PDA

Zobacz pełną wersję : Zgasł i nie odpala. Kody bledow.



Dragan
18-01-08, 09:55
Wczoraj jechałem sobie normalnie jak zwykle i nagle zgasł mi silnik i po tym w ogóle nie odpala. Sprawdziłem i nie ma iskry. Jak powinno iść napięcie do aparatu zapłonowego? Bo na tej kostce co aparat jest podłączony to jest napięcie tylko w jednym pinie. Czyli na to wychodzi, że prąd nie dochodzi do aparatu zapłonowego. Z ciekawostek to po tym jak mi zgasł obudowa od kata była rozgrzana do czerwoności. Dosłownie była czerwona.
Gdzie szukać przyczyny? Pomóżcie, bo wymiękam już powoli...
Silnik to D16Y7.

skolopendra
18-01-08, 12:00
cewka ,moduł
a może tylko bezpiecznik

Dragan
18-01-08, 12:42
cewka ,moduł
a może tylko bezpiecznik

Bezpieczniki wszystkie ok. Cewka jest w aparacie, wiec to nie cewka, bo prad do aparatu nie dochodzi...

mariacci
18-01-08, 18:17
Miałem to samo jadę sobie i w pewnym momencie zgasła u mnie to był moduł

Dragan
18-01-08, 19:00
Zrobilem samodiagnostyke i wywala mi bledy 12, 51,54,61. Trzech ostatnich nie ma na liscie bledow... W ktorym miejscu jest modul?

[ Dodano: Pią 18 Sty, 2008 ]
I jeszcze jedno pytanie. Czy sa jakies czujki odcinajace zaplon, ktore mogly sie posypac lub kable odczepic? Szukam juz naprawde kazdej mozliwosci. Samochod to ej6 d16y7 automat

ZiBi1100
26-07-08, 14:17
Witam, właśnie kupiłem VTI 160 ps, rok 98, i mam to samo, samochód jeździł a na drugi dzień nie odpalił rano.
Spr. i też własnie prad jest tylko na jednym kablu w kostce do aparatu zapłonowego.
Czy ktoś zna może przyczynę?

jacek_bp
26-07-08, 20:20
Tak jak pisze mariacci to moduł zaplonu. Mialem identyczny przypadek, samochod po prostu zgasl i nie zapil wiecej dopuki nie wymieniłem modułu.

ZiBi1100
11-09-08, 09:26
Hm, raczej nie moduł, bo przełożyłem aparat do innej vti, i działa wszystko ok.
Problem jest tego typu, że wtryskiwacze nie podają paliwa, ale jak na "krótko" je podepnę to działa, Silnik odpala na samostarcie. Pompa paliwa chodzi, ciśnienie w listwie jest, iskra jest.
Co to może kufa być?

Wzdęciak
11-09-08, 13:14
zwarcie w układzie, też to miałem, sprawdziłem wszystkie podzespoły(moduły, alternator, itp itd) aż w końcu pojechałem na Parowcową gdzie usuneli zwarcie i śmigam śmiało :)

Kedzior
12-09-08, 12:14
Apropo...
Dużo roboty jest z wymianą modułu? Da radę zrobić to samemu czy lepiej zlecić to mechanikowi?
Rozbiórkę aparatu do cewki mam już przerobioną ale dalej nie zaglądałem.

Będę wdzięczny za jakąś konstruktywną odpowiedź.

barti
28-10-08, 08:34
Miałem podobnie. Jechałem i mi zgasł i już nie zapalił. W warsztacie powiedzieli że to cewka. Mam takie pytanie które może głupio zabrzmieć. Gdzie jest cewka w D15Z6 ??? Nie widzę żeby aparat był rozbierany, a i nic nowego pod maską nie widzę.
Później się jeszcze okazało że ten warsztat mi więcej na psuł niż naprawił. Więc w tej chwili mam pewne obawy czy to na pewno była cewka a nie przypadkiem nic innego, a tylko mnie skasowali.

Piter
28-10-08, 08:46
Cewka znajduje się w aparacie zapłonowym koszt nowej to około 70 zł - pozdrawiam

barti
28-10-08, 08:55
Hmmm . . . tylko mnie zastanawia jakim cudem ją wymienili, a na aparacie nie ma śladu że był rozkręcany
No ale spoko, dzięki za odpowiedz. Zobaczymy co mi powiedzą jak się spytam a gdzie jest ta nowa cewka :)

Kedzior
28-10-08, 10:19
Wałkując temat dalej...
Wymieniłem cewkę, kopułkę z palcem oraz moduł zapłonowy... wszystko nowe.
Po wymianie modułu Hanka zaczęła śmigać - przez miesiąc:(
Zastanawiała mnie jedna rzecz podczas exploatacji Hanki w tym czasie. A mianowicie wariujące obroty powyżej 3 tys. obr. skakały od 4 do 7, od 3 do 5 tys... Najbardziej obrazowo można to pokazać na przykładzie wskazówki prędkościomierza w Maluchu - kto miał okazję jeździć Fiaciną to wie doskonale o co mi chodzi. Myślałem, że to normalne bo to VTEC więc jeździłem, dopóki nie zaczęła tak wariować od 1,5 tys obr. i w końcu zgasła i nie zapaliła. Brak iskry.
Niby moduł... ale jest nowy i poza tym po 2 dniach znowu zapaliła bez niczego... ale jak się ją podkręci to znowu obroty i tak do *****...

Miał ktoś podobnie? OCB??