PDA

Zobacz pełną wersję : regulacja zawoow



kris79n
13-01-08, 19:43
od pewnego czasu mam problem z wolnymi obrotami niebyl to krokowy bo juz kilkakrotnie go czyscilem.dowiedzialme sie od zetelnej osoby ktora sie na tym zna ze w samochodach z instalacja lpg konieczna jest dosc czesta regulacja zaworow a ja odkad mam hanie to jest 3 lata nieregulowalem ich.pytanie brzmi czy na takich nieustawionych zaworach mozna przejechac jeszcze okolo 1500 km?sek w tym ze jestem w angli pod koniec miesiaca wracam do polski ale przez ta droge niechcial bym sobie zalatwic silnika.

Lcfr
13-01-08, 20:27
ja odkad mam hanie to jest 3 lata nieregulowalem ich.pytanie brzmi czy na takich nieustawionych zaworach mozna przejechac jeszcze okolo 1500 km?

jak od 3 lat sie nic nie stało to może wytrzymać jeszcze te 1500km
tylko jej "nie męcz" i pewnie spali też więcej....

ps. ile robisz na 1rok średnio?

kris79n
13-01-08, 20:40
niemecz to znaczy niecisnac zabardzo?
bo objawy sa tylko na niskich obrotach jak jade autostrada obroty sa wyszsze to silnik pracuje ok
spalanie jest wieksze racja
rocznie robie okolo 25- 30 tysiecy

niewiem czy to przezto ale jakies rok temu wymienialem rozrzad i byla wymieniana miedzy innymi uszczelka pod kopula zaworow a od jakiegos czasu znow z niej cieknie.czy to wina zaworow?

Lcfr
13-01-08, 20:52
niemecz to znaczy niecisnac zabardzo?
tak...
brak regulacji może w skrajnych wypadkach prowadzic do uszkodzeń (np. wypalenie zaworu)


rocznie robie okolo 25- 30 tysiecy
wypadałoby raz na rok/półtora wyregulować zawory..



niewiem czy to przezto ale jakies rok temu wymienialem rozrzad i byla wymieniana miedzy innymi uszczelka pod kopula zaworow a od jakiegos czasu znow z niej cieknie.czy to wina zaworow?
nie

rafalb33
13-01-08, 20:54
Jak byla uszczelka nie orginalna to jest jej wina. Zamienniki pod pokrywe sa strasznie lipne.

Mały
14-01-08, 13:07
Czy zużyta pompa olejowa może być przyczyną głośnych zaworów na zimnym silniku do momentu rozgrzania.

Lcfr
14-01-08, 13:46
Czy zużyta pompa olejowa może być przyczyną głośnych zaworów na zimnym silniku do momentu rozgrzania.

ale większość hond "po prostu tak ma" że na zimnym jest dość głośna..

Mały
14-01-08, 14:03
Nawet po regulacji zaworów?
A co jeśli zawór będzie miał zbyt mały luz.Będzie trzaskał cały czas aż się rozwali?
Czy głośna praca jest wynikiem zużycia klawiatury,zaworów?

javor
14-01-08, 15:19
jak będzie za mały luz to po rozgrzaniu silnika zawór sie moze nie domknąć całkowicie i będzie strzelało w kolektor.

rafalb33
14-01-08, 18:51
jak będzie za mały luz to po rozgrzaniu silnika zawór sie moze nie domknąć całkowicie i będzie strzelało w kolektor.
A nie na odwrot?

karpik85
15-01-08, 12:23
A nie na odwrot?

Nie

Lcfr
15-01-08, 21:51
wg mnie jest tak:
zbyt mały luz zaworowy:
- niepełne zamykanie zaworu = spadek ciśnienia w komorze spalania
- brak styku z gniazdami zaworowymi
- brak chłodzenia co na dłuższą metę może prowadzic do wypalenia grzybka zaworu.
zbyt duzy luz zaworowy:
- powoduje dodatkowy metaliczny klekot
- przyspieszone zużycie zaworów
- przyspieszone zużycie krzywek wałka rozrządu i dźwigienek

rafalb33
15-01-08, 22:48
Racja faktycznie tak jest. Zacmienia jakiegos dostalem :speszony:

GAWRON
17-01-08, 11:10
Podepnę się pod temat :)
Byłem u mechanika i powiedział ze regulacja zaworów 80zł tylko teraz zalezy czy to jest regulacja płytkowa czy taka po prostu śrubką. Bo jak płytkowa to podobno te płytki trzeba jeszcze kupić i są dość drogie. Jaki jest rodzaj regulacji zaworów w D15B7??

bobibagno
17-01-08, 11:20
Tam sa zaworki mechaniczne czyli z ta "srubka" i nie potrzebujemy zadnych płytek. Płytki te wystepowaly bodajze w jakis mazdach (poprawcie mnie jesli sie myle )

rafalb33
17-01-08, 11:31
PLytki sa na 100% w toyocie, chyba ford tak mial.

GAWRON
17-01-08, 11:37
No własnie meches nie pamiętał czy płytki są w Toyocie czy w Civicu :) To super! DZięki za szybką odpowiedź! :hinczyk:

barnie
30-06-08, 10:13
Czy przy każdej regulacji zaworów trzeba wymieniać uszczelkę pod pokrywą zaworów? Jeśli tak to lepiej kupić oryginalną z ASO czy może być zamiennik?

MUCHOZOL_200ml
30-06-08, 12:39
Nie trzeba za każdym razem wymieniać uszczelki pod pokrywą. Wszystko zależy od jej stanu. Jak jest dobra to nie wymieniaj.
pozdrawiam

bartek3
06-08-08, 12:33
u mnie zawory klekocza jak jest silnik rozgrazany tak w przedziale 3tys obr i tylko pod obciazeniem,na postoju ich nie slychac.mialem juz tak kiedys i byl rozrzad przestawiony.po ustawieniu tak jak mabyc bylo wszystko ok,a teraz znowu mi sie odzywaja te zawory.nie wiem czy wystarczy zwykla regulacja czy znowu mogl sie rozrzad przestawic.

Troll
06-08-08, 12:39
Pytanie który zawór.. dolot czy wydech :)

sorki ale nie doczytałem do końca2 str. i nie moge usunąc skubańca...

piero77
07-08-08, 10:22
To ja się podepnę do tematu. Mam pytanie czy w eg3 reguluje się zawory?

shantillas
08-08-08, 00:16
Tak reguluje się....