PDA

Zobacz pełną wersję : Stuki tył SEDAN EK



lukasrz
13-07-13, 14:46
Wiem wiem było o stukach w zawieszeniu milion razy ale z żadnego tematu nic nie wynika ;]

Mam dziwny problem u siebie, mam wymienione wszystkie tuleje przód i tył, z tyłu duże cukierki OEM i dalej coś mi cicho popukuje z tyłu z prawej strony, nawet amorka wymieniłem z tyłu i nic. Pukanie jest średnio głośne, raczej nie metaliczne, stłumione i występuję głównie wtedy gdy na drodze jest wiele malutki dołeczków - jakaś stara droga pofałdowana i zawieszenie mocno pracuje. Słychać to tylko z tyłu z prawej strony...

Na wydech mi to nie brzmi, raczej o nic nie stuka...

Miał ktoś podobny przypadek? Może ktoś już to przerabiał, jak nie to będe jeszcze wieszał inaczej wydech.... :)

sparco
13-07-13, 15:45
może głupota, ale w bagażniku jakieś graty Ci się nie tłuką ?:)

lukasrz
13-07-13, 15:57
Wiesz co gaśnice wyjmowałem i nic to nie zmieniło, została plastikowa szczotka i WD40 schowany w rękawiczkę materiałową :D więc odpada na 100% zaczynam się zastanawiać czy to gdzieś rura wydechu nie wali w podłogę, ale pamiętam rok temu wydech był wymieniany i poprawiany bo walił w wieszak.

Co ciekawe jak jade przez policjanty czy studzienke to raczej cisza, a jak mam droge że telepie bo są dołeczki jeden za drugim to zaczyna głucho w tle pukać tak jakby coś na tych dołkach się rozhuśtało i uderzało o coś :D Nie jest to głośne ale potrafi zirytować jak poza tym w aucie cisza, nic nie puka z innych stron, nie trzeszczy ani nic :D

zmiana wszystkich gum, amorka, poduszek pod amorkami ogólnie nie wniosła nic do tego tematu, 0 zmian poza tym, że auto prowadzi się dużo lepiej niż na starych tulejach ;)

jakby ktoś gumowym młotkiem pukał głucho

Michał102
13-07-13, 16:53
Dojazdówka przykręcona?

lukasrz
13-07-13, 18:16
oczywiscie;)

lukasrz
19-07-13, 11:36
Stuki ogarnięte, piasta tylna miała luz na łożysku, po zdjęciu koła i pokręceniu piastą słychać było też szum łożyska. Stuki ogarnięte, zawieszenie pracuje cicho, teraz zaczynam słyszeć jakieś niewielkie odgłosy z tylnej półki :D Już chyba wystarczy wyciszania..... :D

luchuma
19-07-13, 12:08
rozporka :D

lukasrz
19-07-13, 13:08
rozporka :D


E raczej takie mody sobie daruje zw względu, że potrzebuje maks komfortu i wygody w długie trasy z dzieckiem więc nie chce tego usztywniać, chociaż sama rozpórka pewnie by dużo nie usztywniła ale bagażnika nie chce zajmować sobie rozpórkami bo pewnie by trochę miejsca zabrało.