PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z lewarkiem zmiany biegów.



Pati_crx
28-01-08, 00:35
Ostatnimi czasy mam problem ze zmianą biegów. Czasem bardzo ciężko jest wrzucic bieg (tyczy się to każdego biegu), a czasami wchodzą bez problemu, pozatym jak wrzuci sie dany bieg i nie przytrzyma przez chwile to potrafi wyskoczyc na luz. Ogólnie lewarek strasznie skrzypi jakby cos sie w nim zacinało i mam wielką nadzieję, że nie jest to wina synchronizatorów lub czegoś innego w skrzyni obstawiam raczej kwestie przesmarowania calego mechanizmu lewarka bądź wymiany linek od skrzyni. Przeszukiwałem tematy na tym forum, ale nic nie wnosiły lub tyczyły innego problemu, więc bardzo ładnie prosze o pomoc jeżeli ktoś wie co może by przyczyną bądź miał ten sam problem. Z góry dziękuje. :) :hinczyk:

Pozdrawiam.

coniu
31-01-08, 14:09
Ja mam podobny problem, ale tylko i wyłacznie z biegiem wstecznym. Nie wskakuje do końca i w momencie puszczania sprzęgła słychać jak zebatki zgrzytają... Jeśli chodzi o mnie to podobno ten typ tak ma.
pozdro

Robert_F
31-01-08, 18:48
W hondzie nie miałem jeszcze takiego przypadku, ale w firmowym VW był taki sam objaw jak opisujesz czyli skrzypienie podczas przesuwania lewarka. Wystarczyło tylko nasmarować prowadnice i biegi wchodziły jak po maśle.

Robert

Pati_crx
03-02-08, 19:14
Problem naprawiony, plastikowa kulka w mechanizmie drążga biegów wyrobiła się i wystarczyło napchać dużo smaru i WD40 :D

Troll
03-02-08, 22:07
Witka
Mam cos podobnego...z tym ze czasami 2 mi zgrzyta jak wkladam z 1. Moze ktos z szanownych kolegow mial podobnie i rozwiazal problem? Lekarstwo mile widziane.