PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z olejem po dotarciu



pszczolka90
14-06-13, 12:47
Witam, mam silnik świerzo po remoncie, przechodziłam z D15b7 na D16Z2, mój mechanik na dotarcie zalał mi olej o oznaczeniu 10W40, teraz chciałabym zalać motula 5W40 czy coś może się stać przy takiej zmianie? Nie wiem co go podkusiło,żeby lać taki olej..
Ratunku,bo muszę wymienić olej ,a nie wiem co zrobić..

Młody ŁDZ
14-06-13, 12:50
Jak dotarty silnik to lej śmiało syntetyka. :)

reaktor
14-06-13, 12:56
mechnik dobrze zrobił na dotarcie nawet zalewa sie mineralny

teraz mozesz spokojnie zalac syntetytk

karas
14-06-13, 13:26
Nie wiem co go podkusiło,żeby lać taki olej
w uproszczeniu : nowe czesci w silniku po remoncie muszą się do siebie ulożyć ( dotrzeć ) dlatego leje się olej który ma gorsze własciwości smarowania - np polsyntetyk 10w40 chociaz ja tak jak napisał reaktor kazal bym zalac go mineralem 15w40, jakby zalal Ci pelen syntetyk na dotarcie smarowanie w silniku byłoby za dobre i nowe części nie miałyby sie jak do siebie" ulozyc". Jak juz sie dotarl zlej mineral i smialo zalewaj sytetyk
http://www.motor-tech.katowice.pl/technika/Docieranie2.htm

ma1ster
14-06-13, 13:41
ale bzdury...

pszczolka90
14-06-13, 13:49
To,że daje się olej o gorszych właściwościach smarowania na dotarcie to wiem, ale teraz nadal upiera się on przy tym by zalać motula 6100 10w40 ponieważ uważa,że wszyscy leją 5w40 800 i silniki biora im olej nawet po remoncie,albo padają...

karas
14-06-13, 13:58
ale bzdury...
o nabiles sobie posta

Kupe osób tu na forum leje syntetyki 5w40 po remoncie jako olej docelowy po dotaciu i jakos im silniki nie padają.

pszczolka90
14-06-13, 14:09
Właśnie , dlatego też mój post, ponieważ dowiadywałam się i wiele osób ma taki olej i jakoś nie narzekają..

strugar
14-06-13, 18:29
Remont to znaczy: pierścienie na dole i uczelniacze głowicy czy tylko jedno z dwóch?jeśli było robione i to, i to to spokojnie zalej syntetykiem.chyba że coś spartaczył przy robocie i boi się że syntetyka będzie łykał.

By the way, też jestem w przede dniu dotarcia i tak samo będę robił 10W mobila i po dotarciu 5W Motula.

Seba27
14-06-13, 19:41
Ja juz koncze docierkr i zmiany oleju :)

1 olej po remoncie - 15W40 z BP (170km zrobione)
2 olej po remoncie - 10W40 z MOBILa (640km zrobione)
3 olej po remoncie - 5W40 z CASTROLa (zalewam jutro)

1 olej jak zlewalem po tych 170km to syf jak po patu tysiacach - brudny olej.

Teraz monitoruje Castrola i czysciutki.

Olej i woda stoi - Vtec ciagnie pieknie, chmurki nie zostawia a hamownia juz 22go wiec zobaczymy co wypluje na rolkach

pp89
14-06-13, 20:36
w uproszczeniu : nowe czesci w silniku po remoncie muszą się do siebie ulożyć ( dotrzeć ) dlatego leje się olej który ma gorsze własciwości smarowania - np polsyntetyk 10w40 chociaz ja tak jak napisał reaktor kazal bym zalac go mineralem 15w40To idąc tym tokiem rozumowania lepiej taniej i szybciej jest uruchomić silnik bez oleju na parę sekund wtedy sie dotrze bo będą "gorsze właściwości smarowania".

Młody ŁDZ
14-06-13, 23:00
To idąc tym tokiem rozumowania lepiej taniej i szybciej jest uruchomić silnik bez oleju na parę sekund Jest roznica miedzy "gorsze" a "brak". :)

ma1ster
14-06-13, 23:37
To wszystko co zawiera ten post, potrafi doprowadzić do niezłego banana na twarzy... nawet tego się skomentować nie da... oby tak dalej, czekam na kolejne takie posty bardzo mi się podobają :D:D:D

Seba27
15-06-13, 00:16
Ja wlalem 15tke na chwile i krecilem max do 3ch tysi by wyplukac caly syf poremontowy a nie zeby na tym docierac. Stad najtanszy ilej a po chwili zmiana wraz z filterm na 10w...

RRa
15-06-13, 09:48
To wszystko co zawiera ten post, potrafi doprowadzić do niezłego banana na twarzy... nawet tego się skomentować nie da... oby tak dalej, czekam na kolejne takie posty bardzo mi się podobają :D:D:D

ten post czyli twój?
z całym szacunkiem ale jak nie masz nic ciekawego do napisania to może lepiej idź spamuj koledze na gadu gadu a nie na forum.

chyba, że masz jakieś doświadczenie w docieraniu silnika to się tym podziel. na pewno twój sposób jest najlepszy na świecie i stosują go w fabrykach hondy. ale my go nie znamy i chcemy się dowiedzieć.
tym sposobem nabiłem sobie +1 post :confused: