PDA

Zobacz pełną wersję : sprzeglo , uszczelka kolektor dolotowy ... dziwne sprawy sie dzieja !



arekzxy
15-06-13, 13:00
Witam!

Nie wiem czy to jakas zbieg okolicznosci czy co ale w piatek mam slub i auto przygotowalem juz sobie perfekcyjnie. A tu od wczoraj zaczely sie jaja (niewiem moze hanka obrazila sie ze ja zdradzam hehe) Ale do rzeczy.

Wczoraj zaczelo cos piszczec okrutnie pod maska. Na zimnym jest ok jak sie rozgrzeje to piszczy niemilosiernie , przy dodawaniu gazu pisk calkowicie ustaje. Mailem juz kiedys taki objaw i problem szybko zlokalizowalismy z kolego okazlo sie ze uszczelka pod kolektorem ssacym do wymiany.
Nie martwilem sie tym zbytnio i w pon chcialem ja wymienic jeszcze raz (wytrzymala 1,5 jakis na szybko tani zamiennik byl kupiony).
Dzis jednak jadac do sklepu po postoju i odpaleniu szok. Sprzeglo masakrycznie twarde , biegi nie chca wchodzic no masakra. I teraz juz zglupialem, czy sa to dwie rozne usterki czy moze ten pisk ma jakis zwiazek z sprzeglem ? Co to wogole moze byc? Dodam ze sprzeglo dosc wysoko lapalo ale nie slizgalo sie, w skrzyni przy wciskaniu i puszczaniu sprzegla nigdy nic nie piszalo.

Rece mi odpadaja za tydzien slub a ja jestem w dupie i juz nie wiem czy sie za to brac czy moze pozyczac auto (bo chcialem hanulka jechac). HELP!

pozdrawiam

krystof1994
15-06-13, 18:04
Sprzęgło się skończyło albo pompka od sprzęgła, podmień najpierw pompkę dla pewności. Uszczelka pod ssącym ma do tego tyle co tylne światło. Pisk mógł dochodzić z łożyska oporowego, poza tym użyj opcji "szukaj" na forum jest tego pełno. pzdr

Stressby
21-06-13, 13:08
Moim zdaniem łożysko, jak kolega mówi, ale wymień cały zestaw, najlepiej EXEDY.

arekzxy
05-07-13, 16:21
dzieki ale nic z powyzszych. Sprzeglo jest w idealnym stanie. Okazalo sie ze widelki byly zasyfione na maxa, po przeczyszczeniu i regulacji jest bajka:) uszczelke oczywiscie tez wymienilem (krystof1994 chodzilo mi o to ze nieszczescia chodza parami )

kruczekvu
05-07-13, 17:40
Okazalo sie ze widelki byly zasyfione na maxa, po przeczyszczeniu i regulacji jest bajka
Znaczy się skrzynię wyciągałeś żeby dokładnie widełki oczyścić ?

arekzxy
05-07-13, 17:50
Udalo sie patentem bez zwalania skrzyni

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 4

krystof1994
05-07-13, 21:30
Pewnie wymył to zmywaczem do hamulców...

kruczekvu
05-07-13, 21:36
Udalo sie patentem bez zwalania skrzyni
A dokładniej możesz czy kolega niżej zgadł ;)
I pytanie kolejne czy smarowałeś miejsce kulek jakimś smarem żeby było lżej czy mycie tylko ?