PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy Civic type S



fyrdek
21-01-08, 00:19
Vitam !!!
Jestem tu nowy .Witam wszystkich użytkowników i fanów hondy.Mam zamiar na początku roku zmienić auto na nowe .Szukam i szukam pomysłów .Przyznam się bez bicia że nie miałem do tej pory do czynienia z autami z dalekiego wschodu.Moje poprzednie samochody to dwa Vw i teraz posiadam trzeciego forda ,który ma już 8 lat więc czas na zmiane.Przyglądam się nowym autom na rynku i muszę przyznać że gdy zobaczyłem hondę civic type s to wszystkie inne jakoś przybladły.Bardzo podoba mi się ten samochód , przejechałem się takim modelem z silnikiem 1,8 l ,fajnie wygląda i jeszcze lepiej jeździ ( choś straszliwie twarde) . Prosiłbym szanownych kolegów o pomoc w podjęciu decyzji , czy pozostać przy tym czy szukać dalej ? Zwracam się do Was z tą prośbą bo nie mam żadnych doświadczeń z Japońskimi samochodami ,mieszkam we Wrocławiu więc jakieś info o warsztatach czy serwisie autoryzowanym byłyby mile widziane .
pozdrawiam i dziękuję !!!

Milek
21-01-08, 01:11
Fyrdek, moim zdaniem Civic 1.8 Type-S jest strzalem w dziesiatke. Piekna stylistka 3d, wyjatkowy srodek i sam fakt, ze tych aut nie ma tak duzo na ulicach jak VW, Fordow czy Opli. Fajnie byloby nabyc Type-S w dieslu ale cena wydaje sie byc bariera nie do przebicia.
Na rynku nie ma auta o takich samych parametrach zarowno osiagow/spalania jak i ceny. No i jest to Honda "The Power of Dreams". A twardym zawiasem sie nie przejmuj...... za to lepiej sie prowadzi :agent:

rjanusz
21-01-08, 01:33
Pod slowami Milka podpisuje sie obiema rekami. Mam Type-S'a od miesiaca i jestem z niego wiecej niz zadowolony. Poza jedna drobnostka (patrz watek o usterkach) - wszystko perfekcyjnie :-). Polecam - mysle, ze sie nie zawiedziesz!

Pozdrowienia,
Radek

fyrdek
21-01-08, 13:03
Vitajcie !!!
Dzięki za odpowiedzi , co prawda trochę poczytałem o wadach tego autka i.... trochę utrudniających życie przywar posiada.Moje obecna auto posiadam już od ośmiu lat (Focus 1,6 L ) i takich problemów nie znam .Co prawda chyba największy problem to wentylacja ,jak pada deszcz a w środku jest więcej niż jedna osoba to parują wszystkie szyby i tylko klima daje radę jak rozkręcisz na maxa.Ale jednocześnie zdaję sobie sprawę żę aby z takimi problemami nie mieć do czynienia trzeba by kupić ferrari albo jakiegoś innego bentleya....Im więcej się dowiem od Was tym łatwiej mi będzie podjąć decyzję . Nie będę ukrywał że rozglądam się także w innych salonach , jestem umówiony na oglądanie focusa trzeciej generacji,chociaż porównując wyposażenie to musiałbym dodać jakieś 8 tysięcy aby focus dorównał civicowi , nie mówiąc już o wrażeniach estetycznych . Tak więc jeszcze raz proszę o Wasze wrażenia .
pozdrawiam !!! :aloha:

Mayek
21-01-08, 16:14
Z ta wentylacja to szczerze mowiac pierwsze slysze. Jeszcze mi sie nie zdarzylo zeby przy paru osobach i normalnie ustawionej klimie cos zaparowalo. Oczywiscie parowanie sie zdarza, ale fizyki nie oszukasz, tak bedzie w kazdym samochodzie.

Dobi
21-01-08, 16:30
Z ta wentylacja to szczerze mowiac pierwsze slysze. Jeszcze mi sie nie zdarzylo zeby przy paru osobach i normalnie ustawionej klimie cos zaparowalo. Oczywiscie parowanie sie zdarza, ale fizyki nie oszukasz, tak bedzie w kazdym samochodzie.

Z tą wentylacją to jednak coś jest, u mnie co prawda nie jest to duży problem, ale gdy temperatura powietrza jest na poziomie -2..7C i przy dużej wilgotności powietrza po jakiś 40-50 min jazdy przednia szyba zaczyna parować od lewego dolnego rogu (nad prędkościomierzem). Klimatyzacja ustawiana na 23C w trybie AUTO. Pomaga przełączenie nawiewu na "szyba/podłoga". Filtry p-pyłkowy wymieniony. Może przy innych klimatyzacji ustawieniach problem nie występuje... Jakie masz ustawienia klimatyzacji?

Mayek
21-01-08, 22:49
Standardowo ustawiam na AUTO i 21-22 stopnie. Z tym ze ta klimatyzacja jest troszke dziwna (co odkryli zreszta Angole na swym forum) i po jakiej godzinie zaczyna byc w samochodzie coraz chlodniej... i trzeba pokrecic na 24-25 stopni zeby znowu bylo w miare cieplo. Nie bardzo mi sie to podoba ale chyba nic sie na to nie poradzi.

fyrdek
21-01-08, 23:13
Drodzy koledzy , ja pisałem że taka sytuacja z parowaniem szyb występuje w focusie a nie w civicu .Ja mam zamiar dopiero kupić honde.!!!! ;)

[ Dodano: Pon 21 Sty, 2008 ]
Postanowiłem trochę popytać i po szperać na forum żeby znaleźć powód do tego aby nie kupić tego auta albo się upewnić że trzeba go kupić !!!! Nie ukrywam że oczekuję pomocy z Waszej strony, to w końcu Wy jesteście posiadaczami samochodu ktury być może i ja zakupię.
pozdrawiam !!! :brawo:

Pik
22-01-08, 12:05
Poczytaj forum. Ja nawet gdzies napisalem drobne porownanie do Focusa 1,6 I gen, bo takim jezdzilem poprzednio, ale nie pamietam w ktorym bylo to watku... A nie chce mi sie pisac jeszcze raz, wybacz.

Chociaz... W Civie brakuje mi, w porownaniu do Foki:
- ogrzewanej przedniej szyby (super rozwiazanie, niezastapione zima)
- wskaznika rezerwy plynu spryskiwaczy w kokpicie (w Hondzie trzeba otworzyc maske i wyciagac taki dlugi wezyk, ktory podobno ma wskazywac ile jest plynu, LOL)
- gorsza widoczosc do tylu i po skosie w tyl (duze slupki tylne)
- uklad jezdny/kierowniczy Civa nie jest zly, mozna rzec nawet bardzo dobry, ale Foka IMHO ma lepszy.
- duperela, ale irytuje - w hondzie aby gralo radio, trzeba miec zalaczony kluczyk. W fordzie mozna radio wlaczyc niezaleznie, ma automatyczny wylacznik po godzinie.
- wykonanie wnetrza Foki bylo na lepszym poziomie. Przez 5 lat uzytkowania nic w kokpicie nie skrzypialo, nie stukalo, czego nie moge powiedziec o nowym Civie. Moze to dlatego, ze mialem wersje juz po face-liftingu z 2002?

Poza tym przewaga Hondy jest miazdzaca! Ja jestem zadowolony z zakupu. Ogladalem Foke II gen i nie zrobila na mnie pozytywnego wrazenia. Przecietny design, smutny srodek. Slabe wyposazenie. Ale teraz wchodzi face-lifting dwojki, moze bedzie lepiej? Ogladalem zdjecia, auto wyglada nieco ciekawiej, choc tez brak tu wielkiej oryginalnosci (podobne do nowego Mondeo sie zrobilo).

fyrdek
22-01-08, 13:48
Ja oglądałem i macałem nowego focusa ,poza lepszymi materiałami i trochę lepszym wyposażeniem ,moim zdaniem nie dorównuje I generacji.Gdy pojawił sie I focus zrobił , przynajmniej na mnie , spore wrażenie .Następne dwa już nie.Co prawda jeszcze nim nie jeździłem bo nie zdążyli jeszcze zarejestrować . Przedstawiciel forda twierdzi że w jakości wykonania i jeździe jest o niebo lepszy do II . Ale nie podlega dyskusji że taki ładunek emocjonalny jaki niesie ze sobą civic to w fordzie trzeba by zamówić wersję co najmniej ST a to już wydatek grubo ponad 100000 zł. Pwene jest to że focusem jazda będzie bardziej konfortowa , cichsza i łagodniejsza .....ale czy o to mi chodzi ???? sam jeszcze nie wiem .

pozdrawiam

saj
22-01-08, 21:50
witam! przesiadłem sie z golfa IV do type S i jestem MEGA zadowolony mam wersje z i shiftem ktory zapewnia niesamowita zabawe, obejrzalem wiele aut i honda spelnil a moje oczekiwania! naprawde goraco POLECAM :d

fyrdek
22-01-08, 22:41
Vitaj !!!
Saj fajnie że piszesz , wiesz zastanawiałem się nad tą skrzynią biegów ale diler zdecydowanie mi ją odradzał .Napisz proszę jak się sprawuje , jak to działa , od jak dawna się bawisz tym autem ...no i wszystko co możesz powiedzieć na temat civica z taką skrzynią biegów . Ja jeszcze nie zamówiłem samochodu , cały czas zastanawiam sie jaki .Co prawda coraz poważniej myslę o zakupie civica 1,8 type S plus .Auto podoba mi się niesamowicie , czytam to forum prawie codziennie i czasem mam mieszane uczucia. Wszakże inni producenci nie oferują aut z takim wizerunkiem, poza tym nigdy nie miałem do czynienia z japończykami (jak do tej pory sami niemcy trzy fordy -sierra XR 4I 2,8L, eskort 1,6 L i obecnie focus 1,6 L, vw T-4 i obecnie również vw caddy 1,9 TDI ) .Im więcej informacji zachcesz mi przekazać tym łatwiej podejmę decyzje.
pozdrawiam !!!! ;) [/b][/i]

saj
25-01-08, 22:47
autkiem jezdze prawie miesiac, automat sprawuje sie rewelacyjnie juz chyba nie kupie auta z manualem ;) duzo jezdze po miescie i dlatego wybralem automat nie musisz sie meczyc z ciagła zmiana biegow w korkach. i-shift dziala bardzo plynnie, po nacisniecu manetki przelaczy sie tryb z automatu i jedziesz na manetkach wtedy mozesz krecic silnik do czerwonego pola i cieszyc sie zabawa tak samo jak w wersji z manualem tylko nie machasz reka:) zastanawialem sie jeszcze nad golfem V TSI ale stwierdzilem ze honda ma jednak wiecej do zaoferowania wewnatrz i na zewnatrz za podobna cene i silnik jest zywotniejszy niz wysilony 1.4(moje zdanie) poza tym zawieszenie jest lepiej zestrojonie choc czuc nierownosci na naszych 'pieknych' drogach ale mi to akurat nie przeszkadza. a dlaczego tobie odradzali ta skrzynie? Te wszystkie usterki o ktorych pisali inni podobno sa juz usuniete i nie wystepuja w wersji 3d z 2007r choc pewnie czas pokaze ale nie ma auta doskonalego zawsze cos moze wyskoczyc po pewnym czasie uzytkiwania. Jezeli mialbym jeszcze raz wybierac to napewno bylaby to honda!!!

[ Dodano: Pią 25 Sty, 2008 ]
warto tez poczytac poruwnania konkurencji z honda civic gdzie zawsze wygrywa honda a to juz powinno mowic samo za siebie. Poza tym jak juz wybierasz to napewno Type S plus bo masz juz wszystko czego nie ma napewno za ta cene w golfie V 1.4 TSI nie wiem jak w fordzie bo nad tym autem sie nie zastanawialem. jak masz jeszcze jakies pytania to pisz. Pozdrawiam

fyrdek
26-01-08, 20:53
Vitaj !!!
Jeżeli chodzi o dilera to twierdził że skrzynia działa z pewnym opóźnieniem tzn.włączasz bieg , naciskasz gaz ........ i czekasz jak coś się stanie . Sugerował żeby dać sobie spokój i kupić manuala.Szczerze mówiąć nigdzie nie mogę znaleźć fotek wnętrza z taką skrzynią.Jeżeli nie sprawi Ci to kłopotu to przyślij mi zdjęcia swojej hani a w szczególności wnętrze.Poza tym wspominał że auto z taką skrzynią znacznie więcej pali , ja mieszkam we Wrocławiu i auto będzie się poruszać generalnie po nim a to z koleji oznacza korki, korki i korki.Gośc nie bardzo portafił mi wytłumaczyć jak działa i-shift , jak interesowałem się toyotą auris to też twierdzili że nie jest to automat tylko manualna skrzynia z elektronicznym sprzęgłem , ale jak kazałem gościowi pokazać róznicę ...nie bardzo potrafił.To samo w hondzie , Wiesz największy problem to to że nie mają takiego auta żeby sprawdzić samemu.Można polegać tylko na zdaniu gościa który sprzedaje a nie bardzo wie co.Jeżeli chodzi o mnie to jestem za jeżeli chodzi o automat, co prawda samochód przeznaczony jest przede wszystkim dla żony , która nie bardzo chce się dać przekonać do automatu. Ja również będę czasem bawił się tym autem (mam nadzieję ;) ) im więcej mi powiesz na ten temat tym lepiej , oczywiście dla mnie . W następną sobotę mam zamiar zamówić hanię , więc mam tydzień na zastanawianie się !!!!

pozdrawiam !!!!!!!!!

saj
26-01-08, 23:03
Witam!
Jezeli masz do oporu wcisniety gaz na manetkach to jest opoznienie ale gdy lekko popuscisz gaz i przelaczysz bieg to opoznienia nie ma poprostu trzeba to wyczuc. Moja dziewczyna wsiadla do auta i juz nie chciala jezdzic manualem wiec jak zona sie przejedzie to stwierdzi pewnie to samo :d O spalaniu narazie zaduzo nie moge powiedziec ale w miescie pali jakies 8,1 -3, gdzies przeczytalem ze manual pali 8,2 wiec duzej roznicy nie ma. Civic z automatem rozni sie tylko manetkami przy kierownicy:) Zdjecie moge wyslac najlepiej na priv. A w okolicy nie ma jakiegos dilera ktory ma automat?? Szkoda ze tak daleko mieszkasz bo bys zobaczył autko na zywo :)) Pozdrawiam

fyrdek
27-01-08, 00:02
Właśnie problem w tym że nie mają takiego auta do pokazania , tłumaczą się tym że nie mogą nieć wszystkich... a ja tłumacze dilerowi że nie wydam 80 tysięcy za coś czego nie mogę sprawdzić osobiście.Jeżeli nie sprawi Ci to kłopotu to bardzo proszę o zdjęcia na meila !!!
pozdrowionka dla dziewczyny !!!

[ Dodano: Sob 26 Sty, 2008 ]
Z forum chyba nie można wysyłać załączników ( zdjęc ) więc podaje Ci maila do mnie
jarek60215@gmail.com

Pabloss
27-01-08, 21:10
Fyrdek ja włąśnie w środe 23-01-2008 odebrałem moją honde 1.8 i podobnie jak ty nie wiedziałem co wybrać. Wiedziałem ile mogę wydać ale nie byłem przekonany co do marki ani modelu. W końcu zdecydowałem na Civica ale tu kolejny dylemat 1.8 benzyna czy 2.2 disel, dlatego zachęcam cie do przeczytania wątku "Jaki wybrać 1.8 czy 2.2??" Ja wybrałem 1.8 i po tych kilku dniach od zakupu jestem bardzo zadowolony. Właściwie to cały czas wymyślam gdzie by tu jechać aby sie przejachać hehehehehehe :aloha: :aloha: