PDA

Zobacz pełną wersję : problem z odpalaniem .



ciapek1
09-06-13, 12:14
Witam Panie witam Panowie. Problem jest następujący od jakiegoś czasu mam problemy z odpalaniem. Nie jest to zawsze ale na tyle często że stało się uciążliwe . Wsiadam przekręcam klucz prąd jest silnik normalnie kręci ale nie odpala nie odpala ..... po chwili odpali ale wkręci się na normalne obroty po czym obroty spadają a silnik zachowuje się jakby brakowało mu paliwa dodam ze auto wtedy np nie chce reagować na pedał gazu( nie ma ducha ). Ale skoro odpalił np : za pierwszym razem to dlaczego gaśnie jak by czegoś brakowało ? i dlaczego jak zgaśnie to już nie odpala. Zaznaczam ze paliwo jest np za 60 - 70 zł w zbiorniku. w zeszłym tygodniu zrobiłem hondą 13000 km i nie było problemu. Auto w czasie jazdy jak już odpali też nie ma żadnych problemów . Proszę o pomoc i pozdrawiam .

ziomusx360
09-06-13, 12:34
Siemanko twój problem na 99% tkwi w przekaźniku pompy paliwowej sam z tym walczyłem jakiś czas temu :D i objawy miałem podobne :) zrób to jak w tym linku i powinno być po problemie :) http://www.civic5g.pdg.pl/silnik.php?art=przekaznik_pompy

Seba27
09-06-13, 12:49
Albo wymien filtr

ciapek1
11-06-13, 23:12
a skąd wiedzieć że jest zimny lut ?

w_rebacz
12-06-13, 00:21
wpisz w google to się dowiesz jak wygląda sprawa zimnych lutów :D

brianconer
12-06-13, 00:32
dokładnie, przekaźnik na bank ewentualnie cewka w aparacie. wykręcasz otwierasz i patrzysz od tyłu na te luty czy nie maą pęknięć, widać ak się przyrzysz.poprawiasz wszystko lutownicą (nie transformatorową) i powinno śmigać.

ciapek1
13-06-13, 14:29
dziękować wszystkim za odpowiedzi. Pomógł znajomy z HTP przekaźnik podmieniony i jak na razie wszystko działa mam nadzieje że jak na razie koniec z problemami. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za chęć pomocy.

ciapek1
14-06-13, 22:12
witam ponownie i niestety przedwczesna radość. Auto dalej ma problem z odpaleniem przekaźnik tak jak pisałem wymieniony ale pompa dalej nie zawsze zaskakuje. Więc pomyślałem ze pompa się zawiesza została wymieniona na glanc nówke. I dalej dupa ! Jakieś pomysły ?

RRa
15-06-13, 09:52
przekaźnik tak jak pisałem wymieniony
a przelutowany?

ciapek1
15-06-13, 17:47
nie nie przelutowany ale znajomy podłączył go do siebie i za każdym razem było ok. więc przekaźnik nie jest winny. Ale co zauważyłem nowego pompa pod pięta na krótko słychać że pracuje i auto odpala bez problemu !

RRa
16-06-13, 21:47
nie odpala na ciepłym ?