PDA

Zobacz pełną wersję : wentylator jak włączyć



spec-88
25-01-08, 20:08
jako iż "Nie znaleziono tematów ani postów pasujących do Twoich kryteriów" mam pytanie bo zrobiłem reset kompa i nie chce mi sie właczyć wentylator na chłodnicy auto sie nagrzewa do odpowiedniej temperatury ale nic, ani nie drgnie :] nigdy niemiałem problemów zeby mi sie auto przegrzewało albo było nie dogrzane, osiągnie tą temp. tak na połowie wskaźnika i stoi. ani w góre ani w dół. wczoraj trasa katowice-kraków miejscami licznikowe 170 i nic. temp odpowiednia. jak sprawdzić czy mam sprawny wentylator. czekałem długo aż sie właczy nawet do 30 min na wolnych obrotach i nic. w VW ojcu załaczył sie normalnie po 20 min przy -5 na dworze a u mnie klapa

skolopendra
25-01-08, 20:12
nigdy niemiałem problemów zeby mi sie auto przegrzewało albo było nie dogrzane,

więc działać musi cudów nie ma :)

jak jest chłodno to spokojnie z zimnego silnika czekać musisz ponad 30 min

rozgrzej silnik w trasie zatrzymaj się, przy gazuj ,a załączy się po kilkudziesięciu sek :aloha:

qba1983
25-01-08, 20:22
nie usi ci sie zalaczac wentylator, olej to niech ci silnik sie rozgrzeje i wylacz go. jak dopiero co pisalem ta procedura nauki nie jest az tak istotna, jak sam rest(w niektorych przypadkach)
wentylator mozesz sprawdzic wypinajac zlacze od czujnika temp cieczy chlodzacej(jest w okolicach termostatu) musisz zmostkowac te 2 przewody i wentylator powinien ci sie zalaczyc.

Lcfr
25-01-08, 20:37
jako iż "Nie znaleziono tematów ani postów pasujących do Twoich kryteriów"

błagam
przynajmniej nie kpij...
wpisując "wiatrak' w wyszukiwarkę na 1WSZEJ STRONIE WYSKAKUJE TEMAT, KTÓRY TRZEBA TYLKO PRZECZYTAC...
i jest odpowiedz jak sprawidzc
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=163&highlight=wiatrak