PDA

Zobacz pełną wersję : Accord Turbo by TOMSON pytanie



Mystek
21-08-05, 15:18
Rozchodzi sie o ten egzemplarz http://galerie.tomson.com.pl/album06?page=1
Poniewaz w temacie turbo jestem zielony oczekuje od was wszelkich informacji i sensownych odpowiedzi, dzieki.

na TVNTurbo mowili ze to jest jakas najprostza opcja uturbienia bez zmiany gratow na kute itp. Zdjecia mi tam za wiele niemowia wiec jesli mozecie przyblizyc mi ten temat takiego uturbienia tzn co tam jest zmienione co dolozone i nawazniejsza kwestia .. PRAJS :) MOze wiecie ile wlasciciel tej hani zaplacil , jesli nie to plus minus podajcie koszta takiej operacji i czy napewno bez zmiany tlokow itp te auto pojezdz bezawaryjnie jakis czas ?

LIO
21-08-05, 18:48
na soft turbo musisz liczyc ze wydasz 5-6 tysi
nie rozbierasz silnika, tylko dokladasz turbinke, kolektor, IC, orurowanie, blow-off'a, regulator cisnienia paliwa, komputer + koncowe strojenie
ladujesz do max 0,5 bara najczesciej 0,3-0,4 wtedy wyrabia seryjna pompa paliwa i daja chyba rade seryjne wtryski
dalej mozesz sie pobawic we wskazniki, pozwalajace kontrolowac wazne parametry.
o czyms moze jeszcze zapomnialem

Mystek
21-08-05, 19:09
O to chodzilo dzieki wielkie,
jesli jest jeszcze cos co powieniem wiedziec o takiej SOFT instalce chetnie poczytam i dowiem sie wiecej

Peter
21-08-05, 19:36
dalej mozesz sie pobawic we wskazniki, pozwalajace kontrolowac wazne parametry.
Wskaźniki EGT i Boost to podstawa w każdej instalacji turbo, żeby wiedziecz, czy płyna juz tłoki czy nie. Ja bym jeszcze dał delikatnie odpreżajaca uszczelke, zeby spalania stukowego nie bylo. MBC by sie przydało.

LIO
21-08-05, 22:32
ziom gdzie spalanie stukowe.
To jest soft, małe doładowanie, możesz spokojnie wystroić bez problemu
owszem mozna to zrobic, ale ja bym u siebie nie ruszal póki jest cała
zreszta mówimy tutaj ogólnikowo i nie wiemy do jakiego auta to turbo. W różnych silnikach, są różne stopnie sprężania. Czasem są na tyle niskie, że nawet nie ma sensu przy tak małym doładowaniu. Szkoda koniufff
:-)

Peter
22-08-05, 00:46
owszem mozna to zrobic, ale ja bym u siebie nie ruszal póki jest cała
Tak, do Z6 nie trzeba bo jest metalowa i 9.5:1 to dobra baza.


Czasem są na tyle niskie, że nawet nie ma sensu przy tak małym doładowaniu. Szkoda koniufff
W przyrodzie nic nie ginie. bardziej odprężysz, to więcej napompujesz. :)

hcc
22-08-05, 08:12
[quote="PeterTak, do Z6 nie trzeba bo jest metalowa i 9.5:1 to dobra baza. [quote]

ziom, Z6 ma CR 9.2:1 tak dla scislosci ;)

juniorohw
23-08-05, 18:03
Jak liczylem to Dobre soft turbo to koszt ok 12 tysi. Dolicz jescze spieka, caly wydech, wtryski, pompa itd. Zmian jest od za*****ia, to co napisales na początku to nie bedzie dobry soft. Poprostu za malo czesci da za maly efekt, a jak cos ****ie to pociągnie za sobą tez inne czesci. Wiec jak robic to dobrze.
Tu jest plan mojego softu: (D15B7)
kolektor - 1000 pln
turbina - 1500 pln
down pipe - 250 pln
wydech - 1000-1200 pln
intercooler np. IVECO - 400 pln + jego przebudowa ok. 300 pln
orurowanie - 800 - 1000 pln
blow off - 500 pln
wtryski np. 440cc - 450 pln
pompa np. Walbro 255 - 450 pln
regulator cisn. - 250 pln
smt6 - 900 pln
uszczelka pod glowice - 250 pln
zagar doladowania - 500 pln
sprzeglo spiek - 1000 pln
robocizna - ok 2000 - 3000 pln
Wiec jak by nie liczyl.... trzepnie po kieszeni jak tralala :D
A jak sie dobrze zrobi softa to pozniej mozna go sobie zakuc i zabawa rozpocznie sie od nowa :)

LIO
23-08-05, 19:19
po pierwsze drogie masz te niektóre czesci, po drugie, kilka jest zupelnie nie potrzebnych do typowego soft
pompa wyrobi, wtryski tez, uszczelki w swoim przypadku bym nie wymienil przy doladowaniu do 0,4 bara
sprzegla bym nie dal póki jest dobre, wytrzyma te 180-190KM
wydech bym zostawil z racji codziennego przeznaczenia auta i nie wiem w jaka srednice isc przy tym doladowaniu, poprostu nie wyciagne wszystkich mozliwych koni
do tego dochodzi robota, która też jest droga, a ja robilbym to co bylbym w stanie sam
wiec gdybym to robil, a byc moze w zaleznosci od rozwoju pewnych osobistych sytuacji bede robil za rok, to wyjdzie mnie to wlasnie tyle ile napisalem

juniorohw
23-08-05, 21:51
po pierwsze drogie masz te niektóre czesci, po drugie, kilka jest zupelnie nie potrzebnych do typowego soft
pompa wyrobi, wtryski tez, uszczelki w swoim przypadku bym nie wymienil przy doladowaniu do 0,4 bara
sprzegla bym nie dal póki jest dobre, wytrzyma te 180-190KM
wydech bym zostawil z racji codziennego przeznaczenia auta i nie wiem w jaka srednice isc przy tym doladowaniu, poprostu nie wyciagne wszystkich mozliwych koni
do tego dochodzi robota, która też jest droga, a ja robilbym to co bylbym w stanie sam
wiec gdybym to robil, a byc moze w zaleznosci od rozwoju pewnych osobistych sytuacji bede robil za rok, to wyjdzie mnie to wlasnie tyle ile napisalem


Wszystko prawda: ceny mogą ulec zmianie jak wszystko sciągne z hameryki. Ale planuje rowniez pozniejsze zakucie bo wiem ze i te 190 kucy w koncu sie znudzi, wiec lepiej zrobic wszystko to co napisalem jako stage 1, a potem kucie jako stage 2. Czy nie ?

LIO
23-08-05, 21:59
to zalezy jak do tego podejdziesz
zrobisz stage 1 i kupisz jakas mala turbine, porem zakujesz i bedziesz chcial wiecej koniuf i sie okaze, ze zakupiona turbina jest za malo wydajna, ze zamiast SMT6 mogles kupic SMT7 itd
wszystko kwestia co sie chce miec. Majac duzo kasy mozna od razu pakowac dobre graty na zapas, lub od razu budowac potwora.
Pytanie było do soft turbo i tego sie trzymajmy.
Accord nie jest autem na wyscigi, tylko na ulice. Moje auto tez nie bedzie na wyscigi, tylko rodzinnym sedanem, ale szybszym niz jest obecnie.
Na wyscigi to lekka wydmuszka i wtedy mozna rzezbic, ale to nie dla mnie.

juniorohw
24-08-05, 01:47
to zalezy jak do tego podejdziesz
zrobisz stage 1 i kupisz jakas mala turbine, porem zakujesz i bedziesz chcial wiecej koniuf i sie okaze, ze zakupiona turbina jest za malo wydajna, ze zamiast SMT6 mogles kupic SMT7 itd
wszystko kwestia co sie chce miec. Majac duzo kasy mozna od razu pakowac dobre graty na zapas, lub od razu budowac potwora.
Pytanie było do soft turbo i tego sie trzymajmy.
Accord nie jest autem na wyscigi, tylko na ulice. Moje auto tez nie bedzie na wyscigi, tylko rodzinnym sedanem, ale szybszym niz jest obecnie.
Na wyscigi to lekka wydmuszka i wtedy mozna rzezbic, ale to nie dla mnie.
I to tyz prawda. Mój tez ma byc na ulice ale zakuty !

Pati
24-08-05, 11:31
wszystko pieknie, ale cena 3 razy za duza. turbine (bardzo sprawna) od S2 (gabarytowo jak T3) i intercooler z Mondeo (albo podobny wymiarem) moglem kupic za 500 zyla. tylko nie chcialo mi sie jechac na drugi koniec polski.
prosty kolektor z dwoch kolanek i dwoch T-ksztaltek zrbisz za 300. flansze sam sobie wytniesz - technologi kosmicznej nie potrzeba.

Lord_ZED
24-08-05, 17:23
Wiecie co jak tak myśle to w przypadku turbo to Bardzo tanio = ******o (jak by było bardzo ******o to by po 1kkm sie coś posypało) Myśle że za koło 8k zł da się zrobić oki.

Pati
24-08-05, 17:30
sprawne, uzywane czesci da sie kupic tanio. trzeba tylko duzo szukac.
powiedz mi, co w takim kolektorze moze nie dzialac?
http://www.homemadeturbo.com/tech_projects/B_manifold/B_max-rev_P.jpg
to nie wolnossacy, zeby kolektor mial wielkie znaczenie... byle spaliny trafialy w turbine. a taki da sie zrobic tanio. 1200 w kieszeni.

LIO
24-08-05, 17:57
dokładnie, do tego liczenie za IC z IVECO turbodaily II 700zł to też sporo zawyżona cena, bo można dużo taniej, a na jakości nic nie pogorszy, bo poprostu są tańsze na rynku.
i wiele innych z podanych tutaj rzeczy jesst tanszych
Jak ktos chce za to samo dac 8-12 tysi to prosze, jego wybór, ale jakosci to on lepszej nie bedzie mial

Peter
24-08-05, 18:06
Dajcie spokoj z tymi spiekami. Po co to? Wystarczy dobra tarcza i mocniejszy docisk i bedzie przyjemniej sie jeździło. SMT6 kupisz za 600-700zł, poza tym nie potrzebujesz SMT do Softu wystarczy FMU. Wtryski 440cc..? Po co? Wrzuć ud VTi lub czegoś podobnego. Do softu regulator paliwa tez jest zbedny, bo bedzie FMU. Kolektor? Fajnie zeby był żeliwny, bo nie pęknie.

Wiecej mi sie nie chce pisac, jak bedzies zmial konkretne pytania to wal.

elmer
24-08-05, 23:03
Kolektor mozna wlozyc od D15B8, wystarczy tylko pokombinowac z flansza - bedzie jeszcze taniej.

Wydaje mi sie, ze wszystkie Civici maja wtryski o tej samej wydajnosci, wiec trzeba brac od czegos innego.

Tomo
27-08-05, 12:04
Prawie kazdy model civa ma inne wtryski.

Turbo zakładamy do silnika który ma minimum 90% sprawności - jest po remoncie /inaczej silnik na złom po 1`kkm

tania turbina to turbina na 1kkm

Niewystrojenie silnika zaowocuje przegrzaniem tłoków co przyśpieszy ich deformacje i rozpuchnięcie (zatarcie) lub w przypadku jazdy na zbyt bogatej mieszance rozcieńczenie oleju i zatarcie silnika.



Podsummowanie: Jak masz tani silnik i chcesz się pobawić w turbo , liczysz się z tym że sobie wybuchnie lub się s*******i co jakiś czas i nie straszne są ci tumany dymu za i przed tobą to można iść całkiem po kosztach i się pobawić.

kenny
28-08-05, 15:01
Tomo, z tą sprawnością to mam rozumieć, że na 90% ma trzymać parametry serii (nie być zajechany)? Bo prawdę mówiąc nie wyprodukowano jeszcze silnika o sprawności 90% :shock:

Tomo
29-08-05, 10:17
ma trzymać moc, kompresje, nie wpierdalać oleju - ma być sprawny jak nowy albo jak silnik po remoncie

locdog
30-08-05, 10:14
przedewszystkim najwazniejsza jest bezawaryjnosc, bo nie jeden juz montowal "po taniosci", a potem siwych wlosow dostawal, jak to sie sralo raz na 2-3 tygodnie

Monogramus
31-08-05, 16:43
w tomsonie za soft do 7gen krzykneli 13 000, w promotorze 11 000, potem 9 000, a potem 10 000 (podobno wahania cen stali szlachetnej :) ). ceny bez wydechu i sprzegla, hamulcow itp, tylko instalacja. A pamietaj ze nigdy nie bedzie to auto "bezobslugowe

Pati
31-08-05, 16:59
cena jest tak wysoka, bo zalozenie tego to sporo 'roboczogodzin' mechanika. jesli jestes w stanie sam to zalozyc, masz miejsce do dłubania i zaplecze narzędziowe, można sporo zejść z ceny.

LIO
31-08-05, 17:24
najpierw decydujesz sie co chcesz miec, potem szukasz odpowiednich gratów i je kompletujesz. Czym lepsze masz źródła, tym taniej to załatwisz. Dowiadujesz sie, co kto umie, może, co sam potrafisz i robisz to. Oddać do jednej firmy i czekać aż zrobią i wezmą kupe kasy to nie sztuka. A przecież osoby które potrafią zrobić i pospawać należycie orurowanie jest troche, trzeba tylko sie rozejrzec. Pomocowac odpowiednie elementy, jak nie samemu, to za pomoca srednio wykwalifikowanego mechanika mozesz zrobic, moze kolegi dobrego :-) Potem znaleźć osobe, kótra potrafi i ma czym stroić, w ostatecznosci do firm tuningowych wymienionych, badz innych, moze warto poczytac sr.pl i koszta sie zmniejszaja o polowe.