PDA

Zobacz pełną wersję : osłona gumowa przegubów



skolopendra
27-01-08, 15:27
wymieniał ktoś kiedyś te osłony? są do dostania poza aso(cena zabija) ;)

jak sie sprawują i ile mniej lub więcej kosztują ??

Lcfr
27-01-08, 15:53
jak sie sprawują i ile mniej lub więcej kosztują ??
w IC lub innym JApanauto to koszt OK 30zł (z zaciskami często-czasem nawet ze smarem-ale wtedy ok 45zł)
a jakby co to od TOYOTY corolli jest prawie identyczna(pisze bo kiedys miałem awaryjna sytuacje i musiałem wymieniac-oczywiście "hondowskie" wyszły a nie mogłem czekac.. wiec założyłem od Toyki i jest niemal identyczna-jeździ do dzis bez problemu)

skolopendra
27-01-08, 16:03
a te z jc nie rozsypują sie po roku ;)

toyoty ,to kupi poza aso? bo ceny to chyba jak w hondzie :)

patyk_lks
27-01-08, 16:16
JC - osłona przegubu do mojej Hondy 34zł (guma + opaski). One nie sa firmy JC tylko kupione w JC.

skolopendra
27-01-08, 16:35
to w takim razie zaglądnąć musiał będę do jc ,taki zestaw ze smarem będzie nie głupi

w aso cenią sobie coś koło 200zł z sztukę :bicie:

ale, to dopiero po wypłacie bo za wiele sie już uskładało pierdółek ;) do wymiany skrzyni

Lcfr
27-01-08, 20:28
ja szczerze móiać nie wiem czy to było JC czy IC
kupiłem to w sklepie z jakimis japońskimi częściami :)
pamietam, że szare pudło było :)
no i jeździ ponad 2 lata już..
myśle ze jak wytrwa ze 2 lata to mozna ryzykowac
to tylko guma wiec może sie uda :)

skolopendra
27-01-08, 20:31
to tylko guma

miły pan w aso powiedział ze to tej gumy dostane tubkę specjalnego smaru

hmm
pozłacany smar byłby tańszy

rafalb33
27-01-08, 20:33
Ja wymienialem obydwie gumy tez na jakies zamienniki za ~20zl 2 lata temu i wygladaja narazie bardzo dobrze. Takze bez stresu mozesz kupowac. Chyba mialem nawet w pudelkach JC, ale glowy nie dam obciac

Lcfr
27-01-08, 20:36
no 200zł to lekka przesada

szymon1777
27-01-08, 21:43
http://www.hdmot.pl/ tu masz po chyba po 18 zł z opaskami i smarem

Motyl
27-01-08, 21:48
życzę powodzenia z wymianą, jeśli będziesz robił ją sam - bardzo czysta i przyjemna robota :aloha:

Randall
27-01-08, 21:58
Koło 30 pln kosztuje dobry zamiennik - ja mialem Nipparts. A trzeba byc chyba milionerem albo snobem zeby takie cos w aso kupować...

Warson
27-01-08, 22:20
ja jutro jade do wymiany własnie tych Gum :) robi mi to mechanik i mowi ze dobrze robie bo jak przegub pier... to bedzie lipa :)

skolopendra
27-01-08, 23:42
44018-S04-C03

jak by ktoś potrzebował owa osłonę to jej nr katalogowy ;)

znalazłem wydruk z aso
.troszkę wcześniej zaniżyłem wartość sztuki gumy ze smarem ..........248,06zł


;) ;)

szymon1777
28-01-08, 14:24
ile kosztuje tak wymiana w serwisie w wawie? bo musze tez wymienic

rafalb33
28-01-08, 14:30
ja mialem Nipparts
O teraz sobie przypomnialem tez bralem nipparts. :d
I sa ok. czesto je kontroluje i wogule nie ma sladow zuzycia.
Z oslonami nie ma zartow mi pierdyknely dwa przeguby przez popekane stare oslony :/ .
A do wersji z abs jeden kosztuje kolo 280...

Randall
28-01-08, 23:41
Ogolnie off topicowo dodam ze zamienniki Nipparts sa wg mnie godne zaufania, mam pare rzeczy i odpukać wszystko chodzi dobrze i nie zuzywa sie przed wczesnie...

skolopendra
05-02-08, 23:19
kupiłem
mam nadzieję ze będzie coś warte ,niestety wyboru nie mieli żadnego
siakaś japońska firma MARUICHI
41zł z komplecie z opaskami i tubką smaru

http://images29.fotosik.pl/153/3abfafc1c7786301m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3abfafc1c7786301.html)

Revoltec
06-02-08, 00:45
życzę powodzenia z wymianą, jeśli będziesz robił ją sam - bardzo czysta i przyjemna robota :aloha:
Ja wymieniałem sam 2 przeguby i cały zawias w starym jajku i dało rade bez wiekszych problemów. Jak sie chce to sie wszystko zrobi ;)

skolopendra
06-02-08, 00:57
Motyl napisał/a:
życzę powodzenia z wymianą, jeśli będziesz robił ją sam - bardzo czysta i przyjemna robota :aloha:

Ja wymieniałem sam 2 przeguby i cały zawias w starym jajku i dało rade bez wiekszych problemów. Jak sie chce to sie wszystko zrobi ;)

jasne że wystarczy odrobina chęci ;)

a osłony wymieniane będą przy okazji wymiany sprzęgła i skrzyni
nie ot tak ,ze nastała tego gwałtowna potrzeba
:aloha:

Motyl
06-02-08, 08:42
nie napisałem, że się nie da, tylko że to wyjątkowo przyjemna i czytsa robota

dziadu
06-02-08, 18:19
Te co kupiles sa napewno lepsze od NIPPARTS, wiem bo sa sprawdziłem jedne i drugie...
Także kupiłes całkiem dobrej jakości...
Acha, pamietaj jak przyjdzie do zbicia przegubu zewnetrznego to czasmai jest tak ze za chiny nie chce zejsc... Ja zawsze robie to tak ze wyjmuje cała półoś i na imadełko i jedno pukniecie i przegub schodzi. (tylko potrzebne jest wieciej opacek matalowych...)

skolopendra
06-02-08, 19:19
Także kupiłes całkiem dobrej jakości...

no, toś mnie uradował ,dobrze wiedzieć ze byle czego sie nie kupiło :agent:

;) ;)

piotrstrojek
07-02-08, 18:35
To i ja jeszcze dodam słowo od siebie :) kupiłem gumki Spidana w InterCarsie - ceny nie pamiętam ale około 50zł - w zestawie była guma opaski nakrętka na piastę, smar i pierścień mocujący półoś w przegubie.

Pierwszej wymiany się bałem i pojechałem do serwisu - zapłaciłem 100zł :/ z drugiej strony zrobiłem sam i też dałem radę - filozofii żadnej nie ma...

Fakt jest faktem że utytłałem się niesamowicie - ten jeb... smar strasznie ciężko się zmywa :d

dolszym
08-02-08, 09:30
Ja pojechałem do ASO na wymianę - zaczęli robić jedną stronę i nie mogli wyjąć półosi z piasty. Stwierdzili ze musieliby wyjąć zawieszenie i wycisnąć na prasie. Odpusciłem sobie. Zmieniłem tylko jedną stronę - tu z kolei nie chciała puścić ta duża nakrętka na półosi ale jakoś się im udało/
Nie wiem czy to normalne??

Motyl
08-02-08, 14:06
a pojechałem do ASO na wymianę - zaczęli robić jedną stronę i nie mogli wyjąć półosi z piasty.

to jacyś wybitni specjaliści, owszem czasem jest trudno wyjąć ale żeby od razu prasa??


nie chciała puścić ta duża nakrętka na półosi ale jakoś się im udało/
to się zdarza częściej i jest to w miarę normalne,

Mario
07-09-08, 22:25
Odgrzeje Troszke temat, a mianowicie strzelila mi guma na przegubie i zazygało mi cała felge, nieiwem jak długo jezdzilem na rozerwanej ale poszla praktycznie do okoła i teraz pytanie, czy czyscic/plukac caly przegub z ewentualnego piachu i kurzu przed nalozeniem smaru ?? praktykuje sie cos takiego? , bo moj znajomy zapackal tak jak bylo zalozyl gumke i po jakims czasie przegub mial do wymiany ?? jest jakis sens czyszczenia calosci...

Ps. co do nakretki na piascie to w moim przypadku ukrecilem 2 pokretla do nasadek, dopiero znajomy z kluczek pozyczonym od chlopakow z Kolei + 2m rurki, 3kg mlotek pol WD i 150kg chlopa dalo rade i nakretka skapitulowala ;) (Japoniec jak by to jakis zobaczył to by sie za głowe złapał)

sky83
08-09-08, 12:06
Dla pewności najlepiej wymień przegub,bo jak naleciało tam juz piasku do niego to długo nie wytrzyma.

Mario
09-09-08, 07:03
przegub zdjety wyczyszczony w ropie zasmarowany no i...... wlasnie za zadne skarby nie chce wskoczyc spowrotem na polos, zabezpieczenie powinno byc przy nabijaniu przegubu na polosi czy w srodku w przegubie w rowku ?? Z ogledzin calosci stwierdzilem ze guma poszla dosc niedawno bo nie bylo syfu zadnego a smar jeszcze byl "swiezy", wiec moze od razy sie przegub nie rozleci a ze secik gumki z opaskami i smarem kupilem tanio to warto sprubowac niz wywalac hajs na caly przegub nowy.

lakazs
09-09-08, 23:07
Ja pojechałem do ASO na wymianę - zaczęli robić jedną stronę i nie mogli wyjąć półosi z piasty. Stwierdzili ze musieliby wyjąć zawieszenie i wycisnąć na prasie. Odpusciłem sobie. Zmieniłem tylko jedną stronę - tu z kolei nie chciała puścić ta duża nakrętka na półosi ale jakoś się im udało/
Nie wiem czy to normalne??

Tez tak miąłem. Wyciąg od strony skrzyni. Przełóż osłonę i gra.


PS. *****i**** ASO

przepity
20-10-08, 17:53
a ktoś wie co to za rodzaj smaru jest stosowany, kupiłem już zestaw a smaru w nim niestety nie ma

skolopendra
20-10-08, 22:31
jest to smar o ile dobrze pamiętam na bazie siarczku molibdenu specjalnie do przegubów .kupisz go bez problemu za ok 5zł za torebkę

xman2
21-10-08, 10:00
inaczej rzecz biorąc smar grafitowy. poszka 1kg kosztuje ok 15 zł. ja jak wczoraj wymieniałem przegub to mimo, ze w zestawie miałem tubke smaru, kupiłem sobie jeszcze puszke na zapas, bo znajomy mechanik powiedział mi kiedys, ze ta ilosc ktorą daja w zestawie z przegubem jest stanowczo za mała. i miał racje, bo podczas wymiany władowałem jeszcze prawie drugie tyle tego smaru (ale nie ma maxa oczywiscie)

skolopendra
21-10-08, 10:55
inaczej rzecz biorąc smar grafitowy. poszka 1kg kosztuje ok 15 zł. )

raczej nie bardzo :confused:

nie wykluczam że jest on podobny ale MoS2 raczej nie jest składnikiem głównym smaru grafitowego
poza tym nie ma co tu szukać oszczędności kupić raz porządny smar i na wiele dziesiątków tysięcy problem z głowy ;)

przepity
21-10-08, 14:45
dziekuje bardzo

znalazlem szybko opis na necie jednego ze smarow MoS2

Zastosowanie
Stosowany do złączy pracujących przy dużych naprężeniach, łożysk ślizgowych i tocznych, wpustów oraz złączy gniazdowych i prowadnic poddawanych wibracjom i dużym obciążeniom. Smar ten zmniejsza zużycie i ochrania powierzchnie urządzeń pracujących w warunkach wibracji, częstych zatrzymań/uruchomień i przeciążeń. Stosowany jest do urządzeń używanych w kruszarniach, stalowniach, transporcie i w przemyśle rolniczym.

wiec to będzie dobry ;)

Thomas80
09-09-13, 22:11
mały odkop :)
potrzebuje wiedzieć jakie wymiary ma mieć osłona przegubu zewnętrznego do mb6/mc2, szukam na necie i sporo jest odmian, moze ktos juz zmieniał wiec prosze o rade.

mafia35
13-09-13, 10:44
inaczej rzecz biorąc smar grafitowy. poszka 1kg kosztuje ok 15 zł. ja jak wczoraj wymieniałem przegub to mimo, ze w zestawie miałem tubke smaru, kupiłem sobie jeszcze puszke na zapas, bo znajomy mechanik powiedział mi kiedys, ze ta ilosc ktorą daja w zestawie z przegubem jest stanowczo za mała. i miał racje, bo podczas wymiany władowałem jeszcze prawie drugie tyle tego smaru (ale nie ma maxa oczywiscie)

:confused: Smar grafitowy do przegubu? Dziękuję bardzo... Smar grafitowy jest dobry ale do urządzeń wolnoobrotowych. W samochodzie takim smarem szybko zepsujesz nowy przegub. Tylko molibdenowy, który jest dodawany do kompletu wraz z przegubem.

sebcioxd2
04-02-14, 18:18
mechanik próbował założyć taką osłonę: http://e-autoparts.pl/zestaw-oslon-polos-napedowa-pi-219095.html i twierdzi, że nie może ponieważ zatrzask opaski będzie wystawać sporo powodując haczenie o czujnik abs i może go uszkodzić, jak to u was wyglądało, jakich używacie osłon?

Brylant1
04-02-14, 18:21
Na zdjeciu jest opaska z najmniej odstajacym zapieciem wiec nie wiem wczym mial problem? Niema prawa nic przy tej opasce haczyc.

skolopendra
06-02-14, 18:33
że nie może ponieważ zatrzask opaski będzie wystawać sporo powodując haczenie o czujnik abs i może go uszkodzić,

1 rada
zmień mechanika !

kubson012
12-03-14, 12:51
Mam takie pytanie czy osłona gumowa przegubu tego przy kole podejdzie z EG do EK? Tzn. kupilem kiedys do zwojego EG4 a kumplowi sie posypala w EK4 mam takie na stanie i nie wiem czy to podejdzie raz znalazlem ze do Civica od 91 do 00 zas gdzie indziej bylo samo EJ i EK i teraz nie wiem. Z gory dzieki za info.