PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie śruba uchylenia poczatkowego przepustnicy



omen84
15-01-08, 19:06
Po znalezieniu złącza samodiagnostyki (co nie było takie łatwe) okazało się, ze komputer nie wywala żadnych błędów co znaczy że powodem kangurów jakie robi moja Hanka na niskich obrotach nie jest sonda lambda. Dziś zatem przystąpiłem do czyszczenia silnika krokowego oraz przepustnicy wierząc, że to właśnie to jest przyczyną. Z tym właśnie wiąże się moje pytanie - chciałbym przeczyścić również tzw. śrubę uchylenia początkowego przepustnicy, która jest odpowiedzialna za wolne obroty ale nie wiem gdzie ją zlokalizować. Dajcie znać jak macie jakeiś informacje na tn temat lub wrzućcie foty gdzie to znaleźć.
Pozdro
Omen

MacK
15-01-08, 20:33
przepustnica ma być całkiem zamknięta !!
wolne obroty reguluje się odpowiednią śrubą a nie poprzez uchylanie przepustnicy

omen84
15-01-08, 20:38
Tyle, że ja nie chce regulować obrotów tylko wyczyścić tytułowy element tego posta.

karpik85
15-01-08, 22:34
komputer nie wywala żadnych błędów co znaczy że powodem kangurów jakie robi moja Hanka na niskich obrotach nie jest sonda lambda

To, że komp nie wywalił błędów to wcale nie znaczy, ze sonda jest sprawna.

omen84
15-01-08, 23:03
Dlatego chce wyeliminować inne przyczyny owego szarpania, których do tej pory nie sprawdziłem tj. silnik krokowy, przepustnica (w tym zasyfioną śrubę uchylenia przepustnicy o którą pytam). Jeśli to nie pomoże to spróbuje się czepić sondy.

plakon83
16-01-08, 21:46
Pewnie chodzi Ci o srubę regulującą dopływ powietrza na wolnych obrotach.
Jeśli chcesz to zrobić porządnie i tak musisz zdjąć przepustnicę, co zrobisz:
1.Odłączając kostki
2.Przewody(to co pocieknie to płyn chłodniczy, nie bój)
3.Ściągasz rure doprowadzającą powietrze
4.Z czuciem ściągasz linkę, jak będziesz za bardzo zginał popęka.
5.Odkręcasz śruby i nakrętki.
6.Z czuciem co by gwintów nie nie poniszczyć ściągasz przepustnicę i voila!
Usuwasz resztki uszczelki, wykręcasz śrubę od regulacji WO, która jest na lewo od górnego czujnika patrząc w otwór przepustnicy, pakujesz ją do michy razem z przepustnicą, pędzelek, bajura ekstrakcyjna i lecisz :d :aloha:
Przy zakładaniu oczywiście uszczelka, ale może być silikon.
MAX 2h roboty
Silniczek krokowy jest już opisany.

a tu maly bonusik
http://images32.fotosik.pl/109/1f0e5116efb59cee.jpg