PDA

Zobacz pełną wersję : odchudzanie EG4



moro
20-01-08, 10:48
czy ktos sie orientuje ile mozna zejsc z masy przeprowadzajac podstawowe zabiegi typu:
- tylna kanapa, zapas, tylna tapicerka out
- kubly zamiast foteli

patyk_lks
20-01-08, 15:04
zapas okolo 12kg(dojazdowka), kanapa z 5kg? fotel 1 okolo 25kg?

zumek
21-01-08, 00:15
codziennie rano duzo biegac, pic tylko wode, jesc jogurty malinowe, zero slodyczy, tluszczow i kolacji, duzo snu...
0,5kg dziennie mniej....:DD

moro
21-01-08, 00:26
za zgryzliwe uwagi nie dziekuje...
a jakby ktos chcial sie dowiedziec czegos porzytecznego to ja juz znalazlem tutaj:
http://honda-tech.com/zerothread?id=512901

Malak
21-01-08, 00:28
Zejsc mozna sporo bynajmniej mi sie udalo :)

Moj cif kolo 860 kg, kolegi taki sam + audio, lekko nad 1000kg (chyba 1020).

Z tym ze u mnie nic 'zbednego' nie ma :afro:

kubły zamiast fotli duzo daja, a jeszcze wiecej ich mocowania!

zumek
21-01-08, 00:38
za zgryzliwe uwagi nie dziekuje...


nie no, sorry:)

z takich latwych zabiegow, to np pozbyc sie chociazby plynu spryskiwaczy...ew. klimy. ktos kiedys mial w ofercie superlekkie drzwi, wazace doslownie pare kg+ szyba chyba z pleksji

tomassh
21-01-08, 20:33
przy wywalaniu tylnej kanapy, a dokładniej oparcia, przydało by się wstawić tylną rozpórkę na kielichy, w moim przypadku po usunięciu siedziska, zazucalo tylem w zakretach ... o dziwo zastosowanie rozporki weliminowało "nadsterowność" ...
warto pozbyć się też tylnich głośników zawsze to ok 8kg mniej :D ...
mocowania foteli, i zastąpić je aluminiowymi (acz kolwiek, ja robiłem z metalowego profilu, plus plaskownik jako ochwyty mocujace, i komplet na fotel waży ok 1,20kg)
siedziska aut i 20kg mniej :D ... kubły ok 5-6kg
wywalilem rowniez wszystkie obicia, tylnie, i w przednich drzwiach, zastępując je plastikową płytą dociętą pod wzór i wymiar ...

zależy do czego zmierzasz ... ogolnie to wywalać wszystko co nie potrzebne :D ... ja zabieram sie za szyberdach ;p ..

Matey
21-01-08, 20:39
Maske mozna zalozyc z laminatu i klape tylnia tez... jakies 25 kg mniej...

nelq
21-01-08, 22:57
Jak masz szyber to podstawa, szyber zazwyczaj waży co najmniej kilkanaście kg !

Malak
21-01-08, 23:30
a najgorsze w tej calej zabawie jest to ze caly czas wiekszosc masy zdjemuje sie z tylu... zwlaszcza jak sie potem dorzuci plyte pod silnik :aloha:

warto pomyslec zeby akumulator potem do tylu przeniesc.
no chyba ze auto na 1/4 mili, to tym lepiej ze tyl lzejszy :)