PDA

Zobacz pełną wersję : Spasowanie elementów karoserii



Artur S.
21-01-08, 09:51
Witam!
Civic 5D 1.8 nówka sztuka i pytanie: czy u Was też źle jest spasowana przednia maska? Odstępy pomiędzy błotnikami a klapą silnika są wyraźnie różne, tj. od strony kierowcy szpara jest większa niż po przeciwnej. Na demówkach w Honda Plaza te odstępy na oko były raczej jednakowe, więc zastanawiam się czy jest to po prostu wynik niedbałego montażu angoli, czy też coś jest hmmm... "na rzeczy"?
No i to koszmarnie trzeszczenie plastików :/
Pzdr - Artur S.

mariusz05
21-01-08, 12:28
Witam!
Civic 5D 1.8 nówka sztuka i pytanie: czy u Was też źle jest spasowana przednia maska? Odstępy pomiędzy błotnikami a klapą silnika są wyraźnie różne, tj. od strony kierowcy szpara jest większa niż po przeciwnej. Na demówkach w Honda Plaza te odstępy na oko były raczej jednakowe, więc zastanawiam się czy jest to po prostu wynik niedbałego montażu angoli, czy też coś jest hmmm... "na rzeczy"?
No i to koszmarnie trzeszczenie plastików :/
Pzdr - Artur S.Zajechać do stacji diagnostycznej ,niech pooglądają pomierzą,ew jakiegoś żeczoznawce i jeżeli było coś kombinowane to za dupe i do sądu dilera(umnie wszystkie szczeliny są jednakowe po obydwu stronach auta),plastyki nietrzeszczą wogule ale za to na garbach cos mi stuka z tyłu, możliwe ze jakaś łapka amortyzatora wg. serwisu(podobno wszystko wygląda idealnie w zawieszeniu)

4gotten
27-01-08, 12:20
Miałem problem ze źle spasowaną klapą bagażnika (niedbały montaż). W serwisie poprawiono to bez problemów.

Artur S.
28-01-08, 10:15
Ja profilaktycznie zajechałem do lakiernika (na Parowcową). Podobno kiepskie spasowanie elementów w tych szczawiach to jeden z ich "znaków szczególnych", zwłaszcza tylnej klapy która u mnie nomen-omen jest idealnie ułożona. Proponowano mi centrowanie pokrywy silnika, ale odpuściłem.
Pzdr - Artur S.

anszel
28-01-08, 16:18
hej 4gotten jak Ci poprawili klape bagaznika? mozna to reklamowac?
ja mam roznice w tylnej klapie taka, ze z jedej strony moge wlozyc paluchy a z drugiej jest szczelina prawie minimalna...

i boczne drzwi jak sie przesuwa palec po krawedzi pod szyba to miedzy przednimi a tylnymi drzwiami jest wyrazny uskok.

W sumie to nic wielkiego bo wiem, ze niec nie bylo kombinowane i tylko tak w fabryce to skladaja, ale jesli sie da to tylna klape bym poprawil.

4gotten
01-02-08, 20:01
Nie mialem problemów z reklamacją. U mnie przesunięcie było podobne. Ponadto klapa w prawym dolnym rogu wystawała okolo 1 cm poza obrys nadwozia.

Sagi80
26-11-08, 11:00
A ja mam pytanie o spasowanie progów względem nadkoli przednich. Chodzi o "szparę" pod przednim słupkiem - tam gdzie przednie nadkola łączą się z progami. U mnie ta szpara wynosi prawie 1 cm z jednej strony, z drugiej troche ponad 1 cm. W innych Civikach widziałem, że łączenie to ma max 3-5 mm. Pewnie się czepiam ale... jak jest u Was?

Pabloss
26-11-08, 20:55
Zajechać do stacji diagnostycznej ,niech pooglądają pomierzą,ew jakiegoś żeczoznawce i jeżeli było coś kombinowane to za dupe i do sądu dilera(umnie wszystkie szczeliny są jednakowe po obydwu stronach auta),plastyki nietrzeszczą wogule ale za to na garbach cos mi stuka z tyłu, możliwe ze jakaś łapka amortyzatora wg. serwisu(podobno wszystko wygląda idealnie w zawieszeniu)
czesto stuka oparcie tylniej kanapy mialem to i tez myslalam za amorki ale koles tasma podkleil metalowe zaczepy oparcia i juz jest ok

mariusz05
27-11-08, 22:21
czesto stuka oparcie tylniej kanapy mialem to i tez myslalam za amorki ale koles tasma podkleil metalowe zaczepy oparcia i juz jest ok
Odkręciłem i ponownie przykręciłem w miejscu składania tylnego oparcia i po problemie (widocznie jakieś naprężenia materiału), plus wymiana przednich bałwanków na nowe wersje.