PDA

Zobacz pełną wersję : civic d15b2, grzeje sie problem?!



smark
03-07-13, 15:51
Witam, mam problem ponieważ mój civic strasznie sie grzeje, na jesieni była robionauszczelka pod głowicą z planowaniem głowicy i uszczelniaczami zaworów, wymieniłem termostat, czujnik wentylatora, układ odpowietrzony, pompa wody rok temu wymieniana, a wskazówka dalej wędruje pod czerwone pole, dodam jeszcze, że wiatrak się nie załącza, na krótko działa ale i tak czasem nie jest w stanie zbić temperatury muszę stawać i włączać ogrzewanie. Pytanie mam odnośnie chłodnicy bo jest ona jakaś dziwna wydaje mi się, że za mała do tego silnika i nieoryginalna zdjęcia: http://imageshack.us/gal.php?id=spik3aLd3Jrj1NyS, problem może być w tym? jeśli wymienił bym chłodnice to może problem zniknie jak sądzicie?

bednar_ek35
03-07-13, 16:00
Sprawdz czy obydwa węże są gorące,jeżeli nie to możliwe że termostat sie zacina.
A jeżeli chodzi o wentylator to możliwe że spalił sie termo-włącznik.

smark
03-07-13, 16:03
kilka dni temu wymieniłem termostat, sprawdziłem oba węże gorące, termowłącznik wymieniłem właśnie razem z termostatem także jest sprawny

smark
05-07-13, 01:15
Ktoś coś podpowie ?:D

civiccoupeB7
05-07-13, 01:19
z tego co oblukałem chłodnice masz serie typowo do hondy.jeździsz na płynie czy na wodzie?pytanie też jaką uszczelke założyłeś OEM czy zamiennik i ostatnie pytanie jak Ci splanowali tą głowice??robiłeś wszystko sam czy jakiś mechanik

HEG8
05-07-13, 01:29
Chłodnicę zostaw bo jest normalna przy tym silniku. Zrób ten wentylator jak trzeba bo mówisz że Ci nie działa a przy tych temperaturach (upały itp) nie dziw się że bez niego się grzeje... wali Ci ciśnienie do zbiorniczka? Jesteś pewny że obydwa węże są GORĄCE!! od nagrzanego płynu a nie od silnika? magii tutaj nie ma, coś musiało Ci się zesrać i najprędzej termostat. Wiatrak Ci nie schłodzi płynu i nie obniży temperatury jeśli nie ma obiegu otwartego przez chłodnice.

Rutus
05-07-13, 03:08
Zgadzam się z HEG8 :) Sprawdz wentylator ale i wiatrak też ogarnij ,bo u Mnie nie działał sam wiatrak w bemce i się grzała w takich warunkach jak teraz są :)