PDA

Zobacz pełną wersję : po wymianie rozrządu..



Radek
22-01-08, 15:23
witam
ostatnio wymieniałem rozrząd ponieważ nie wiedziałem kiedy poprzedni właściciel to robił. po złożeniu wszystkiego i ustawieniu na punkty opisane w manualu zauważyłem że auto niema mocy oraz brzmi jak traktor. po kolejnym rozebraniu i sprawdzeniu punktów okazało się że punkty na górnym kole są ok i na kole pasowym też. zdjąłem koło pasowe i zauważyłem że punkt na wale jest źle ustawiony i tu pojawił się dziwny problem. po ustawieniu punktów na wale i na górnym kole założyłem koło pasowe i żaden z punktów na nim nie był tam gdzie powinien. dodam że klin był cały i nie było tam żadnych niepokojących zmian. postanowiłem złożyć tak jak jest i.. różnica w osiągach auta jest znaczna przyspiesza szybciej obroty przestały pływać i praca silnika jest dużo lepsza. czy wiecie dlaczego punkty na dolnym kole pasowym się nie zgadzały??? wcześniej przed wymianą na 3 biegu rozpędzał się do 140 i dalej już niechciał a teraz ku mojemu zdziwieniu robi ponad 150 :) czy ktoś z was miał taką sytuację ????
pozdrawiam

Lcfr
23-01-08, 11:45
nie bardzo mogę sie wczytać w istotę problemu...
ale jak mniemach chyba chodzi o fakt iż jak ustawisz rozrząd (góra i dół) to znaki na kołąch (i paskach jak je sobie zrobiłes) zgrywają sie nie o 1 pełny obrót

jak pamietam to chyba jest tak, że ustawiajac wszystko dopiero po 2albo 3 pełnych obrotach znaki znów sie zgadzają (znaki na kołach i pomocnicze na pasku)

stypa1984
24-01-08, 21:22
to znaczy ze po wynianie paska i załozeniu wszystkiego przeba przekrecic walem 4 razy, 2 nie starczy, zawsze jak nieskutecznie prubowałem ustawic punkty to krecilem tylko 2 obroty ??

Lcfr
24-01-08, 22:40
po co trzeba przekręcać?


ja pisze, że zeby sie pewne znaki z paska zgrały ze wszystkimi "manualowymi" to trzeba 2 albo 3 pełne obroty zrobic...

PMX
25-01-08, 09:42
Jak dobrze kojarze to kolo na wale jest 2x mniejsze od tego na walku ... w wiec trzeba 2 razy obrócic walem zeby znaki ponownie sie zgraly...

Sie myle ? ;)

emg
25-01-08, 10:49
kiedyś tak miałem w d15z8 - silnik działał normalnie, przy wymianie okazało się, że znaki nie pasują. ustawiłem na znaki i samochód przestał jechać. ustawiłem jak było i zaczął normalnie jechać.

a wałem do zgrania trzeba albo raz albo dwa razy obrócić, zależy jak się ustawił wcześniej.

stypa1984
26-01-08, 12:58
a jak nie pamietam jak bylo przed wymianą, a znaki nigro ma nie pasują jak załozę w jedno lub w drugo strone obok znaku to gówienko auto zamulone jak polonez na gazie ? :-( :bicie: