PDA

Zobacz pełną wersję : Civic V HB, czasami nie wchodzi 1 i wsteczny



dzwon
23-06-13, 00:10
Czołem! Zauważyłem problem z wrzucaniem 1 i wstecznego - czasami muszę wrzucić na luz/inny bieg, a potem znowu spróbować 1/wsteczny. Sprzęgło wciśnięte do końca, wg mechanika już późno łapie.
Da się coś jeszcze poprawić, czy tylko wymiana skrzyni biegów? Co się może dziać później z takim układem?

Etman
24-06-13, 12:08
mi wsteczny też nie zawsze wchodzi, muszę wpakować 1 i potem wsteka, czasem 3 razy, ale gdziś mi ktoś mówił że ten typ tak ma :)

paweltdf
24-06-13, 12:24
dokładnie, te auta tak mają, mam już 2 i w każdej jest to samo, szczególnie na ssaniu się to dzieje

Saiti
24-06-13, 12:30
Da się coś jeszcze poprawić, czy tylko wymiana skrzyni biegów?

Na taką, która ma synchronizatory na 1. oraz wstecznym. W Hondzie takie nie występują. Olej i jeździć, baaardzo dużo osób tak ma :) Pomaga czasem dodanie gazu delikatne.

dzwon
24-06-13, 18:35
Ok, nie wiedziałem, czy już zbierać na kolejną rzecz czy nie;) wsteczny nie jest problemem, bardziej przerażało mnie to że raz na kilkadziesiąt wbić 1 nie chce wejść. Zastanawiam się, czy dać olej w skrzyni do wymiany.

ma1ster
24-06-13, 18:48
Na taką, która ma synchronizatory na 1. oraz wstecznym. W Hondzie takie nie występują.

Z tego co mi wiadomo, to synchronizatory mają wszystkie biegi oprócz wstecznego... możliwe, że na pierwszym biegu, już jest zużyty i dlatego nie wyhamowuje odpowiednio... u mnie jedynka wchodzi zawsze, problem jest jedynie z wstecznym, który nie zawsze wskakuje... dodam, że olej nie zmieniany od 380.000km

dzwon
24-06-13, 21:16
Jeśli synchronizator to to umożliwiające zrzucić łatwo z dwójki na jedynkę, to u mnie tego nie ma. Muszę się niemal zatrzymać.

birchie
24-06-13, 21:39
Jeśli synchronizator to to umożliwiające zrzucić łatwo z dwójki na jedynkę, to u mnie tego nie ma. Muszę się niemal zatrzymać.

U mnie też czasem ciężko zredukować w ten sposób, a synchro jest idealne. Takie już uroki tych skrzyń :)

Smooth
25-06-13, 23:24
wystarczy delikatnie popuscic sprzeglo i odrazu wskoczy bieg, zazwyczaj wchodzi jedynka ale jak juz zrob tak jak napisalem. A z dwojki na jedynke nie polecam, lepiej sie najpierw zatrzymac i dopiero wrzucic