PDA

Zobacz pełną wersję : Centralny zamek



enjooy
12-06-13, 18:29
Mam problem z centralnym zamkiem, po odlaczeniu akumulatora i ponownym podlaczeniu otwiera mi tylko prawe drzwi. Gdy otwieram kluczykiem drzwi lewe wtedy nie otwiera prawych, przy zamykaniu jest tak samo. Obstawiam, że spalił się siłownik lewych drzwi, zgadłem ? :)
Jest jeszcze jedno pytanie dot zamka, gdy drzwi prawe są otwarte, a odłącze i podłącze spowrotem aku powinny sie zamknac czy nic nie powinno sie stac ?


Pytanie nr 3 :) jaki powinien być pobór prądu na bezpiecznikach przy wyłączonym zapłonie ?

piotreek23
12-06-13, 19:17
1) Najprościej zdejmij boczek drzwi. Wyjmij kabelki od siłownika i podepnij pod nie +12V bezpośrednio z akumulatora (tylko na chwile ;) aby impuls poszedł i to pod odpowiednie czarny to będzie masa a resztę trzeba będzie poszperać który kabel od czego chyba że ktoś wie to niech napisze.). W ten sposób sprawdzisz siłownik.
2) W dzwiach kierowcy masz siłownik Master (ma cztery kable) i jak on wyczuje ruch zamka to daje sygnał do siłownika w drzwiach pasażera aby otworzył. W drugą stronę to nie działa bo w prawych drzwiach jest siłownik typu Slave (wykonawczy).
3)Chyba ta funkcja zależy od centralki. U mnie też nie zamyka po przywróceniu zasilania.

@Edyta
Znalazłem takie coś (nie wiem na ile to jest ok)

Standardem jest że zielony i niebieski kabelek w uniwersalnych sterownikach to kable "zasilające" silnik siłownika, poza tym mamy odpowiednio Czarny- wspólny podłączany do masy i brązowi i biały które zwierają się z masą czyli kabelkiem czarnym przy zamykaniu i otwieraniu.
Czyli podajesz zielony do masy i niebieskim dotykasz na chwile +12V i odwrotnie, wtedy powinien otwierać i zamykać.