PDA

Zobacz pełną wersję : silnik zaczął dymić!



brianconer
11-06-13, 03:28
witam, mam taki dosyć poważny problem: postanowiłem przełożyc silnik d15 do inne budy, palił ok 1l oleju na 2000/3000km a zalany był olejem 10w40 valvoline. wyjąłem silnik i stał tak 2 miesiące, w między czasie troche go poczyściłem itd ale nie tykałem bebechów. włożyłem go do nowej budy zalałem olejem 10w40 mobil i zonk....kopcówa na nie biesko! spalił mi ok 1l oleju na 300km i to nie przy ciągłym pałowaniu, gdy przeciągne go troche wyzej to za mną chmura niebieskiego dymu, aż wstyd przyspieszac;( co jest grane? dlaczego spalanie oleju nagle tak wzrosło??czy ktoś miał podobny przypadek? bo nie ogarniam tego.. dodam że nie odczułem jakiegoś spadku mocy;p

mario1989
11-06-13, 08:06
Wiesz co moja rada to żebyś przełożył silnik z powrotem do starej budy i sprawdził jak się sprawy mają

Szczery
11-06-13, 08:20
A co może mieć buda do brania oleju?

Nie znam sie ale może w nieużywanym silniku się sierścienie olejowe zastały (zapiekły) i taki tego efekt.

RRa
11-06-13, 08:58
Wiesz co moja rada to żebyś przełożył silnik z powrotem do starej budy i sprawdził jak się sprawy mają
:cool: made my day

ile silnik stał nieużywany? świece miałeś wkręcone? kolektory założone? ew kanały ssące i wydechowe pozatykałeś?

kaczka208D
11-06-13, 12:39
:cool: made my day

ile silnik stał nieużywany? świece miałeś wkręcone? kolektory założone? ew kanały ssące i wydechowe pozatykałeś?

Napisał:

wyjąłem silnik i stał tak 2 miesiące, w między czasie troche go poczyściłem itd ale nie tykałem bebechów

brianconer
11-06-13, 13:39
to raczej za krótki czas zeby sie pierścienie zapiekły, wszystkie wejścia do silnika pozatykane miałem i lipa..

MojzyQ
11-06-13, 21:01
oczyściłeś go z nagaru... krótko mówiąc wlałeś rzadszy olej mimo tego że parametry maja te same to mobil jest rzadszy i ma inna konsystencje... cos w tym stylu, nie chce namieszac. Ale juz widziałem taki problem i to nawet na tym forum tylko nie pamietam u kogo.

brianconer
12-06-13, 01:26
no nic chyba bedzie trzeba otwierać;/

piotrmucha
13-06-13, 13:10
dodam że nie odczułem jakiegoś spadku mocy;p
spadku mocy mozesz nie odczuc. u mnie stary silnik bral litr oleju na tysiac km przy spokojnej jezdzie a przyspieszal tak samo

http://www.youtube.com/user/MrPrelud/videos

zobacz starsze filmiki sa oznaczone nowy/stary silnik. a powod byl taki: wlalem full syntetyk nie wiedzac co bylo w srodku. i rozszczelnilem silnik.

mirasek
13-06-13, 16:00
Powodem był motodoktor, po którym zmieniłeś olej i rozszczelniłeś zajechany silnik.

piotrmucha
13-06-13, 16:41
Powodem był motodoktor, po którym zmieniłeś olej i rozszczelniłeś zajechany silnik.
bezapelacyjnie.