PDA

Zobacz pełną wersję : Opadł pedał sprzęgła, nie wysprzęgla CIVIC 1.5 16V 93r



waariat_92
12-06-13, 17:08
Witam, powiedzcie mi co jest dokładną przyczyna problemu ze sprzegłem... ? poniewaz pedał opada i nie wysprzegla wgl... najlepsze ze jak pedał uniose do góry i wcisne to wysprzegli, i bieg wejdzie, ale nie bd robił przeciez tego co chwile, bo pedał sprzegła opada zaraz... Dodam iż płyn w zbiorniczku jest, tylko k*wa syfu tam ze masakra...

aa i zdarzało sie wczesniej mi juz ,ze sprzegło było twarde dopiero od połowy, a nie od samego poczatku. ale kilka razy wcisnełem szybko na luzie i wracało to do normy...


Co myslicie?

Pomka sprzęgła do wymiany? i przy tym olej?

Dzieki z góry za porady.


PS_ najlepsze ze 3 rzeczy na raz mi padły... Sprzęgło, pasek rozrządu i gaz mi nie łączy heh ;p A co do rozrządu to mam fart bo pasek nie pękł całkowicie i nic powaznego Hani sie nie stało :)

_Mucha_
12-06-13, 17:34
Jak płyn w śroku z syfilisem :) to może jest tak zapchany że w zbiorniczku jest, a już po za nim może wyleciało gdzieś. Bo jeśli mówisz że w zbiorniku syf to może zatkało odpływ....

Maskunt
12-06-13, 17:42
Przerabiałem dokładnie to samo co Ty. Winowajcą może być wysprzęglik i/lub pompka, ale raczej pompka. Sprawdź czy przy pedale nie widac cieknącego płynu (musisz tam wpełznąć niestety ;) ). Jeśli pompka to kupuj reperaturkę, coś koło 160zł za oem w Haparts.pl, a bedziesz miał spokój. Wymienisz to sobie bez problemu sam, wrzucałem zresztą tutorial jak to zrobić: http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?175041-Wymiana-naprawa-pompki-sprz%EAg%B3a-tutorial

Masz tam też od razu numer części, której potrzebujesz ale dopytaj chłopaków, bo nie jestem w 100% pewien czy w V i VIg pompki były identyczne.

airman
12-06-13, 18:37
Dobry opis maskunt. Moja pompka też coś ostatnio popuszcza, dziś kupiłem zestaw naprawczy autofren z ic za 21 zł. Są wszystkie gumki o których pisałeś. W piątek się pobawię.

_Mucha_
12-06-13, 21:20
Akurat w moim przypadku padł wysprzęglik i czekała go wymiana :(

waariat_92
18-06-13, 23:21
No u mnie to chyba pompka, bo jak szybko wscisne pedał to wysprzegla.. Kurde nie mam czasu sie wziasc za te sprzegło, ciagle praca i praca.. A zamiast Hanią to teraz woże się koreanczykiem czyli Tico :D haha :p

gruszkin
19-06-13, 09:36
pompa

waariat_92
26-06-13, 20:30
wystarcza uszczelniacze nowe ?

Krzysek
29-06-13, 21:47
Czasem wystarczą. Nowa pompa coś około 80zł kosztuje, a wysprzęglik około 40zł. najlepiej to i to od razu wymienić.