PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o pomoc!



I Love Civic
01-07-13, 22:21
Witam, już chyba za często proszę o tą pomoc... Mianowicie mam problem tego typu - wymieniłem z bratem przeguby (dzięki Bogu już nie słychać tego strzelania przy skręcie), ale narodził się nowy problem, tzn. wcześniej już podłączałem się do tematu o skrzypieniu hamulców ale odpowiedź na to była taka jak myślałem czyli bębny... a jednak to nie bębny. Jadąc trzęsie mi samochodem i skrzypi bardzo głośno prawa strona, felga jest nagrzana jak skur... aż parzy do tego samochód ucieka mi w lewą stronę :/. Pytanie co jest przyczyną tego zjawiska? Stawiam na krzywą tarcze, ale jak patrzyłem to jest prosta...

Panowie, teraz przez przypadek szukając zacisków brembo natknąłem się na ten artykuł: http://www.forumsamochodowe.pl/problem-z-przednim-lewym-zaciskiem-vt49254.htm mam identyczny problem tylko z prawej strony (z tym skrzypieniem) i prawdopodobnie może problem rozwiązany przez szlifierkę, ale to okaże się jutro. Nie zamykam tematu, ponieważ nie wiem czy to zadziała. Proszę o wasze opinie, wnioski, porady. Z góry dzięki :)

KamilWWL
02-07-13, 06:13
Jadąc trzęsie mi samochodem i skrzypi bardzo głośno prawa strona, felga jest nagrzana jak skur... aż parzy do tego samochód ucieka mi w lewą stronę :/

Ja bym stawiał na zablokowany tłoczek i klocki cały czas dotykają tarczy. Wyjmij zacisk, klocki, zobacz czy tłoczek chodzi dobrze. Być może jest zardzewiały i blokuje się. Może to być też wina elastycznego przewodu hamulcowego.

Może to być również krzywa tarcza. Jakim sposobem patrzyłeś czy jest prosta? Na tzw. "oko" nic nie zobaczysz. Jest do tego specjalny przyrząd. Krzywizna może być nie widoczna dla oka, ale sprawiająca już problem ;)

I Love Civic
02-07-13, 19:25
Mam zapieczone tłoczki, jeden wyszedł, nasmarowałem, a drugi wogóle nawet się nie chce wybić, muszę skołować skądś uchwyty na zasicki, żeby były dobre tłoczki, stawiam na to, że to jest przyczyną tego wszystkiego ale mogę się mylić, nigdzie nie mogę znaleść tych uchwytów... pytałem na szrotach ale nie mają :/. Jutro pójdę po robocie to mojego znajomego, prowadzi sklep motoryzacyjny może on coś znajdzie u chłopaków na magazynach. Co do tarczy, to tak sprawdzałem na oko :p, a przewód jest dobry, niedawno wymieniany...

lukaszwwl
02-07-13, 20:37
Nie lepiej kupić zestaw naprawczy z tłoczkiem. Co nowy, to nowy. Kupisz używkę i po czasie będzie to samo. Chytry 2 razy traci :P

Arturvf500
02-07-13, 20:42
pytałem na szrotach ale nie mają :/.
przeciez to najbadziej pospolity zacisk i jak wrzucisz do "kupie" od razu dostaniesz jakies oferty;)

I Love Civic
02-07-13, 23:08
Nie lepiej kupić zestaw naprawczy z tłoczkiem. Co nowy, to nowy. Kupisz używkę i po czasie będzie to samo. Chytry 2 razy traci :P

A gdzie można taki zestaw kupić?? U mnie w sklepach nie ma bo chodziłem i się pytałem, jeszcze jutro u znajomego luknę bo ma sklep a dzisiaj nie zdążyłem do niego wpaść bo późno z roboty wróciłem...

Co do kolegi Arturvf500: To dobry pomysł, ale najpierw jutro się dowiem czy znajdę to nowe ze sklepu, jeśli nie będzie to będzie jedynym wyjściem :)

CRX1
03-07-13, 02:12
Po zestaw naprawczy,jak nie ogarniają w sklepie to napisz do Golema .

I Love Civic
03-07-13, 19:04
Już dorwałem ten zestaw, i właśnie brat mi wymienia, bo ja w robocie byłem. Zaraz zobaczymy czy już będę miał ulgę dla uszu :p

I Love Civic
03-07-13, 20:15
Kurde... Skrzypienie ustało, teraz mi piszczy jak by tarła blacha o blachę, i mam prawą tarczę luźną, nie da się jej dokręcić. Zamówiłem przed chwilą tarcze Brembo :p za co zostałem nieźle skasowany :p. Ale jeśli to nie ustanie po wymianie tarcz to już nie wiem co jest przyczyną.

PS. Tarczę będę miał dopiero w piątek, więc dam znać czy się coś poprawiło...

Seba27
03-07-13, 20:50
Podczas tych operacji pewnie skrzywiliscie oslone tarczy - blache ktora pewnie trze...
Przykrecenie tarczy ma uja do tego, jak dokrecisz kolo tarcza musi sie wycentrowac - warunek - musi dolegac do piasty - wyczyscic, zlozyc, dokrecic i nie ruszac ;)

I Love Civic
03-07-13, 22:33
No blachę osłaniającą tarczę to mam całkiem pokrzywioną, ale to nie ona trze. Zobaczymy w piątek jak będę miał nowe tarcze, i zrobię tak jak mi doradzasz :p. Muszę jeszcze skołować tą blachę osłaniającą, tylko nie wiem czy da się ją kupić w sklepie...

stolarz
04-07-13, 15:08
jeżeli zmieniłeś tarcze i jeszcze bije ci na kierownicy to upewnij się czy przy wymianie była oczyszczona piasta. Bardzo często ludzie zapominają o tym i jak się założy tarczę na zasyfioną piastę to potem kwiatki różne wychodzą

I Love Civic
04-07-13, 23:07
Dopiero jutro będą tarcze, więc tak zrobię jak doradzasz :). Mam jeszcze pytanko, czy do naszych hond są jakieś zaciski brembo, które pasują?? (chodzi mi tu akurat o Civic V HB EG3, EG4)

CRX1
05-07-13, 01:27
Cena zabija :-)jeżeli myślsz o nowych.

Rutus
05-07-13, 02:05
Zapewne są pasujące ale wydasz na to fortune :) Już jeżeli chodzi Ci o wygląd to radze bardziej kupić cos takiego :D
http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://img9.imageshack.us/img9/9699/29826928.jpg&imgrefurl=http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f%3D2%26t%3D101269&h=400&w=600&sz=76&tbnid=9cgwA9zuW8RD4M:&tbnh=90&tbnw=135&zoom=1&usg=__QLkog9Jl2ITDLa9nVM9HoxlQkhg=&docid=PXdvGEc9GLYM5M&sa=X&ei=qg3WUZeOHcmLtAbU9oGYBw&ved=0CDkQ9QEwAg&dur=248

Seba27
05-07-13, 09:19
Zapewne są pasujące ale wydasz na to fortune :) Już jeżeli chodzi Ci o wygląd to radze bardziej kupić cos takiego :D
http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://img9.imageshack.us/img9/9699/29826928.jpg&imgrefurl=http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f%3D2%26t%3D101269&h=400&w=600&sz=76&tbnid=9cgwA9zuW8RD4M:&tbnh=90&tbnw=135&zoom=1&usg=__QLkog9Jl2ITDLa9nVM9HoxlQkhg=&docid=PXdvGEc9GLYM5M&sa=X&ei=qg3WUZeOHcmLtAbU9oGYBw&ved=0CDkQ9QEwAg&dur=248

Ja je chce :D - wies tanczy i spiewa :)

kruczekvu
05-07-13, 16:45
Ja je chce :D - wies tanczy i spiewa :)
Widziałem u jednego kolesia Golfie takie coś i bez słowa odszedłem bo za dużo się chwalił a wyszło co innego :D

I Love Civic
05-07-13, 21:47
Ale to są tylko nakładki, a ja chciałbym całe zaciski :p. A co do nowych tarcz brembo po prostu cudnie się hamuje ale cały czas jest ten uciążliwy dźwięk... teraz to stawiam na 90% na krzywe szpilki, bo zawsze miałem problem z dokręcaniem nakrętek (co odkręcam koła, to mam do wymiany co najmniej 2 nakrętki bo przekręca się gwint :/) ale bardzo ciężko jest dostać u mnie same szpilki, więc raczej wymieniam całe piasty :D
P.S. Już 2 koła prawie w samochód poszło przez niecałe 1,5 miesiąca...

Ho ho ho jednak zrezygnuję na razie z zacisków :P http://allegro.pl/mitsubishi-lancer-evo-ix-zaciski-hamulcowe-brembo-i3351990399.html
Wiecie już dlaczego ^^

CRX1
05-07-13, 23:34
To są używki,nowe zabiłyby ,droższe niż auto :-) Brembo robi dobre heble ,tyle że kosztują,a nakładki można sobie darować jak naklejki na aucie OZ,MOMO itd albo montujesz i się cieszysz że śmiga jak należy ,albo trzeba wrzucić na luz :-)

I Love Civic
06-07-13, 15:13
No i dlatego się pytałem o zaciski a nie nakładki :P, ale jednak na razie z tego rezygnuje :D. Na razie muszę zadziałać z tym skrzypieniem, nie ogarniam tego... może to być przyczyna krzywych szpilek, i felga o coś trze??

FaziRBK
06-07-13, 22:32
Często za to skrzypienie odpowiedzialna jest osłona tarczy hamulcowej, która trze o samą tarczę. Z reguły dzieję się to dlatego, że osłona już przerdzewiała i nie raz potrafi się lekko skrzywić i haczyć o tarczę.

I Love Civic
07-07-13, 00:09
No właśnie tu jest ten problem, że tą osłonę mam całkowicie pordzewiałą i skrzywioną, ale zobaczymy co będzie po wymianie szpilek od piasty . Jak nie to może uda mi się skołować te blachy, to wymienię, ale ciężko je dostać...
P.S prostowałem tą osłonę, ale nadal jest to skrzypienie...

kruczekvu
09-07-13, 23:55
Ja u żonki mam piszczenie ale tylko jak cofam
Blachę mam ogarniętą i nic nie daje odp rezultatu
Dopiero przez przypadek doszedłem do tego że u mnie są winne klocki hamulcowe
Po założeniu starych których na szczęście nie wywaliłem cisza

I Love Civic
10-07-13, 01:19
No klocki Ferodo leżą już troszkę czasu, odkąd kupiłem nowe tarcze, ale nie miałem zamiaru ich zakładać, bo chciałbym jeszcze kupić nowe zaciski i dopiero to montować. Czekam na wypłatę, kupię nowe piasty, a jak to nic nie da to będę przekonany na 100%, że to wina blachy osłaniającej tarczę, bo wszystko będę miał już powymieniane... jutro wymienię na nowe klocki z czystej ciekawości, ale wątpię, że to coś da.

Seba27
10-07-13, 06:37
jak masz te blache pordzewiala wez ja wytnij w pip i swiety spokoj - teoretycznie powinna tam byc ale mialem w poprzednich autach podobne cyrki a w szczegolnosci w bmw... tam chybotaly sie na boki i kwiczaly tak wiejsko i denerwujaco ze poprostu wycialem je szlifierka bo stracilem cierpliwosc. Wtedy dopiero rozkoszowalem sie cisza i moglem przemknac bez zwracania na siebie uwagi 90% przechodniow. Skoro sa do wyrzucenia odetnij i sprawdz czy sie cos zmienilo - a na zlomie za jakies grosze powinno ci sie udac kupic takie blachy w niezlym stanie. Pisales o zaciskach brembo, wlasnie doczytalem jaki masz silnik... myslales o spadochronie? moze kotwice? ;] wyczysc, zaloz nowe tarcze, klocki, pomaluj sobie zacisk, nawet zaloz plastikowa nakladke BREMBO - sam napis i swiadomosc tego ze masz BREMBO skroci twoja droge hamowania o jakies 5% ;)

I Love Civic
10-07-13, 10:21
Hehehe dzisiaj to wytnę i zobaczę czy coś to da :D. A co do zacisków, to na razie jednak na brembo mnie nie stać :p, a nakładki to nie dla mnie ^^

P.S Co do silnika to będzie robiony swap albo jakieś przeróbki, ale to dopiero jak skończę hamulce i zawieszenie no i lakier muszę poprawić

kruczekvu
10-07-13, 10:49
dzisiaj to wytnę i zobaczę czy coś to da
Daj znać bo sam ciekawy jestem czy u Ciebie blacha jest winna

Michalll_1991
11-07-13, 23:11
nie łatwiej podnieść lewarkiem i zakręcić kołem niz wycinac bo moze pomoze ?? :confused:

kruczekvu
12-07-13, 00:00
No ja się bawiłem kilkanaście razy w odginaniu tej blachy

I Love Civic
15-07-13, 19:05
No ku**a no nie, nie dość, że czekałem tydzień na piastę, która kosztowała 290zł to dostałem ją bez łożyska, no bez jaj... więc na razie panowie, nie powiem wam czy udało mi się coś zrobić z tym skrzypieniem, bo chce wszystko na raz robić, a teraz jeszcze na łożysko muszę czekać...

FaziRBK
15-07-13, 22:38
Wklej zdjęcie tej piasty. Bo aż jestem ciekaw za co zapłaciłeś takie krocie.

I Love Civic
16-07-13, 20:24
http://imageshack.us/photo/my-images/541/p74y.jpg/

jakaś firma "TRICLO" nie znam za bardzo...

ale nie pasuje, bo to jest chyba od EG5, bo już z Bratem rozkręciliśmy i zdjęliśmy i u mnie jest mniejsza...

Ale chociaż jest już blacha zdjęta, zobaczymy jak wszystko zmontuje czy bez też skrzypi czy może już ustało...

P.S W jednym miejscu na tej blaszce mam przetarcie świeże czyli raczej tarcza musiała trzeć o to miejsce

FaziRBK
16-07-13, 22:12
Generalnie z przodu w civicu masz zwrotnice zintegrowaną z piastą i tutaj wymienia się tylko łożysko, a z tyłu jest piasta razem z łożyskiem i tam wymienia się komplet. Więc nie wiem co Ci to ktoś wysłał, ale zapłaciłeś krocie, a nawet nie masz pewności od czego to jest. Mogłeś kupić używaną sprawną całą zwrotnicę z dobrym sworzniem i łożyskiem za 50zł do eg3 :)
Ale najważniejsze, żeby udało Ci się znaleźć przyczynę problemu.

I Love Civic
17-07-13, 18:51
Przyczyna skrzypienia - mieliście rację blacha i jest nareszcie cichutko bo także wymieniłem łożysko :). Ale problem z nagrzewaniem felgi tylko od prawej strony nadal aktualny...

Seba27
17-07-13, 20:11
Jak trafie z drugim to stawiasz browara :P
Strzelam w zatarte prowadnice zacisku :)
W drugiej kolejnosci przyblokowany tloczek a na koncu lozysko.
Kolejnosc sprawdzania juz ci podalem. Zaopatrz sie w smar grafitowy na poczatek - narzedzia zakladam ze masz - Dobrej zabawy :)

Nastepnie przypieczone linki recznego...
No chyba ze masz bebny to kupuj odrazu komplet okladzin i tarcze do szlifierki katowej...

I Love Civic
17-07-13, 21:35
Jeśli chodzi o tłoczki, to już wymienione jakieś 2 tygodnie temu, bo myślałem, że przez to jest skrzypienie, tak samo prowadnica jest w b. dobrym stanie :p

P.S I tak Ci wiszę piwo, tak jak i innym klubowiczom za pomoc :p (niedługo będę na Kraków uderzał to się odezwę :D)

Seba27
17-07-13, 21:55
A klocki w zacisku sie ruszaja? Jak siedza ciasno to przyszlifuj boki. Jesli nie to, tloczki ogarniete, prowadnice git to raczej linka recznego. Odepnij na dzien prawa i sprawdz - lewa do postoju wystarczy. Jesli pomimo odpietej linki wciaz bedzie grzac to kupuj lozysko

I Love Civic
18-07-13, 19:43
Klocki git, były szlifowane, są sztywne, a łożysko dopiero wymieniłem na nowe, ten problem z nagrzewaniem mam właśnie odkąd łapę zrobiłem... więc chyba problem tkwi w ręcznym