PDA

Zobacz pełną wersję : kontrolka check engine!



das
16-01-08, 20:02
witam jestem zielony shit! dzisiaj stanal mi licznik w civicu 5d 99r przeczyscilem to dziala hurra!!! po tym zabiegu zaczela mi sie palic kontrolka silnika pomaranczowa mial ktos taki przypadek niczego nie rozpinalem oprocz tego czujnika predkosciomierza i jakiegos zlacza na tej gumowej rurze dodam najwiekszej po lewej stronie ( hondzia na gazie)pomocy !!!!!! :(

mirasek
16-01-08, 20:32
zrób samodiagnostyke a potem zresetuj ECU -> :szukaj:

das
16-01-08, 22:11
ecu zrobione check engine zgasl i jest cool! dzieki mialem lekkie leki ale sie udalo :aloha:

Warson
24-01-08, 21:38
a ja mam tak ze jak przekrece stacyjke to pali sie pomarańczowa dioda chyba tez chek engine a potem gdzies po 2 sekundach gasnie czy to coś powaznego?

civicmag2
24-01-08, 22:15
normalne .tak ma byc

civicmag2
24-01-08, 22:16
wiem wyglada to dziwnie, ale jak odpalasz silnik i gasnie to ok ,gorzej jak by palila sie caly czas

kocioll
24-01-08, 22:57
Witam, w moim b16a2 tez od 2 dni zapala sie pomaranczowa kontrolka diagnostyki...mam wrazenie ze to od czasu kiedy cholowalem inne auto... wtedy tez zapalila sie pierwszy raz. nie wiem za bardzo o co chodzi. raz odpalam i jest wszystki oki. a nastepnym razem odpalam przejade ok 2-3 km. i kontrolka sie zapale... moze ma ktos jakis pomysl bo juz mam stresa i boje sie jezdzic zeby silnik mi nie stanol bo przeciez sie zaplacze :) . pozdrawiam.

civicmag2
24-01-08, 23:08
mialem ostatnio tak samo , ale nie zdazylem sie za to wziac a kontrolka sie uspokoila, trzeba by zrobic somodiagnostyke.moze cos pokaze

kocioll
24-01-08, 23:22
samodiagnostyke w sesie podlaczyc pod kompa i szukac bledow??? bez kitu boje sie jezdzic jak czytam ze komus stanol wal ... generalnie tak to nic powaznego sie nie dzieje ale rozumiesz .... STRES .... ze HONDZIUSIA stanie :)

[ Dodano: Czw 24 Sty, 2008 ]
w ogole czy to mozliwe ??? ze kontreolka zapalila sie przez to ze cholowalem ??? czy to raczej zbieg okolicznosci ... tak mialo byc ??
:)

[ Dodano: Czw 24 Sty, 2008 ]
W takim razie moze zna ktos warsztat godny polecenia na terenie Warszawy gdzie moge zrobiic taka diagnistyke ???

Lucky
24-01-08, 23:48
Samodiagnostyke sam zrobisz. Tutaj masz opisane jak to zrobić:
http://www.hondapl.org/samodiagnostyka/samodiagnostyka.html

mirasek
24-01-08, 23:53
samodiagnostyke w sesie podlaczyc pod kompa i szukac bledow???
W sensie użyć opcju "szukaj" albo zajżeć do FAQ

http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=17467

robi sie samemu bez żadnych komputerów, to nie Awdi ;)

PMX
25-01-08, 08:35
wiem wyglada to dziwnie, ale jak odpalasz silnik i gasnie to ok ,gorzej jak by palila sie caly czas

Wyglada dziwnie? W kazdym aucie przed uruchomieniem silnika zapalaja sie wszystkie wazniejsze kontrolki... dlaczego? a to dlatego zeby kierowca wlasnie w tym momencie mogl sprawdic czy oby zaroweczka sie nie przepalila i czy system (luib chociaz jego czesc) kontroli dziala OK.... no bo po co nam kontrolka ktora i tak nie zadziala?

Polecam poczytac instrukcje PODSTAWOWEJ obslugi samochodu ;) zreszta... co do kontrolek to jak dobrze pamietam ucza tego na kursie na prawko :p

civicmag2
25-01-08, 12:25
civicmag2 napisał/a:
wiem wyglada to dziwnie, ale jak odpalasz silnik i gasnie to ok ,gorzej jak by palila sie caly czas


Wyglada dziwnie? W kazdym aucie przed uruchomieniem silnika zapalaja sie wszystkie wazniejsze kontrolki... dlaczego? a to dlatego zeby kierowca wlasnie w tym momencie mogl sprawdic czy oby zaroweczka sie nie przepalila i czy system (luib chociaz jego czesc) kontroli dziala OK.... no bo po co nam kontrolka ktora i tak nie zadziala?

Polecam poczytac instrukcje PODSTAWOWEJ obslugi samochodu ;) zreszta... co do kontrolek to jak dobrze pamietam ucza tego na kursie na prawko :p
zgadzam sie dla ciebie i dla mnie to normalne ale dla kogos kto jest "zielony "to nie

PMX
25-01-08, 14:47
Spoko, jestem wyrozumialy... ale dziwi mnie ze kierowca nie wie do czego sa kontrolki, jaka ich rola... tymbardziej ze ucza tego na kursie ;) :aloha:
KONIEC OT :afro:

kocioll
26-01-08, 00:00
chyba nie dziwne do czego sa dane kontrolki... ale z koro podczas jazdy zapala sie diagnostyka to chyba raczej jest cos nie tak.. TAk czy NIE ???? moze po prostu czytaj lepiej co ludzie pisza a nie mow czego ucza na kursach.................

[ Dodano: Sob 26 Sty, 2008 ]
oki. juz wiem o co chodzi, dziekowa. JAK MILO ZE MAMY TAKI CIVICKLUB.PL Pozdrawiam.

[ Dodano: Sob 26 Sty, 2008 ]
:d :d :d

PMX
26-01-08, 00:43
chyba nie dziwne do czego sa dane kontrolki... ale z koro podczas jazdy zapala sie diagnostyka to chyba raczej jest cos nie tak.. TAk czy NIE ???? moze po prostu czytaj lepiej co ludzie pisza a nie mow czego ucza na kursach.................


No wlasnie... jak bys czytal to bys wiedzial ze nie chodzilo mi tu o zapalenie kontrolki w czasie jazdy tylko o funkcje jakie spelniaja kontrolki kiedy sie zapalaja przed uruchomieniem silnika... bo takie pytanie padlo.

kocioll
26-01-08, 01:15
no widze,widze .... . hihihi... pozdrawiam :)