PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z centralnym zamkiem hb `92r eg4



Rasta
22-01-08, 18:56
Witam,

Mam mały problem z centralnym zamkiem. Czy to normalne ze od strony pasażera nie da sie ani zamknąc ani otworzyć auta?? Tzn. jak zamykam lub otwieram auto po stronie kierowcy to wszystko działa tak jak trzeba, otwierają się i zamykają drzwi od kierowcy i od pasażera. W drzwiach pasażera nie moge wogóle przekręcic kluczyka ani w prawo ani w lewo. Czy to normalne? Czytałem na forum ze powinno być tak ze od pasażera mozna otworzyc drzwi tylko od pasażera (lub zamknąć). Nie wiem czy było cos grzebane i chciałbym sie dowiedzieć jak było seryjnie robione.

Z góry dzieki za pomoc.

_Z_I_K_
22-01-08, 19:18
od pasazera zamyka sie i otwiera tylko te dzwi

Rasta
22-01-08, 19:28
Dzieki, a czy wie ktoś moze co jest przyczynął tego ze nie moge przekrecic kluczykiem w zamku od pasażera??

civicmag2
22-01-08, 19:52
1- moze cos go blokowac od srodka
2-wkladka jest uszkodzona
3-kluczyk do tych drzwi nie pasuje [ poprzedni wlasciciel mial gest ,wymienil klamke z zamkiem a kluczyka nie dostales ] :od poczatku tak miales?

Rasta
22-01-08, 20:20
Faktycznie moze tak byc, wychodzi na to ze drzwi u mnie były albo malowane albo z innego modelu bo widać różnice na lakierze. Mam tak od początku. a jeśli wkładka jest nie od tego auta to da sie tak zrobić zeby podpasować pod kluczyk??

Kosciech
22-01-08, 20:25
Da sie dokodować wkładke pod ten kluczyk który masz. Znajdź jakiegoś szpenia co robi zamki i stacyjki samochodowe i Ci to ogarnie bez problemu. O ile oczywiście sama wkładka nie jest uszkodzona

Rasta
22-01-08, 20:27
A to da sie zrobic w takim zakładzie co klucze dorabiają? czy jakis inny specjalistyczny jest? :)

[ Dodano: Wto 22 Sty, 2008 ]
Spoko, narazie zerkne sam moze rzeczywiscie cos od środka ją blokuje chociaz wątpie bo jakby tak było to wogole by sie drzwi nie zamykały, jak nic nie znajde to pojade do jakiegos speca od zamków, nie wiecie moze ile takie cos moze kosztować? tzn przypasowanie wkładki do klucza?

Kosciech
22-01-08, 20:32
Ceny są bardzo różne. Myśle że ok. 50 pln. Chyba, że sam wyjmiesz wkładkę z drzwi to może Ci taniej zrobią.

Rasta
22-01-08, 20:44
Ok dzieki bardzo zerkne do tego zamka i zobacze co tam nie gra, bo mnie to dreczy, pozdrawiam.

sz3rsz3ń
23-01-08, 21:25
Ja bym radził przeczyścić wkładkę. To podobno powszechny problem w przypadku centralek z pilotem....czyli sytuacji kiedy nie używa się zamka przez dłuższy czas. Analogicznie może też tak być z drzwiami pasażera bo kierowca wsiada zawsze i otwiera wszystkie zamki ze swojej strony. Tak więc zanim polecisz do fachowca weź jakiś płyn penetrujący i wyczyść wkładkę ..... tylko najpierw ją wymontuj żebyś czegoś plastikowego nie rozpuścił:D

menic
23-01-08, 21:59
Tez mam podobny problem. Od strony pasazera nie da sie w ogóle przekrecić... :/

Kosciech
23-01-08, 22:31
Tylko nie wlewajcie jakiś siuwaksów typu wd40 do zamka bo pogorszycie sprawe. Tylko sie wszystkie syfy do tego kleją

sz3rsz3ń
24-01-08, 08:06
oooo... na pewno nie wd40, najlepiej coś na bazie szybko parującego alkoholu (słyszałem że odmrażacze nieźle się sprawdzają - ale nie sprawdzałem) w sklepach jest takich preparatów pełno .... no i nie do zamontowanej wkładki .... najpierw ją wymontować trzeba by było ... lub ewentualnie zdjąć boczek i jakoś zabezpieczyć.

the-one
24-01-08, 19:13
Witam,

Mam mały problem z centralnym zamkiem. Czy to normalne ze od strony pasażera nie da sie ani zamknąc ani otworzyć auta?? Tzn. jak zamykam lub otwieram auto po stronie kierowcy to wszystko działa tak jak trzeba, otwierają się i zamykają drzwi od kierowcy i od pasażera. W drzwiach pasażera nie moge wogóle przekręcic kluczyka ani w prawo ani w lewo. Czy to normalne? Czytałem na forum ze powinno być tak ze od pasażera mozna otworzyc drzwi tylko od pasażera (lub zamknąć). Nie wiem czy było cos grzebane i chciałbym sie dowiedzieć jak było seryjnie robione.

Z góry dzieki za pomoc.

A czy klape bagaznika mozesz otworzyc kluczem?

menic
24-01-08, 19:23
@up: Nie...

sz3rsz3ń
25-01-08, 09:55
:D najprostrze rozwiązania są awsze najskuteczniejsze ....the-one, szacunek :hinczyk:

Rasta
25-01-08, 18:34
Witam,

Klape bagażnika moge otworzyc kluczem, zdjąłem dzis jeden boczek od kierowcy, nasmarowałem troche mechanizmów i jakby lepiej było. Problem tylko z drugim boczkiem, jenda śruba mi się kręci, a druga nie chce puscić :(

[ Dodano: Pią 25 Sty, 2008 ]
aha i zauważyłem jedną rzecz, ten metalowy pręt od wkładki do mechanizmu zamykania drzwi strasznie sie rusza, zauwazyłem ze na koncu trzyma sie on na jakim plastikowym szicie i nie wiem czy mi sie to nie ułamie całkiwicie. Cięzko jest tam zajrzec a niechciałbym rozkręcać całych drzwi (jeśli wogole sie da). Miał ktoś tak moze??