PDA

Zobacz pełną wersję : Ukrecenie świecy??



tomson112
12-07-13, 16:58
Witam mam mały problem dziś zmieniałem świece u siebie w hance 3 poszły z trudem ale poszły a z 4 walczac usłyszałem dziwny dzwiek i uczucie jagby sie lekko zaczynała przekrecac;/ nie wiem moze to nagar spowodował takie uczucie lecz sie troche obawiam i pytanie brzmi czy na takiej lekko ukreconej swiecy moge śmigac ogolnie silnik pracuje równo na mocy nic nie stracił tylko czy cos sie moze stac ? lepiej sporobowac wykrecic i zerwac czy zostawić i jeździć tak świece nie były jeszcze zaorane silnik pracuje rowno co myślicie?

marcin_1993
12-07-13, 20:40
Przy odkręcaniu nie możesz zerwać gwintu, bo to zrozumiałem z tego co napisałeś. Przykręć je normalnie to nie diesel że łatwo jest zerwać/ukręcić świece

tomson112
12-07-13, 20:48
no chodzi ze ukrecic ta śrube i by tuleja została boje sie o to troche;/ narazie chyba zostawie jak jest bo chodzi dobrze najwyzej pozniej sprobuje jak juz bede miał kase przygotowana na plan głowicy i reszte

marcin_1993
12-07-13, 20:53
Naprawdę jest trudno ukręcić taką świece, a nawet jak coś to później wykrętakiem wyjdzie bez zdejmowania głowicy

HEG8
12-07-13, 21:38
Jeśli gwint się zapiekł w gnieździe głowicy (a jest taka opcja!) to wykrętak nie pomoże... Jeździj, puki się nie sypnie i jak uzbierasz kasę to zrobisz dopiero... Świeca raczej się nie rozpadnie i nic nie wpadnie do cylindra.

Yotomeczek86
12-07-13, 21:43
Pojedź do warsztatu który zajmuje sie takimi rzeczami i niech wykręcą... Chyba 150zł max to kosztuje, i masz spokój

birchie
12-07-13, 22:34
Przykręć je normalnie to nie diesel że łatwo jest zerwać/ukręcić świece

Fakt. Chyba jeszcze nikt nie ukręcił świecy w dieslu :rolleyes:

tomekjzg
12-07-13, 22:44
Fakt. Chyba jeszcze nikt nie ukręcił świecy w dieslu :rolleyes:

żarową ukręcasz bez problemu:p

tomson112
12-07-13, 23:14
taki jest Plan bede jezdził puki bedzie ok a jak sie sypnie sciagam głowice zanosze do zakładu 40zł koszt wykrecenia i +100zł sobie odrazu zanize głowice i wyrownam nowa uszczelke ;) palic pali narazie ok rowno pracuje wiec zostawie Temat do zamkniecia

marcin_1993
12-07-13, 23:15
Fakt. Chyba jeszcze nikt nie ukręcił świecy w dieslu :rolleyes:

Oczywiście chodziło mi o świece żarową :) technika wykręcania podobna