PDA

Zobacz pełną wersję : nie ma odcięcia



pako7
14-01-08, 19:51
witam. mam wielki problem z moją hondą mam civica V gen EG4 D15B2 po wymianie silnika na ten sam tylko w lepszym stanie auto nie ma odcięcia. tylko na biegu jałowym jest, a podczas jazdy skazówka obr. dochodzi do 6.000 obr i stoi na każdym biegu i jak wyższy bieg jest to zaczyna zamulać już tak przy 5.500obr.
komp już resetowałem , ustawiałem zapłon, wymieniłem przepustnice i nadal nic.
mieżyłem sprężanie na tłokach jest równiutkie 14.5 bar.
na starym silniku już miała lepszego kopa.

auto chodzi równo i spalanie jest w normie.
wymieniłem kompa od innej i wtrysk górny i nic
już nie wiem co jest może to pompka paliwa za małe ciśnienie podaje ??
proszę o mądre rady. :zasady: :bicie: :placze:

Furious
14-01-08, 20:14
zaplon sprawdzales?

pako7
14-01-08, 21:37
zaplon sprawdzales?
tak jest ustawiony.
na lampę ustawiłem. :/ :(

gruszkin
14-01-08, 23:52
kompa zresetowales?:D

Furious
15-01-08, 10:42
Strzelalbym dalej w zle ustawiony rozrzad(ale skoro mowisz ze zaplon OK to rozrzad tez OK) albo totalnie zapchany wydech.

pako7
15-01-08, 17:16
Strzelalbym dalej w zle ustawiony rozrzad(ale skoro mowisz ze zaplon OK to rozrzad tez OK) albo totalnie zapchany wydech.
kat sprawdzałem nawet jeździłem bez wydechu też nie było odcinki za to policja tak :d :)
komp resetowałem.

[ Dodano: Czw 17 Sty, 2008 ]
dziś wymienię filtr palwa, może ogranicza dostęp paliwa
:(

k4rol
22-01-08, 01:31
ehhh mam identyczny problem... w ten czwartek jade żeby mi założyli ponownie rozrzad (bo mam złe przeczucia że to tego wina) samochód jest zamulony nie kręci się praktycznie wogole no i bbrak odcięcia... jak by ktoś miał rozwiązanie to proszę o kontakt na PW...

[ Dodano: Sro 23 Sty, 2008 ]
nikt nam nie pomoże ?? :/

Whiplash
31-01-08, 08:33
podlacze sie pod temat, wczoraj przeprowadzilem test mojej hani, i sie bardzo zaniepokoilem, silnik d15b2 wykrecilem go do 120 na 2 biegu jaies 8 tys obr, i nie odcielo zaplonu :( , mozliwe ze ktos w jakis sposob przesunol sodciecie albo zlikwidowal ?? , jestem zielony w sprawach samochodow, Pomocy
Komp resetowany, autko jezdzi plynnie nie zamula

skolopendra
31-01-08, 19:36
mozliwe ze ktos w jakis sposob przesunol sodciecie albo zlikwidowal
możliwe ;)

fazer1985
31-01-08, 21:02
Jak dobrze pamietam to pisalem o tym :) co do przypadku kiedy wskazowka stoi rowno na 6 tys.ob sa jedynie dwie mozliwosci no w sumie 3 ale ta ostatnia to juz kaplica. Wiec tak albo masz padniety map sensor albo w tej puszce nad wtryskiem nie masz blaszki umieszczonej w poprzek tej puszki. Ostatnia sugestia : silnik nie ma kompresji. Pisz czy masz ta blaszke jak jesj nie masz to 100% map sensor.

pako7
01-02-08, 23:58
Jak dobrze pamietam to pisalem o tym :) co do przypadku kiedy wskazowka stoi rowno na 6 tys.ob sa jedynie dwie mozliwosci no w sumie 3 ale ta ostatnia to juz kaplica. Wiec tak albo masz padniety map sensor albo w tej puszce nad wtryskiem nie masz blaszki umieszczonej w poprzek tej puszki. Ostatnia sugestia : silnik nie ma kompresji. Pisz czy masz ta blaszke jak jesj nie masz to 100% map sensor.
blaszki nie ma , ale mam drugą hondę z takim samym silnikiem i tam nie mam blaszki i jest odcinka nawet kompy przekładałem i nic .
kompresja 14.5 na każdym równo.

fazer1985
02-02-08, 00:09
A przełóż tą blaszke i zobacz czy przypadkiem odcinka nie wroci :) ja nie mialem tej wlasnie blaszki i nie mialem odcinki zalozylem ja spowrotem i była :) byc moze map sensor w tamtej Hance sie zawiesil w takiej pozycji ze komp wykrywa caly czas cisnienie i odcina normalnie. Zamien i zobacz i napisz :)

pako7
02-02-08, 14:54
moze map sensor w tamtej Hance sie zawiesil w takiej pozycji ze komp wykrywa caly czas cisnienie i odcina normalnie. Zamien i zobacz i napisz
a gdzie ten sensor się znajduje to ten koło filtra paliwa??

fazer1985
03-02-08, 00:45
tak to to ;]

majchas
09-02-08, 14:23
podlacze sie pod temat bo mam dwa pytania. Mam d15b2 i nie mam odciecia... nie wiem jak na buiegach, ale na jalowym nie ma go zupelnie. Mysle o zrobieniu reseta w pierwszej kolejnosci,ale mam takie pytanie dot uczenia autka. Mam zalozony gaz. Jak uczyc auto? jezdzac na benzynie czy na gazie czy jak?

skolopendra
09-02-08, 14:25
nie wiem jak na buiegach,

to sprawdź
to tak stoisz pod domem i gazujesz sobie do odcinki :/


Jak uczyc auto?

nie ucz, wyciąg bezpiecznik na chwilę i już

majchas
09-02-08, 14:31
nie stoje i nie gazuje... czytalem wlasnie na tym forum, ze niektore nie maja i chcialem sprawdzic. Jak obroty weszly na 8 to sie przerazilem i odpuscilem gaz. Nie jestem jednym z tych, ktorzy kreca im wyzej tym lepiej. A na jakims innym forum wyczytalem, ze to panowie od gazu mogli nie ustawic odciecia... co Wy na to?

skolopendra
09-02-08, 14:37
8 to sie przerazilem

honda lubi takie obroty ;)

zrób ten reset na benzynie, i się przejedz ,a nie gdybaj ,i będziesz miał wtedy 100% pewności

BARTAS998
09-02-08, 17:48
Ale na gazie chyba nie ma odciecia??

k4rol
12-03-08, 00:27
u mnie odcięcie już jest, rozrządbył źle ustawiony...