PDA

Zobacz pełną wersję : Brak hamulca nożnego z tylu może ktoś już tak mial:/ ?



mazik15
10-06-13, 20:23
Witam bylem dziś na przeglądzie i się zmartwiłem ponieważ wyszło ze praktycznie nie łapią mi hamulce nożne z tylu :( przód jest żyleta ręczny tez trzyma brakuje tylko nożnego i nie mam pojęcia jaka może być tego przyczyna po powrocie do domu rozkręciłem tynie zaciski i z jednej strony były zapieczone prowadnice wyczyściłem dokładnie przesmarowałem poskładałem z powrotem ale dalej to samo po naciśnięciu nożnego bylem w stanie rękoma obrócić kołem :/ może kogoś spotkała taka sytuacja albo ma jakieś pomysły jak się za to zabrać? dodam ze jest to EG5 z ABS tarcze i klocki były zmieniane wiec to raczej nie to:/

piotreek23
10-06-13, 20:40
po naciśnięciu nożnego bylem w stanie rękoma obrócić kołem :/
Ekspertem nie jestem ale tak to chyba ma być jak jet ABS. Lepiej jedź na kontrole hamulców na stacje diagnostyczną dostaniesz ładny wydruk..dużo to nie kosztuje.

mazik15
10-06-13, 21:03
gdy abs odbija to słychać jak pompa pracuje a teraz jej nie było słychać wiec wnioskuje ze nie pracowała poza tym przy odłączonym abs-e sytuacja taka sama:( wiec nie ma sensu jechać znowu na stacje diagnostyczna:(

piotreek23
10-06-13, 21:18
Nie wiem czy masz tam bębny czy tarcze? Sprawdzałeś stan okładzin/klocków?

posejdon
10-06-13, 22:44
...tak to chyba ma być jak jet ABS.
Dobry tekst:D

Nie wiem czy masz tam bębny czy tarcze? Sprawdzałeś stan okładzin/klocków?
Ten też;)

A układ odpowietrzony? Zobacz czy przewody drożne.

mazik15
11-06-13, 17:13
układ był odpowietrzany przy zmianie klocków i tarcz bo od razu zmieniłem płyn ale spróbuje jeszcze raz odpowietrzyc:/