PDA

Zobacz pełną wersję : Auto dymi po puszczeniu gazu, d16z6 turbo gt28rs na dotarciu



endriu286
25-06-13, 17:20
Od jakiegoś czasu auto zaczęło puszczać siwe bąki ale tylko i wyłącznie po puszczeniu gazu i hamowaniu silnikiem zastanawiam się czy uszczelnienie turbiny nie poszło garett gt28rs przez jakięś 300 km jeżdziłem bez restryktora który obniża ciśnienie oleju czy to mogło rozszczelnić turbo narazie jest na dotarciu zrobiłem juz 600 km przy dodawaniu gazu nawet do 3.5 tys nie kopci tylko przy odpuszczeniu albo hamowaniu silnikiem z góry dzięki za odp dodam ze dolot suchutki ani kropli oleju

Arturvf500
26-06-13, 19:51
przy hamowaniu silnikiem w kolektorze ssacym masz cisnienie bliskie prozni;) wiec ciagnie Ci olej czym tylko moze - przez uszczelniacze, pierscinie... pusc sobie gaz przy 7000RPM i po 2s wdus do podlogi; zobaczysz jakie sliczne cumulusy potrafi stworzyc Twoje auto;)

endriu286
26-06-13, 22:28
przy hamowaniu silnikiem w kolektorze ssacym masz cisnienie bliskie prozni;) wiec ciagnie Ci olej czym tylko moze - przez uszczelniacze, pierscinie... pusc sobie gaz przy 7000RPM i po 2s wdus do podlogi; zobaczysz jakie sliczne cumulusy potrafi stworzyc Twoje auto;)

no tak tylko ja mam na dotarciu jezdze do 3 tys i nie moge dojsc do tego z czego moze ciągnąć ten olej myśle ze z turbiny bo jezdziłem bez restryktora troche

RRa
27-06-13, 15:23
robiłeś remont jednostki napędowej ?

endriu286
27-06-13, 22:33
robiłeś remont jednostki napędowej ?

Siemka robiłem cały silnik

Arturvf500
28-06-13, 09:27
no tak tylko ja mam na dotarciu jezdze do 3 tys i nie moge dojsc do tego z czego moze ciągnąć ten olej myśle ze z turbiny bo jezdziłem bez restryktora troche
jak nie sprawdzisz to sie nie upewnisz; tyle ze przy hamowaniu silnikiem przez turbine praktycznie nie przeplywa powietrze wiec nie ma mozliwosci zaciagniecia kropelek oleju do kolektora ssacego, jedynie ze stront wydechowej moglo by cos wyrzucac, ale wtedy kopcil by tez na postoju; poczekaj jeszcze z 400km, moze sie uspokoi

endriu286
01-07-13, 23:09
Witam odłączyłem odmę i na razie jest ok :) odpukać pukać