PDA

Zobacz pełną wersję : układ chłodzenia a falujące obroty



jaj0ne
24-01-08, 18:15
jaka może być przyczyna , ze płyn chłodniczy wlewa sie do zbiorniczka wyrównawczego ale juz nie chce wracać z powrotem do chłodnicy ? i czy nieszczelności w układzie chłodzenia mają wpływ na obroty ?


i czy braki płynu i zapowietrzanie sie układu ma wpływ na faluace obroty ? bo faluje mi tylko na mocnoo rozgzanym silniku i na benzynie i na lpg .. wszystkie ew. przyczyny wyeliminowane tj krokwy , przepustka kable swiece itd
_________________
wiem ze na temat falowania było sporo.. ale ręce mi opadają ...

skolopendra
24-01-08, 18:38
wszystko to co napisałeś wpływ na obroty mieć może

jaj0ne
24-01-08, 21:01
skolopendra, no tak ... ale nadal nie rozumiem dlaczego po rozggrzaniu płynu w zbiorniczku przybywa ... ale jak sie ostudzi nie ubywa .. a w chłodnicy brakuje chyba zbiorniczek wyrównawczy ma wyrwnać braki :?:

piroman
24-01-08, 22:12
Że po rozgrzaniu płynu przybywa to normalne bo ciecz wraz z temperaturą zwieksza swoją objetość. Ntomiast po ostudzeniu powinna wracać do chłodnicy. Odkręć korek chłodnicy i sprawdź czy jest pełno (pod sam korek)

civicmag2
24-01-08, 22:23
moze ten wezyk co jest w zbiorniczku jest zbyt krotki lub jest uszkodzony ,sprawdz

arek80
24-01-08, 22:34
byc moze masz uszkodzony korek chlodnicy,albo kołnierz w chlodnicy tam gdzie styka sie z korkiem, ale proponuje zaczac od korka pożyczyć od kogos i sprawdzic

jaj0ne
24-01-08, 22:46
wąż jest ok , a po odkręceniu brakuje tyle płynu ile sie znalazło w wyrównawczym
a korek własie pozyczyłem i przetestuje jutro

[ Dodano: Pią 25 Sty, 2008 ]
to nie korek :agent: moze jakieś inne sugestie :?:

rimmon
02-02-08, 04:28
Co do falujących obrotów, to może być to, że gdzieś łapie lewe powietrze. Posprawdzaj wszystkie węże bo mogły się gdzieś minimalnie przetrzeć i problem gotowy.

wunat
02-02-08, 06:20
jezeli plyn chlodniczy leci do wyrownawczego ale nie wraca to masz spora szanse na wydmuchana uszczelke pod glowica.

jaj0ne
02-02-08, 08:43
wunat, tez myśle ze to własnie to .. w przyszłym tyg. sprawdze kompresje