PDA

Zobacz pełną wersję : Poci się skrzynia ITR s80



samuelczyk
13-06-13, 18:54
Mam pytanko posiadam civiczka z przełozoną skrzynią od integry 80 od dolu na laczeniu skrzynia poci się... czy to grozne? co najlepiej zrobic rozbierac czy podkleić czymś od zewnatrz jakims silikonem czy czyms takim.... pozdrawiam

kaczka208D
14-06-13, 12:29
Trzeba wymienić uszczelniacz w skrzyni. Żadne podklejenie od spodu ci nic nie da bo to cieknie zapewne z uszczelniacza wałka sprzęgłowego. Także bez ściągania skrzyni się nie obejdzie .

mirasek
14-06-13, 13:55
Poci sie na łączeniu obudowy skrzyni czy na łączeniu skrzyni z silnikiem? Jak to pierwsze to skrzynia do rozpołowienia i uszczelnienia na nowo silikonem/masą uszczelniającą, jak to drugie to uszczelniacz wałka sprzęgłowego w skrzyni lub uszczelniacz wału w silniku do wymiany.

Groźne to o tyle że powoli będzie spadał poziom oleju.

Zobacz też czy przypadkiem nie sączy się z uszczelniacza półosi albo wybieraka i zacieka na dół obudowy.

strugar
14-06-13, 18:33
Jak przy przekładce nie wymieniłeś uszczelniacza wałka sprzęgłowego, to nie ma czarów i skrzynia na dół i wymiana takowego.

samuelczyk
15-06-13, 01:16
ok w piatek jade na kanal o sie dowiem all wczesniej praca mi nie pozwala.... no i nie za mojej kadencji przekladka byla robiona takze wszystko mozliwe ;]