PDA

Zobacz pełną wersję : Drganie kierownicy przy hamowaniu, tylko w zakresie 50-60 km



Rav
28-01-08, 15:09
Panowie i panie będący bywalcami tegoż forum, mam problem jak w temacie, przy hamowaniu drży mi znacznie kierownica ale tylko i wyłącznie w przedziale 60-50 km, poniżej i powyżej jest wszystko ok, nie zależnie od siły hamowania. Przy jeździe na luzie nic nie czuć, wszystko jest stabilne i nie czuć nic, hamowanie silnikiem też ok. Wyważyłem już koła ale nadal jest to samo. Co to może być? Jeśli ktos może miał coś podobnego to niech napisze bo nie chce sie w nie potrzebne koszty wpędzać.

patyk_lks
28-01-08, 15:22
dziwne,ze tylko w takim zakresie. Odpowiem Ci tak.Ogólne przyczyny drgania kierownicy:
1. Krzywe tarcze
2. lyzt na drążkach/końcowkach kieroniczych
3.luzy na maglownicy
4.krzwe, podbite opony lub felgi

rafalb33
28-01-08, 15:40
5. Brak odpowiednich pierscieni centrujacych np. w felgach alu o wiekszym otworze niz normalnie w hondzie. I powoduje to zazwyczaj drganie kierownicy w jakims przedziale predkosci np 100-130. Mialem dokladnie tak u siebie.

Rav
28-01-08, 15:43
Ja mam teraz stalówki 14 z zimówkami, kupiłem niedawno na giełdzie. Na alu nie było problemu, z tego co mnie pamięc nie myli. Licze na to ze to jakieś drążki, bo tarcze jak by były pogięte to by biły przy każdej prędkości chyba.

rafalb33
28-01-08, 15:47
Wrzuc na probe letnie kola to zobaczysz co jest przyczyna.