PDA

Zobacz pełną wersję : bi-xenony do V gen



bosch85
14-01-08, 23:06
hello:) palnuje pod koniec miesiaca zalozyc sobie bi-xenony do autka i zastanawiam sie czy warto i czy standardowe zestawy na allegro(mysle o zestawie bosch'a) beda pasowac do Hondy... czy jest cos na co powinienem zwrocic uwage. zarniki planuje 6000K dobry wybor?? czy mniejsze?? w dziale FAQ nie znalazem nic na ten temat lub przeoczylem;) pozdrawiam

patyk_lks
14-01-08, 23:36
Kiepsko szukałeś. Na forum jest ziomek który sprzedaje/sprzedawał takie zestawy. Miał przykładowe fotki właśnie w V gen. Poszukaj

Skoti
15-01-08, 00:13
6000 to max jaki możesz wsadzić, mocniejsze tylko spala kostki.

wunat
15-01-08, 00:22
co Ty bredzisz? 6000k to temperatura swiatla a nie moc pobierana.

Sławek
15-01-08, 07:38
6000 to max jaki możesz wsadzić, mocniejsze tylko spala kostki.
:d :d :d :bicie:

6000K to najlepszy wybór- światło nie żółte, i przede wszystkim -nie niebieskie, tylko bialutkie :) Sam mam takie i jestem zadowolony.

Dareko87
15-01-08, 09:08
5000k jest najbardziej białe ze wszystkich

bosch85
15-01-08, 09:08
wunat spoko tyle to ja wiem... ale po pierwsze co w FAQ przeczytalem musialbym na gladki klosz lapmy przemienic czyli angelsy i tu chyba jedna firma sie klania-sonar. czarne znalazlem na aukcji ale sa bez homologacji wiec moze byc kiedys poajwic sie problem. ale tez wyczytalem ze cos ta soczewka lipna. ze swieci punktowo, potem ktos napisal ze jednak mocno rozprasza swiatla i ciezko ustawic je... jak mam wydac 1tys i byc niezadowolonym to szkoda zachodu... co kto sadzi na tem temat??

Skoti
15-01-08, 09:14
Miałem na mysli że 6000 to optymalna jasność

jurekkiller
15-01-08, 09:26
http://honda.slask.pl/forum/viewtopic.php?t=6459&sid=4dc7ba8cc2093d661b4a9cdaab46e456 tu masz typka co sprzedaje na forum.

w momencie kiedy bedziesz miec xenon, brak homologacji na lampy sonar bedzie Twoim najmniejszym problem ;) Jesli martwisz sie ta soczewka, kup moze depo clear black lampy tak jak wsadzaja ludzie do V gen i wsadz bi xenon, albo baw sie w przekladanie soczewki ale to juz jest profi przerobka i profi kosztuje.

ja w swoim ek siedzac za kierownica :d mam wrazenie, ze jakos troche zielonym odcieniem swieci ten 6000, moze to przez kolor fury :aloha:

!markos
15-01-08, 09:32
ale sa bez homologacji wiec moze byc kiedys poajwic sie problemmartwisz sie o homologacje lampy, a nie martwisz sie, ze pierwszy patrol zabierze ci dowodzik za xenon, ktorego nie wolno ci posiadac?

wunat
15-01-08, 09:33
!markos, to co mowisz jest poparte Twoim WLASNYM doswiadczeniem czy teoretyzujesz?

coala_16
15-01-08, 10:15
Ja od wakacji śmigam z Bixenonami 6000k, miałem wiele kontroli, w wielu częściach Polski i nigdy się nie przyczepili więc nie gadaj głupot. A nie raz ciekawiły ich te światła, nic poza tym.

Nawet na przeglądzie w dość rygorystycznej stacji wszystko było ok, mam seryjne lampy i krzywa załamania światłą jest idealna na xenonach (są dobrze ustawione) więc nie wiem w czym problem.

Miałem zarówno seryjne lampy jak i gładko szybowe JDM headlights z Hameryki, może było trochę lepiej ale wszystkich oślepiałem niestety, dlatego zostawiłem seryjne lampy.

Pozdrawiam,

Randall
15-01-08, 10:41
Na temat "zestawów Boscha" jest ciekawy artykuł w Auto Świecie ostatnim. Generalnie to firma BOSCH nie ma o nich pojęcia i będa skarżyć sprzedawców z allegro...

kamilooo
15-01-08, 21:55
a nie martwisz sie, ze pierwszy patrol zabierze ci dowodzik za xenon, ktorego nie wolno ci posiadac?

nie osmieszal bys sie takimi komentarzami !! gdzie jest napisane ze nei mozna zalozyc xenonu?

marcov
15-01-08, 22:16
a nie martwisz sie, ze pierwszy patrol zabierze ci dowodzik za xenon, ktorego nie wolno ci posiadac?

nie osmieszal bys sie takimi komentarzami !! gdzie jest napisane ze nei mozna zalozyc xenonu?

Np w przepisach ruchu drogowego. Doczytaj w jakiej konfiguracji xenon jest dopuszczony do izytku po drogach publicznych a pozniej wytykaj komus niekompetencje

kamilooo
15-01-08, 23:21
Jeżeli auto fabrycznie montowane ma reflektory xenonowe, to aby przejść proces homologacji powinno być wyposażone w wysokociśnieniowe spryskiwacze lub wycieraczki, i posiadać system samopoziomowania. Dotyczy to jednak homologacji, czyli zatwierdzenia do sprzedaży nowego samochodu. W przypadku przeróbek przepisy nie mówią nic na temat specjalnych wymagań co do lamp xenonowych.

Obowiązujące “Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 16 grudnia 2003 w sprawie zakresu i sposobu kontroli technicznej pojazdów” o reflektorach mówi jedynie o ich ilości, barwie światła, rozmieszczeniu, sposobie przełączania, widocznej granicy światła-cienia, ustawieniu świateł, i sile świecenia. Nie ma tam rozróżnienia na światła zwykłe i wyładowcze, nie ma też mowy o samopoziomowaniu i oczyszczaniu. Wynika z tego, że dodatkowe systemy nie są wymagane (ale oczywiście możliwe do zainstalowania).

O ile system czyszczenia jest dosyć łatwy do zrealizowania i raczej potrzebny (brud zbierając się na szybach reflektorów ogranicza strumień światła i rozprasza go, powodując oślepianie innych), to system samopoziomowania jest bardzo drogi i trudny do zrealizowania. Większość samochodów wyposażonych jest w elektryczny korektor ustawienia świateł w kabinie kierowcy, więc mając świadomość posiadania bardzo silnych świateł, dobrze jest korygować ustawienie w przypadku obciążenia tyłu.

Światło najbardziej zbliżone do białego to 4300K i tak ma być wg. kodeksu , jesli ktos ma np. zainstalowane xenony o ciepłocie 6000K to powiedz mi jak policjant mi to udowodni ?? wyciągnie z kieszeni urządenie i to sprawdzi hehe

Sławek
16-01-08, 07:39
Niestety, zestawy takie są faktycznie niedozwolone: http://motoryzacja.interia.pl/hity_dnia/news/uwaga-na-nielegalne-ksenony,992810

!markos
16-01-08, 10:18
gdzie jest napisane ze nei mozna zalozyc xenonu?jak na twoim czole nie ma i nie widzisz tego w lustrze to znaczy, ze wolno?

w tym swoim ultraciekawym wywodziku zapomniales tez, ze lampa ma homologacje do konkretnego zrodla swiatla. lampy civica nie maja homologacji na zenon. nie maja i nigdy nie mialy.

skolopendra
12-03-08, 21:06
zastanawiam się czy kupić sobie zwykłe czy bi?
zwłaszcza ze tak na dobrą sprawę nie pamiętam kiedy to ostatnio używałem długich

wunat
12-03-08, 22:02
kup bi, roznica cenowa jest niewielka a ja kupilem rok temu zwykle a chcialbym jednak miec dlugie.

Lcfr
12-03-08, 22:07
ja chwile jeżdziłem z xenonami i jak będę kupował 9do civic) to raczej tylko bi

skolopendra
13-03-08, 12:36
różnica w cenie to ok 100 czyli nie majątek
a jak wygląda sprawa z jazdą bez spryskiwaczy, ścigali kogoś kiedyś za taką jazdę ??
gdyż

"Zgodnie z Regulaminem 48 EKG ONZ, światła mijania
posiadające źródło światła o strumieniu świetlnym
większym niż 2000 Lumenów powinno być wyposażone
w urządzenia czyszczące szybę reflektora czyli w spryskiwacze reflektorów. ''

Lcfr
13-03-08, 16:19
zdania sa podzielone.... z tymi spryskami...
ale nawet gdyby były wymagane to takie jak ja mam ogarniesz za 60zł (i nikt sie nie przyczepi, że nie masz)
a bardziej profi jak upatrzysz z czasem to też za niedużo założysz...

skolopendra
13-03-08, 19:25
zastanawiałem się jakby wyglądała hania z żółtymi xenonami czyli barwie 4000-4300 K
??

damios
13-03-08, 19:31
4300 to normalna barwa "biala" zarowek nietuningowych, czyli tak naprawde lekko wpadajaca w zolc. Kazdy kto nie ma wynalazkow typu xenon blue cos takiego ma taka barwe

Vesemir
13-03-08, 20:05
Ja u siebie mam Xenony w soczewce o barwie właśnie 4300K. Według mnie są tylko trochę żółte i pod pewnym kątem wpadają w niebieski (delikatnie), ale na drodze świecą na prawie biało :). Z tego co wiem spryskiwacze są obowiązkowe a jednocześnie użyteczne, więc dlatego polecam je zamontować.

skolopendra
13-03-08, 20:10
a jednocześnie użyteczne, więc dlatego polecam je zamontować.
wrzucił byś foto spryska przy lampie :)

Seth
13-03-08, 21:49
po 1 nawet nie probuj kupowac zwyklych xenonow do 6 gena...
po 2 jezeli chcesz zolte, kup sobie 3000K wtedy auto na 100% nie przejdzie Ci przegladu i bedzie prowokowalo policje :]

4300K barwa bardzo zblizona do swiatla halogenu, oczywiscie jasniejsze i mocniejsze :] (jak przedmowcy pisali lekko wchodzaca w barwe zolta), 5000K jasne biale swiatlo ;] - jezeli chcesz miec efekt + wszystko dokladnie widziec w nocy - jaknajbardziej polecam ten kolor, jezeli chcesz troche przyszpanowac xenonem - wtedy radze wybrac najczesciej montowany kolor - 6000K, jezeli jednak chcesz miec swiatlo bardzo zblizone do zwyklych halogenowych zarowek ( kolorystycznie ) polecam 4300K :]

reasumujac :
4300K "mocny halogen"
5000K idealna widocznosc na drodze
6000K lekki tunning
8000K tunning xD

ps. nie radze Ci kupowac wynalazkow typu bixenon ale palnik + halogen bo to w ogole nie swieci :}

W razie pytan, pisz :}

Pozdrawiam Serdecznie

skolopendra
14-03-08, 06:45
5000K
takie były by nie głupie lecz niestety na allegro nie spotkałem takiej barwy
lecz póki co zastanawia mnie taki zestaw

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=326589008

Seth
14-03-08, 11:04
na allegro nie ma, ja mam dostepne w swojej ofercie :}

Przy zakupie takich zestawow z allegro wez pod uwage gwarancje.
Gosciu napisal w tej aukcji, ze produkt jest objety gwarancja producenta.
Musisz wziasc pod uwage to, ze jak sie cos popsuje to bedziesz musial to odeslac do producenta, czyli do chin.
Producent nie pokryje kosztow przesylki, wiec licz sie z wydatkiem okolo 300zl za paczke z zarowka.

Pozdrawiam

skolopendra
15-03-08, 11:23
przedstawiłem panu sprzedawcy z krakowa nasze przemyslenia na temat jego gwarancji
realizowanej w
czyli do chin.

i od razu wystawił sprostowanie

"Gwarancja 12 miesięcy realizowana u mnie.
gdy Ci sie cos popsuje, wysylasz uszkodzony przedmiot do mnie, a ja
zaraz po dostaniu paczki od Ciebie, odsylam nowke sztuke w 100% sprawną."

co prawda to nie 24 msc jak u Seth
ale jednak cena bardziej okazyjna ;) za jednak jak myślę dość dobry jakościowo zestaw

Seth
15-03-08, 12:13
roznica 60zl, ale rok gwarancji wiecej :]

Kazdy woli to co lubi :]
Pozdrawiam

skolopendra
15-03-08, 21:07
to raczej tylko bi
jaką miały temp?


kup sobie 3000K wtedy auto na 100% nie przejdzie Ci przegladu

czemu tak jest
w sumie jeszcze waham sie pomiędzy 5 a 6 tyś K

Seth
15-03-08, 22:38
czemu tak jest

Bo nie przejdzie Ci przegladu na zoltych zarowkach :}


pomiędzy 5 a 6 tyś K

Tak jak napisalem wczesniej. Albo zalezy Ci na dobrym wygladzie ( 6000K ) albo na jasnym swietle (5k) :]

Pozdrawiam

skolopendra
16-03-08, 10:36
na zoltych zarowkach :}
nawet nie wiedziałem
napisz mi jeszcze proszę jak wygląda awaryjność takich zestawów
czyli co wysiada wcześniej moduł czy żarówka
czy jednak moduły sa bezawaryjne ?? czego jak mysle można by sie spodziewac po dzisiejszym stanie techniki

Seth
16-03-08, 16:40
czesciej wysiada przetwornica, ale glownie z przyczyn wad fabryczbych.

Raveland
22-03-08, 12:41
czy sa jakies zestawy na allegro bixenonow i nie tylko na allegro ktore maja plastikowy kolnierzyk na palniku a nie metalowy?? chodzi mi o mocowanie palnika w reflektorze a nie o ten kolnierz ktory zmienia swiatla na krotkie i dlugie
jak jest z wytrzymaloscia palnikow tez sa takie delikatne jak zwykle zarowki ze po lekkim uderzeniu potrafia sie uszkodzic ??
czy kazdy zestaw bixenonowy podejdzie do 6 geny?? chodzi mi o to czy nie bedzie za dlugi i nie bedzie zaczepial o kapturek metalowy w reflektorze

Seth
22-03-08, 12:46
czy sa jakies zestawy na allegro bixenonow i nie tylko na allegro ktore maja plastikowy kolnierzyk na palniku a nie metalowy?? chodzi mi o mocowanie palnika w reflektorze a nie o ten kolnierz ktory zmienia swiatla na krotkie i dlugie

ja sie z takim czyms nie spotkalem.
Jezeli moglbym wiedziec, na co Ci to? ;]


jak jest z wytrzymaloscia palnikow tez sa takie delikatne jak zwykle zarowki ze po lekkim uderzeniu potrafia sie uszkodzic

xenonowe zarowki maja to do siebie, ze zamiast "drucikow" jest gaz ktory swieci i bardzo trudno jest je uszkodzic podczas normalnej jazdy :]


czy kazdy zestaw bixenonowy podejdzie do 6 geny?? chodzi mi o to czy nie bedzie za dlugi i nie bedzie zaczepial o kapturek metalowy w reflektorze

Moje zestawy podejda napewno. w ckpl sprzedalem juz dosc duzo sztuk do 6 gena :}

Pozdrawiam Serdecznie

skolopendra
22-03-08, 18:04
czy kazdy zestaw bixenonowy podejdzie do 6 geny?

myslę ze każdy pod warunkiem że będzie na h4 :)

Seth
22-03-08, 19:26
myslę ze każdy pod warunkiem że będzie na h4 :)

Jak chcesz moge Ci wyslac zestaw ktory napewno do 6 gena nie podejdzie :}

Pozdrawiam

skolopendra
23-03-08, 15:04
Jak chcesz moge Ci wyslac zestaw ktory napewno do 6 gena nie podejdzie :}
jak ma Ci zalegać w piwnicy ;) .to prześlij ,a jakże chętnie sie pobawię



chodzi mi o to czy nie bedzie za dlugi i nie bedzie zaczepial o kapturek metalowy w reflektorze

ten do którego podałem link będzie ok