PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka usterek w D15B2



Whiplash
26-01-08, 14:32
1; Obroty mi wariuja, tzn na zimnym silniku 1500 czyli ok, na cieplym gdzies 850 wic tez ok, ale nieraz zdazaja sie anomalie, zatrzymuje sie np na swiatlach a tu obroty 400, i nie faluja w zadnym wypadku, za karzdym razem sa rowne nie zaleznie czy 850, 400 czy tez 300, wyczytalem ze tym steruje krokowy, ale gdzie on sie znajduje w moim silniku ( jakies foto by sie przydalo :) )

2; Szarpie przy wrzucaniu 2 i 3 biegu Wyczytalem ze moga byc to przewody WN, jak sprawdzic czy sa dobre ??

Reset Kompa i ECU robilem, i wydaje mi sie ze po tym zabiegu zatrzely sie jaja z obrotami

skolopendra
26-01-08, 14:47
Reset Kompa i ECU robilem

sporo tej elektroniki masz w aucie ;)

krokowy znajduje się na kolektorze ssącym


http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=19085

fazer1985
27-01-08, 14:02
A auto odcina normalnie czy moze nie odcina ? wina tego moze byc padniety map sensor

nelq
27-01-08, 14:59
U nas w D15B2 jest z lewej strony pod puszką, trzeba się nagimnastykować żeby go wyjąć.

omen84
27-01-08, 17:02
Dołącze się do tematu bo do niedawna też miałem podobne problemy - szarpnięcie po zmianie biegu i nagłym dodaniu gazu, falujące obroty.
Pierw radzę przeczyścić krokowy i przepustnicę (benzyna ekstrakcyjna+pędzel), a jeśli to nie pomoże to proponuję zmierzyć miernikiem rezystancję przewodów WN! Ja tak zrobiłem i pomogło - prawdopodobnie była to wina przewodów, ale profilaktycznie można umyć krokowym. U mnie po pomiarze miernikiem 3 kable pokazywały opór w granicy 6,5 - 8 kiloOhm, a jeden (jak się poźniej okzazało wadliwy) wskazywał niezmiennie 1 kiloOhm! Dopuszczalna rezystancja to 25kOhm. Sprawdź miernikiem albo jak nie masz, pożycz kable od jakiejś innej Hanki i sprawdzisz czu o to biega.
Powodzenia
Omen

Whiplash
27-01-08, 17:26
A auto odcina normalnie czy moze nie odcina ? wina tego moze byc padniety map sensor

Nie mialem odwagi sprawdzic :P , ale obiecuje sie poprawic

[ Dodano: Nie 27 Sty, 2008 ]
omen84, moglbys wrzucic foto polozenia tego krokowego