PDA

Zobacz pełną wersję : WSKAŹNIK poziomu paliwa - o co chodzi??



reyou
18-08-05, 21:55
Witam
Mam taki problem
Swego czasu stanąłem na lekkim wzniesieniu (lewa strona była wyżej od prawej o jakieś 20-30 cm). Jak wróciłem do samochodu, od razu zauważyłem, że wskaźnik wskazuje więcej paliwa, niż było przed tem. Przy jeździe ten stan się wyrównał - także było ok. Ale niestety za każdym razem jak gaszę Honde, wskaźnik rośnie do pozycji, w jakiej się wtedy "zawiesił". Po odpaleniu, wszystko znowu wraca do normy. Jak paliwa jest więcej niż położenie wskaźnika na "zawieszeniu", to problemu nie ma, bo wskaźnik w dół nie schodzi. Ale w górę zawsze.
Czy wiecie co to może być??
Pozdrawiam i dzięki za odp
Honda Civic 99r 5D (anglik)

reyou

Dzida
18-08-05, 21:59
Może zawsze parkujesz na tej samej górce?? :D

reyou
18-08-05, 22:07
Wiesz.... Nie bardzo ....
Ktoś pomoże???


Pozdrawiam
reyou

wieshaq
18-08-05, 22:26
to zaiweszenie sie jest na jakim poziomie?
i jak jest np w polowie a masz pusto prawie w baku to tak wysoko tez podskoczy?

reyou
18-08-05, 22:30
Zawieszenie jest w ok 1/3 baku. Jak jest faktycznie mniej, to podskoczy, jak jest więcej niż 1/3 to pokazuje tyle ile jest.
Dzisiaj wykręciłem cały licznik i nawet dając wskaźnik na 0 (tyle było rano paliwa) wyłączony licznik po paru minutach powoli podchodził pod te cholerne 1/3...


Pozdrawiam
reyou

Furious
18-08-05, 22:34
Tak to niestety jest, musisz sie przyzwyczaic ze sie przywiesza czasami, u mnie tez tak jest

prz3mo
18-08-05, 22:37
Był juz watek o wskaznikach paliwa w naszych Hondach... Poszukaj. Generalnie sa niezbyt dokladne... Przyzwyczaisz sie :)

reyou
18-08-05, 22:39
Też pamiętam ten wątek, ale tam jakoś po zalaniu do pełna problem zniknął... u mnie nie :-(.

Ale dzięki za info

Pozdrawiam
reyou

prz3mo
18-08-05, 22:41
Też pamiętam ten wątek, ale tam jakoś po zalaniu do pełna problem zniknął... u mnie nie :-(.

Ale dzięki za info

Pozdrawiam
reyou

No to juz gorzej...

Furious
18-08-05, 22:42
Nie no sluchaj.. u mnie to np. jest tak ze tankuje na maksa i dopiero jak przejezdzam jakies 150km to sie rusza na dół :) I jak gasze silnik to w zaleznosci ile mam paliwa wskaznik idzie na sama gore albo na sal dol.. albo czasami zostaje po srodku :D
Sa nie wiem.. u mnie jest tak u Ciebie inaczej... tak musi byc :) Nie sa to dokladne wskazniki

prz3mo
18-08-05, 22:46
A u mnie jest niedokladnie od polowy baku w dół... Np. jest pol baku, przesmigam kilkadzisiat km i jest juz na 1/4, od tej pozycji juz duzo wolniej spada az do zera :) (choc powinno analogicznie jak od polowy)...

wieshaq
18-08-05, 22:46
u mnie to np. jest tak ze tankuje na maksa i dopiero jak przejezdzam jakies 150km to sie rusza na dół
to jest normalne akurat bo wskaznik ma marginas na dole i na gorze. zamin ruszy to ponad 100 przejedziesz.

a moze by poszperac przy zbiorniku a nie przy wskazowce. bo to raczej tam jest przyczyna

Dzida
18-08-05, 22:49
U mnie też jak wleje pod korek, zaczyna opadać po ok 100 km, potem powoli spada do połowy, aż tu nagle, pa kilku kilometrach do rezerwy schodzi... Strzałka siedzi na samym dole, a ja robie na tym jeszcze ok 120 km... Kwestia przyzwyczajenia.

cypiz
20-08-05, 12:50
tez mialem podobne watpliwosci ale jak widac, ten typ tak ma :)

trzeba sie przyzwyczaic do tego, ze nie jest precyzyjny :P

Dzida
20-08-05, 13:24
Ja bardziej niż na wskaźnik od poziomu paliwa patrze na licznik km. Po 500 przydałoby sie wlać...

Woyteckpn
20-08-05, 16:09
a tak w ogóle to są może jakieś hmm... niezależne wskaźniki poziomu paliwa typu np. tak jak są zegary Autogauge? bo obecny już mnie powoli do szału doprowadza z błędnymi wskazaniami :roll:

LIO
20-08-05, 16:13
ja mam normalnie, nie mam takich problemów

tfidos
20-08-05, 16:17
no ja tez raczej nie, jak skrecam (w lewo albo prawo) albo butuje czy tez hamuje to lekko sie obniza zawsze wskaznik ale po przejechaniu 500 metrow prosto wraca do poprzedniego stanu. troche to wkurza ale da sie przyzwyczaic

ppm702
20-08-05, 22:01
narzekacie na hondowskie, ale uwierzcie mi - są o 3 lata świetlne przed citroenowskimi - mam porównanie na słuzbówce...

mule
21-08-05, 22:17
bylem teraz w podrozy 1500km pierwsej takiej dluzszej honda i juz obczailem ten wskaznik, tak jak pisza trzeba sie przyzwyczaic, najwieksze skoki robi wskazowka przy polowie baku bo jest zarowno sporo paliwa jak i miejsca

a przy okazji wie ktos czy mozna do civa zamontowac komputer ktory by byl w stanie pobierac z silnika/ecu dane o spalaniu srednim/momentalnym tak jak to jest np w toyotach?

wojtek2ck
30-01-07, 10:47
podepne sie pod temat.
stala mi sie rzecz dziwna jakis czas temu,mianowicie po zmianie podswietlenia w zegarach i po zamontowaniu zegarow wskazowka poziomu paliwa poszla max w gore,zatankowalem do pelna i nie pomoglo,co to moze byc? bede wdzieczny jezeli ktos pomoze.pozdro

Lcfr
30-01-07, 10:53
uszkodziłes cewke
demontowałes tarcze zegarowa? wtedy za mocne jej przykrecenie potrafi uszkodzic cewke... ;/
chyba ze zewnetrznie jakos to zrobiles...

albo naprawisz albo nowe zegary

ktos juz próbowal naprawiac-poszukaj bylo opisane

wojtek2ck
30-01-07, 10:57
demontowalem:/no to lipa,dzieki za pomoc

vqa
30-01-07, 11:14
U mnie wyglądało to trochę inaczej.
Mianowicie jak miałem jeszcze podświetlanie zegarów za pomocą żarówek, to po zapaleniu
pozycyjnych przy wyłączonym zapłonie wskazówka poziomu paliwa podnosiła się pomalutku
aż osiągnęła wartość maksymalną.
Po zmianie na podświetlanie za pomocą LED problem zniknął.
Myślę że dużą rolę będzie odgrywała tutaj masa.
Być może płynie prąd przez cewkę wskaźnika na skutek słabej masy.
Proponował bym przejrzeć styki przy złączkach konsoli zegarów.
;)