PDA

Zobacz pełną wersję : zawieszenie civic 92 pytanko



qtrix
26-06-13, 21:17
Witam, mam pytanko do was w wakacje będę zmieniał całe zawieszenie i mam do was pytanie. Ogólnie chodzi mi o wymienienie części wszystkich które znajdują się na przedniej osi i tylnej,bym mógł sobie obliczyć kwotę jaką będę musiał wydać (tak na oko) by mieć całkowicie zregenerowane zawieszenie. Prosiłbym o wymienienie mi jakie części wymienia się z przodu a jakie z tyłu , jeżeli możecie wypiszcie mi wszystkie gumy które trzeba zmienić wszystkie elementy np drążki bo ogólnie tak krucho u mnie z wiedzą co tam z przodu i z tyłu nadaje się do wymiany. Z góry dzięki :).

Ps. Powiedzcie mi jaki byłby koszt wsadzenia poliuretanu w całą zawiechę w jakich kosztach bym się zamknął bym mógł wyjechać na ulicę.

krystof1994
26-06-13, 21:37
Sprecyzuj trochę pytanie.. Co chcesz zmieniać? Wszystko z amortyzatorami sprężynami i końcówkami ? Zależy jakie części będziesz ładował ale to i tak od groma kasy.. A wgl po co Ci "całkowicie zregenerowane zawieszenie"?:D Jak cos siadło to zmieniaj i jeździj dalej...

qtrix
26-06-13, 21:44
Tzn chodzi mi bardziej o "ogumienie" całe by je zmienić, drążki itd. Po prostu chodzi mi o te mniejsze gabarytowo części, które znajdują się w zawieszeniu i które wypada zmienić, najbardziej chce wszystkie gumy ale nie wiem w których elementach się one znajdują, wiem że drążki na pewno warto zmienić, przegub muszę zmienić bo stuka i nie wiem co jeszcze w przedniej zawieszce się znajduję. Ogólnie w tyle co się znajduję, cukierki ? gumy wahaczy i coś tam jeszcze. Po prostu chodzi mi o wypisanie wszystkich elementów gumowych w zawieszeniu przód/tył i wszystkich drążkach, łącznikach stabilizatora itd. Myślę ża zaczaicie o co mi chodzi. :D Wiadomo amortyzatorów nie będę zmieniał bo nie ciekną itd chodzi mi o wszystkie gumy, drążki, łączniki i inne elementy zawieszenia które powinno się zmienić

krystof1994
26-06-13, 22:38
Przód: 3 gumo tuleje wahacza dolnego + sworzeń dolny, 2 gumo tuleje wahacza górnego + sworzeń górny(ale to najlepiej cały wahacz górny chyba zmienić ) no i końcówka drążka, to samo jest z drugiej strony. Tył 4 gumo tuleje z każdej strony w tym tak zwany cukierek. Mogę sie mylić nie robiłem tego nigdy :p Jeśli masz eg3/4 to w niej nie ma stabilizatora..

qtrix
26-06-13, 23:34
ooo Dzieki o to mi chodziło własnie, mam eg4 z silnikiem d15b3 z 92 roku. Wiec w takim razie wszystko co chce to się dowiedziałem dzięki Krystian za fatygę. :), Temat lock

CRX1
26-06-13, 23:45
Z tyłu masz 12 sztuk, tulejek, 2 cukierki duże, 2 cukierki mniejsze, . A z przodu masz staba ? bo dochodzą wtedy łączniki stabilizatora i gumy, z przodu masz 8, 2x sworznie górne,2x sworznie dolne.Do tego dojdzie prasa,jeżeli masz ,to nic Cię nie będzie kosztować,jeżeli nie ,to jest dodatkowy koszt.Tulejki 20-26,-/szt,D.cukierki 70-100,-/szt m.cukierki-45,-/szt,łącznik stab.-22-28,-/szt,gumy stab-8-12,-/szt,wyprasowanie i wprasowanie 20-40,-/szt sworznie -45-55,-szt dolne ok 60,-/szt

Haparts
27-06-13, 11:35
Skontaktuj się proszę z jakimimiś specjalistami i nie sugeruj się tym, co napisane jest na forum...

Tulejek metalowo gumowych z tyłu jest 16, z przodu jest ich 8 + poduszki wahaczy przednich (po jednej na stronę).

Do tego dolne sworznie, drążki kierownicze orach ich końcówki

Koszt całości to ok. 1800PLN na najlepszych możliwych częściach.

qtrix
27-06-13, 19:19
Dzięki za każde info napisane dużo mi pomogło. Chce zrobić zawieszkę w moim civicu i brnąć dalej, blacha ogarnięta bo była masakra wiec pozostaje mi zawiecha i bawienie się silnikiem. Chce odpicować mojego civica wiec muszę się za coś zabrać a najbardziej chce zawiechę zrobić bo pewnie nie było tam za dużo grzebane. Dzięki wielkie ogólnie mam eg 4 z info które posiadam niektórzy mówią że nie ma ona staba ile w tym prawdy?.

unique20
27-06-13, 19:35
eg4 nie ma staba montowanego seryjnie

qtrix
27-06-13, 23:24
W takim razie wszystko jasne, mam nadzieję że w lipcu ruszę z naprawą zamieszenia by mi nic nie pukało stukało i zebym miał spokój z nią na dłuższy czas. Dzięki za każdego posta dużo mi wasze pomocne rady dały. Powoli ogarnę części i zobaczę gdzie moge dostać je w jednym miejscu by nie latać, jeżeli sie to nie uda to trzeba bd kupować w "kawałkach". Jeszcze raz serdeczne dzieki. :)