00:24
Pytanie jaki silnik przyłazi z tym automatem, b2 czy b7. Jaki ma faktyczny przebieg, czy olej w skrzyni był zmieniany. Czy poprzedni właściciel potrafił jeździć autkiem z taką skrzynia.
Chcesz być wygodny, czy może chcesz poszaleć ?? Jak to drugie to daruj sobie na wstępie.

Mam Hanie w automacie z silnikiem d15b2, jest przez to zmulona ale w mieście nie ma sobie równych. A na trasie radzi sobie całkiem nieźle. Od jutra będę testowac kolektor od Z6. Mam nadzieje, że ożyje w najbardziej zamulonym przedziale od 2 do 3tys obr. A jak nie to przerabiam na wielopunktowy. Ktoś by powiedział, że lepiej opłaci sie na skrzynie manualną ale ja wolę mieć tą wygodę

gorys7
30-01-08, 01:33
samochod nagral mi znajomy ojca ktory zajmuje sie samochodzikami i mowil ze auto cacy... co do silnika to nie wiem dokladnie jaki model jutro ide dokladnie ogladac .. civica nalezy do pana kolo 50-60 lat takze silnik na pewno nie zajezdzony ;/(mam nadzieje)
przebieg z tego co wiem nie za duzy ale ile dokladnie to ... nic zoaczymy jutro i ewentualnie wtedy bedziemy mogli podyskutowac a narazei dzieki za odpowiedz :hinczyk:

shantillas
31-01-08, 00:05
samochod nagral mi znajomy ojca ktory zajmuje sie samochodzikami i mowil ze auto cacy... co do silnika to nie wiem dokladnie jaki model jutro ide dokladnie ogladac .. civica nalezy do pana kolo 50-60 lat takze silnik na pewno nie zajezdzony ;/(mam nadzieje)
przebieg z tego co wiem nie za duzy ale ile dokladnie to ... nic zoaczymy jutro i ewentualnie wtedy bedziemy mogli podyskutowac a narazei dzieki za odpowiedz :hinczyk:

Przy automacie to skrzynie będziesz miał zajeżdżoną szybciej niż silnik.

Ja dzisiaj odebrałem autko po wymianie kolektora na 4-2-1, przyszła też nowa sonda lambda bo stara wykręciła się bez gwintu. I naprawdę czuć różnice, autko ładnie ciągnie już od dołu i szybciej wchodzi na obroty :) Co jak co ale póki skrzynia nie padnie to będę jeździł tylko automatem :d

troopp
31-01-08, 01:57
samochod nagral mi znajomy ojca ktory zajmuje sie samochodzikami i mowil ze auto cacy... co do silnika to nie wiem dokladnie jaki model jutro ide dokladnie ogladac .. civica nalezy do pana kolo 50-60 lat takze silnik na pewno nie zajezdzony ;/(mam nadzieje)
przebieg z tego co wiem nie za duzy ale ile dokladnie to ... nic zoaczymy jutro i ewentualnie wtedy bedziemy mogli podyskutowac a narazei dzieki za odpowiedz :hinczyk:

Kurcze u tych Niemców - czy innych Holendrów - to same dziadki. Przebieg mały, środek wycacany, silniczek jak brzytwa. Bo taki Niemiec czy Szwajcar te 15 czy 17 lat temu, wydał górę szmalu na auto, żeby je schowac do garazu, absolutnie nie jeżdzić (każdy ma poniżej 200k :) ) Tylko mył, jeżdził na przegląd, kołderka okrywał itp. Wszystko dlatego, ze już w dniu zakupu on myslał o polskim handlarzu, któremu za dosłownie psie pieniadze to cacuszko sprzeda, za naście lat.
Żeby ten handlarz samarytanin, mógł oddać to cudo po kosztach (prawie) innemu Polakowi :)

Sorry ale nie mogę juz tego słuchać, każdy handlarzyna sprzedaje tą sama bajkę.

Obejrzyj go dokładnie, i nie tam gdzie cwaniak będzie pokazywał ryskę na lakierze.
Popatrz na spasowanie blach, czy nie ma róznic, i na sto innych rzeczy.
Nie słuchaj "znajomego" bo on nic o tym aucie nie wie, to pośrednik. A jak wie, to najwyżej, który kowal go klepał, ale tego Ci nie powie :)
Jak będzie w miarę, to bierz. Miałem po rodzinie ze trzy automaty, i nie było żadnych problemów.
Życze powodzenia

gorys7
01-02-08, 13:29
samochod od 4 lat w Polsce wiec :) ...
a wiec silnik prawdopodobnie "d15b7 - 102KM " tylko ze w dowodzie jest napisane 112 KM :) "ladnie" sie rozpedza, skrzynia tez chodzi bez problemu, ale co manual to manual ( brak kopniaka przy starcie ;/ )
mam nadzieje ze sie nie zawiode na samochodziku, bo juz jeden zawod przezylem jak zobaczylem ze to ma 4 drzwi :speszony: ale co zrobic, gdyby nie okazyjna cena to ... moze 3 d. czeka gdzies tam na mnie :D poki co trzeba bedzie sie meczyc na automacie ;)

korbol
02-02-08, 15:33
Chlopie ja mam automata D15B7 fakt w niskich parti ciagnie slabo :( z manualem nie wygram i ty tez nie wygrasz :( ale nie ma sie co smucic :) ja nie wiem jak ty wiekszosc trasy jezdze po miescie co chwile swiatla wiec automat jak najbardziej do tego typu jazdy pasuje. Moj niestety byl podjechana poprzedni wlasciciel nie wiedzial pewnie ze trzeba olej wymieniac i takie tak elementy eksploatacyjne. Wiedzial tylko gdzie lac bene i nic wiecej :) po przeprowadzce do mnie hania wyglada jak nowa lakierek nowy w silniczku powymieniane wszystko co trzeba w zawieszce tez :) wiec jak twoj egzemplarz byl naprawde od emeryta w co trudno uwierzyc chociasz cuda sie zdazaja :D to bedziesz z niej zadowolony bo automat to mega wygoda i komfort jazdy :) milego uzytkowania :)

gorys7
10-02-08, 15:50
tydzien jazdy za mna ...wiecie co to jest milosc od pierwszj jazdy :) (doczekalem sie pierwszego samochodu ) .. wrazenia: faktycznie wygoda, jednak brak frajdy z manualem :P / zawsze od ojca mozna pozyczyc auto .. / ale przynajmniej dziewczyna zadowolona ze jej wiecej czasu popswiecam w czasie jazdy ;] faktycznie dol ciagnie slabo ale jak rozpedzi to nei zatrzyma :d stan techniczny w marcu do wymiany oleje i filtry i jedna uszczelka a tak to faktycznie: udany zakup.. bez rysek na zderzaku sie nie obylo wysokosc n.p.m robi swoje :)

menic
23-02-08, 23:45
Tez mam automata i jestem zadowolony... Tylko zastanawiam sie jak najlepiej poprawić dynamike tak do 3k na jedynce...
Przy wcisnieciu gazu obrotomierz podskakuje do 1500, przez chwile meczy az dojdzie do 2700 i wtedy juz się wyrywa... Jak zniwelować tą dziure między 1500 a 3000?

grafix
24-02-08, 00:12
Lcfr to ładnie ujal, szukajka. do zamknięcia topic ?

ps. automat - nuda - sen

shantillas
24-02-08, 00:24
Tez mam automata i jestem zadowolony... Tylko zastanawiam sie jak najlepiej poprawić dynamike tak do 3k na jedynce...
Przy wcisnieciu gazu obrotomierz podskakuje do 1500, przez chwile meczy az dojdzie do 2700 i wtedy juz się wyrywa... Jak zniwelować tą dziure między 1500 a 3000?

Patrz parę postów wyżej. Kolektor 4-2-1 i będziesz miał ładną poprawę w dolnym zakresie. Zawsze możesz jeszcze przejśc z DPFI na MPFI.
Poza tym automat to wygoda a nie sport. Jak chcesz Civa z automatem i pojeździć sportowo to znajdz wersje SIR JDM. Tam automat jest bajeczny.

Aha ruszasz ostro z jedynki i potem przełączasz na D3/4. Bądź lubisz szybko ruszyć spod świateł ?? To nie wróżę długiego życia tej skrzyni...

x-tygrysek-x
24-02-08, 00:56
dziś miałem przyjemność pojeździć d16z6 w automacie - naprawde *****iście lata :Dmoże nie tak jak manual ale jakoś tak przyjemnie :)
Czemu się tak przejmujecie że skrzynia padnie, kupisz używke za 300-400zł i będziesz jeździł dalej :aloha:

gorys7
27-02-08, 20:54
+ robocizna 1000 :P