PDA

Zobacz pełną wersję : TrueStory Partacze i problem z klimą 6gen nie chłodzi



wizardPl
13-01-08, 14:34
HISTORIA I PROBLEM W SAM RAZ NA NIEDZIELNE POPOŁUDNIE :aloha:

Moj problem jest taki sam jak w temacie Swieza klima w 6gen SLABO MROZI...
ale geneza calkiem inna :) Nie moge sie powstrzymac od podzielenia się moimi doświadczeniami. Problem pozostal nierozwiazany do dnia dzisiejszego. Gdy kupilem moja D15Z6 klima od poczatku slabo chlodzila jednak na poczatku dawala rade jednak po czasie bylo juz kepsko czyli pomyslałem standardowo że pewnie czynnika nie ma wybralem sie do warsztatu w tym wypadku "AGF Wróbel Krasowy" w Myslowicach zapamietajcie i nie robcie tam nic z autami! :) napelnili wymienli filt no i tam standardowo odgrzybianie wzieli 200zl no i wszystko elegancko chodzili mrozilo kazali mi przyjechac jeszcze zeby sprawdzic czy nie ma jakis nieszczelnosci przyjechalem po 2 dniach i wszystko ok. Minely moze 2 dni....i znowu to samo. Pojechalem w to same miejsce z reklamacja oczywiscie powiedzieli ze pewnie jest wyciek sprawdza to, dzwonir sciemniaja ze cos robia i tak prez kilka dni nie wiem co jest, minelo 5dni w warsztacie jak auto tam stalo! dzwonie ze juz nie mam nerwow ze chce auto spowrotem a koles no ze jest gotowe. Na miejscu mowi ze sprezarka nie daje tyle cisnienia ile trzeba i klima chodzi jak chodzi nie bedzie lepiej dla mnie to bylo dziwne bo jakos wczesniej wszystko super smigalo. Wracam do domu juz jestem wkurzony bo czuje ze nedza slabo mrozi dojezdzam do parkingu a tu nagle cos zaczyna smierdziec w aucie , patrze a z maski wydobywa sie jakis dym, otwieram maske a tam wylany jakis olej pozniej najprawdopodobniej czynnnik chldozacy, dymi z kolektora wylany rowniez na filtrze powietrza, dzwonie do kolesia a on mi gada ze pewnie sprezarka padla kompletnie ale zebym przyjechal, wybralem sie a tam zaklad neiczynny koles zdupil nie odbiera telefonów tylko jeszcze jacys starzy mechanicy w warsztacie przy autach ale oni o niczym nie wiedzą koles polecial ladnie w hu... !! Od tego czasu mnie tam nie bylo i nigdy nie bedzie bo w nerwach bym go zabil, mialem skladac pismo u rzecznika praw konsumenckich za wadliwa usluge no ale jak zaczal mi gadac o sprawach sadowych to mi sie odechcialo... :/. Teraz szukałem pomocy gdziekolwiek kto sie zna na klimatyzacjach z THB Honda polecili mi kolesia z KAtaowic-Dąb pojechalem podlaczyl do maszyny posprawdzal no i tyle ze cisnienie zle na niskich obrotach prawie w ogole nie ma i nie wie co jest musialbym zostawic auto na dluzej itp...czyli ogolnie kupa wqrwilem sie i nie wiem co mnie sklonilo ale mowie pojade do AUTO KOPEX tam sa fachowcy powiedza mi co jest zgrane itp. Pojechalem zostawilem auto na 1 dzien wracam koles mi wydrukowal diagnoze no i powiedzial ze za duzo czynnika bylo nabite norma 650 bylo 900 :/ a dalej ze sprezarka uszkodzona i tyle orientacyjny koszt wymiany wraz z czyszczeniem ukladu ok. 4500zl hahahahahha :aloha: Podziekowalem i wystawil mi rachunek 200zl hahah za diagnoze pojeb**** :/ no i jestem w punkcie takim, ze sprezarka uszkodzona czyli spory wydatek tylko czemu chodzila jakos normalnie i wszystko bylo ok heh !! ?? Na maxa wqrwi*** ze mi zjebal*** klime w tym AGF Auto Geo Form :/ Znalazlem kolejny zaklad DELOCH Katowice klimami zajmuje sie od 20lat niby wzieli auto posprawdzali cos tam o cisnieniach bzdety no i ze prawdopodobnie sprezarka heh ale nei wiadomo mowie czy moga rozlozyc klime na czesci i upewnic sie koles nie chcial robic tego mowil zebym sie liczyl z wydatkiem 1000zl i zebym wtedy przyjechal ladny bez sens chcialem zaplacic za rozbiorke i wymontowainie ewentualne wadliwej sprezarki czy regeneracje przynajmniej mialbym pewnosc ze jest do wymiany ale facet nei chcial sie podjac takiej roboty nie chcialo mu sie albo za duza robota za malą kasę nie wiem nie wnikam w niczym mi nie pomogl jedynie tyle ze uzbierac większą kase i przyjechac :/
Szukalem w tym mczasie uzywanych sprezarek do mojej hondy dupa nie udalo mi sie znalezc a jak jakas byla na zamowienie no to koszt ok 900zl heh bez sensu tym abrdziej ze nie mialem pewnosci czy moja rzeczywiscie jest felerna gdybym trafil taka na allegro za 250-400zl to jeszcze moze bym pomyslal ale do mojego modelu nie znalazlem :/ No nic przypadkowo do wiedzialem sie ze w Gliwicach jest dobry zaklad zajmuja sie tylko klimami fachowcy porzadni i nie zdzieraja no to pojechalem bez duzych nadzieji. Podlaczyli posciagali gaz jak w kazdym zakladzie wczesniej wszyscy sciagali gaz olej itp tylko jak to mozliwe jak nie napelniali spowrotem hahaha ?? Ale ok posprawdzali dali wydruk i jako jedyni stwierdzili ze moze sprezarka ale neikoniecznie , wglebiajac sie w temat na pcozekaniu okreslili ze moze to byc "L-ka" i ze musialbym miec zawor rozprezny jak cos na wymiane tylko jak to dostac pewnie jeszcze trudnmiej niz sprezarke !! ?? POwiem Wam ze w tym zakaldzie majstry sie najwiecej przylozyli i podjeli probę nie pierdo****odrazu ze tak na pewno sprezarka i 1000zl. Teraz czekam na wiosne no i jedyne co mi pozostaje to do nich jechac bo nei znam lepszego albo wiarygodniejszego zakladu od klimatyzacji na terenie slaska !! jak ktos zna to prosze podajcie namiary bo partaczy to juz mam dosyc !! Jedyny problem ewentualnie to skad skolowac ten zawor rozprezny w dobrej cenie aha powiedzieli ze jak cos moga rozebrac no i pozniej zlozyc bez tego tyle ze bede miec bez nawiewu nawet takze nie ma szans musze meic ten element na wymiane. No nic to kiniec mojej tragi-komicznej historii. Zobaczymy czy kiedykolwiek bede miec jeszcze sprawną klimę a i strzezcie sie KONOWAŁOW !! !! ;) DZIEKI za wszelkie porady :piwo2:

ajro
13-01-08, 14:53
Hejah
Ponieważ ja w temacie klimy też się za bardzo nie orientuje to na Twoje prośby nie mam rady. Ale może ty byś mi odpowiedział na moje pytanko bo masz ten sam silnik co ja, czy przy takiej pogodzie jak mamy teraz włączałeś klime? I dwa : Czy wiatrak od klimy Ci się kręci jak włączasz A\C czy nie. Natomiast w sprawie warsztatów klimy to powiedz mi czy ten na dąbrówce w Katowicach to ten do którego się skręca mająć SCC po prawej stronie przez tory tramwajowe się przejeżdża i oni są za jakiś kilometr po prawej stronie jadąć w kierunku siemianowic lub też Miedzynarodowych Targów Katowickich.?

wizardPl
13-01-08, 15:06
Hejah
Ponieważ ja w temacie klimy też się za bardzo nie orientuje to na Twoje prośby nie mam rady. Ale może ty byś mi odpowiedział na moje pytanko bo masz ten sam silnik co ja, czy przy takiej pogodzie jak mamy teraz włączałeś klime? I dwa : Czy wiatrak od klimy Ci się kręci jak włączasz A\C czy nie. Natomiast w sprawie warsztatów klimy to powiedz mi czy ten na dąbrówce w Katowicach to ten do którego się skręca mająć SCC po prawej stronie przez tory tramwajowe się przejeżdża i oni są za jakiś kilometr po prawej stronie jadąć w kierunku siemianowic lub też Miedzynarodowych Targów Katowickich.?

Hej co do wiatraka przy takiej pogodzie nie wiem bo nie wlaczam A/C zeby nie zniszczyc bardziej sprezarki ktora sie wlacza...i tak nie dziala klima jak nalezy to po co ja odpalac, a kiedys chcialbym ja wkoncu naprawic jak najmniejszym kosztem no wiec poki co jej nei ruszam poprostu...Nie na dąbrowce tylko na Dębie ;) to inna dzielnica ale to dokladnie ten warsztat zgadza sie kierunek. Jeden koles jest od tego napelnianie spoko duzo osob do neigo jezdzi ceny tez dobre no ale jak cos powazniejszego no to widzisz w moim przypadku klapa rozlożyl ręce.

ajro
13-01-08, 15:20
Fakt
Miałem na myśli Dąb ale się pomyliłem, natomiast czy nie mógłbyś na chwilkę włączyć, na ogół nic się w takim wypadku nie stanie na pare sekund. Wszyscy na forum piszą że przy włączaniu A/C od razu im wiatrak rusza a u mnie nie. Dlatego się Ciebie pytam przynajmniej masz taki sam silnik. Może sprawdz na sekundkę czy Ci ten wiatrak rusza czy nie?

wizardPl
13-01-08, 15:27
Fakt
Miałem na myśli Dąb ale się pomyliłem, natomiast czy nie mógłbyś na chwilkę włączyć, na ogół nic się w takim wypadku nie stanie na pare sekund. Wszyscy na forum piszą że przy włączaniu A/C od razu im wiatrak rusza a u mnie nie. Dlatego się Ciebie pytam przynajmniej masz taki sam silnik. Może sprawdz na sekundkę czy Ci ten wiatrak rusza czy nie?

jak bede przy aucie to obczaje.

rafalb33
13-01-08, 19:08
Prawdopodobnie siadla ci sprezarka od tego nabicia 900gram.
W atuodacie ponoc jest blad bo jak u mnie napelniali to tez sie zdziwili bo w programie bylo, ze trzeba 900gram a na tabliczce znamionowej w komorze ~ 550-600.

wizardPl
13-01-08, 19:45
Prawdopodobnie siadla ci sprezarka od tego nabicia 900gram.
W atuodacie ponoc jest blad bo jak u mnie napelniali to tez sie zdziwili bo w programie bylo, ze trzeba 900gram a na tabliczce znamionowej w komorze ~ 550-600.

No tyle ze zdania tez podzielone bo juz "fachowcy" gadali ze jak jest za duzo no to wybije ten nadmiar gazu i tyle...ech myslalem ze co do napelniania to sugeruja sie wlasnie na tabliczce gdzie jasno jest okreslony przedzial tak czy inaczej z tymi pierwszymi co mi nabijali nie chce juz miec nic doczynienia. Pozdro

Bodzlo
13-01-08, 19:59
Prawdopodobnie siadla ci sprezarka od tego nabicia 900gram.
W atuodacie ponoc jest blad bo jak u mnie napelniali to tez sie zdziwili bo w programie bylo, ze trzeba 900gram a na tabliczce znamionowej w komorze ~ 550-600.

No tyle ze zdania tez podzielone bo juz "fachowcy" gadali ze jak jest za duzo no to wybije ten nadmiar gazu i tyle...ech myslalem ze co do napelniania to sugeruja sie wlasnie na tabliczce gdzie jasno jest okreslony przedzial tak czy inaczej z tymi pierwszymi co mi nabijali nie chce juz miec nic doczynienia. Pozdro


W autodacie jest napisane tyle co na naklejce o ile dobrze pamietam ,pozatym żadko który japoniec ma 900g czynnika :/ Wiesz może jakie miałes te cisnienia ? objaw walniętego zaworu jest dośc podobny do walniętej sprężarki :/

Co do wiatraka to kręci sie razem ze sprężarką :) znaczy sie w tym samym czasie :d

wizardPl
13-01-08, 20:31
W ostatnim warsztacie w Gliwicach Ci najkonkretniejsi do ktorych prawdopodobnie wroce jak podpieli klime do maszyny to dali mi wyniki na wydruku jak znajde to zamieszcze.

Bodzlo
13-01-08, 20:38
W ostatnim warsztacie w Gliwicach Ci najkonkretniejsi do ktorych prawdopodobnie wroce jak podpieli klime do maszyny to dali mi wyniki na wydruku jak znajde to zamieszcze.

OK mogli chociaz wyciągnąc i obejrzeć ten zawór bo domyślam sie że musiałby być zablokowany z wiekszym przelotem pozatym jesli byłyby na nim jakies opiłki świadczyłoby to o rozsypce sprężarki . W przypadku rozsypania sie sprężarki i przedostaniu opiłków do układu zawór i tak wypadałoby wymienić .

wizardPl
13-01-08, 20:46
tylko pamietam ze jedna "rurka" byla zimna a powinna byc ciepla, no i ktores ciesnienei bylo zle albo w ogole go nie bylo nie oamietam czy wysokie czy niskie wlasnie powiedzieli ze te cisnienie wcale nei swiadczy ze sprezarka na pewno no i przy wysokich obrotach bylo teroche lepiej tak samo ja to odczuuwalem jak mi slabo chlodzila ze na wysokich obrotach bylo troche lepiej.

rafalb33
13-01-08, 20:53
Gadalem z kolesiem, ktory sprawial wrazenie dosc obeznanego w temacie to mowil, ze jak sie sprezarka zatrze tak, ze poleca opily to umar l w butach. Doczyszczenie tego jest cholernie czasochlonne i drogie i nie ma gwarancji, ze jakies opily gdzies sie nie osadzily. POtem jak wleca spowrotem do sprezarki moga ja znowu uszkodzic.

wizardPl
13-01-08, 20:58
Gadalem z kolesiem, ktory sprawial wrazenie dosc obeznanego w temacie to mowil, ze jak sie sprezarka zatrze tak, ze poleca opily to umar l w butach. Doczyszczenie tego jest cholernie czasochlonne i drogie i nie ma gwarancji, ze jakies opily gdzies sie nie osadzily. POtem jak wleca spowrotem do sprezarki moga ja znowu uszkodzic.

Dla tego pewnie nie znam nikogo kto podejmuje sie regeneracji sprężarkek tylko wymiana :/

Bodzlo
13-01-08, 20:59
Gadalem z kolesiem, ktory sprawial wrazenie dosc obeznanego w temacie to mowil, ze jak sie sprezarka zatrze tak, ze poleca opily to umar l w butach. Doczyszczenie tego jest cholernie czasochlonne i drogie i nie ma gwarancji, ze jakies opily gdzies sie nie osadzily. POtem jak wleca spowrotem do sprezarki moga ja znowu uszkodzic.

Tak masz racje ,trzeba porozkręcac na mniejsze kawałki układ i specjalnym środkem go przepłukać i przedmuchac azotem . co do gwarancji hmm jak sie ktoś za to bierze to już powinien to zrobić tak aby sie nie stało to samo ;)

[ Dodano: Nie 13 Sty, 2008 ]


Gadalem z kolesiem, ktory sprawial wrazenie dosc obeznanego w temacie to mowil, ze jak sie sprezarka zatrze tak, ze poleca opily to umar l w butach. Doczyszczenie tego jest cholernie czasochlonne i drogie i nie ma gwarancji, ze jakies opily gdzies sie nie osadzily. POtem jak wleca spowrotem do sprezarki moga ja znowu uszkodzic.

Dla tego pewnie nie znam nikogo kto podejmuje sie regeneracji sprężarkek tylko wymiana :/

Warsztaty zajmujące sie też klima żadko zajmują sie regeneracja samej sprężarki bo zeby to zrobić dobrze trzeba też troszke częsci miec do tego i sprzęcik ( bo nie zawsze to polega na wymianie uszczelniaczy ) tak więc w tym samym czasie zrobi sie kilka innych aut na których więcej sie zarobi

rafalb33
13-01-08, 21:07
Ja kupilem sprawna uzywke za ~350zl od ralfa z forum. I jestem zadowolony.

wizardPl
13-01-08, 21:18
Ja kupilem sprawna uzywke za ~350zl od ralfa z forum. I jestem zadowolony.

Ja szukalem i na forum i po serwisach i mi sie nie udalo rocznik 96-97 HADSYS. Jedyna na zamowienie za 800zl to dziekuje, nie wiem jak z zaworem rozpreznym ktory jest ponoc przy parowniku czy latwiej byloby go dostac...

Wally
14-01-08, 12:35
wizardPl, zajrzyj na www.klimatyzacja.pl/forum - ja tam opisywalem swoje problemy z klima - stworzyl sie najdluzszy watek na tamtym forum od czasow powstania :)

Jest tam sporo ludzi z branzy chlodniczo-klimatyzacyjnej - bycmoze i w Twoim regionie znajdzie sie ktos do pomocy, tam pisza w wiekszosci spece od klimy z problemami a troche rzadziej zwykli uzytkownicy samochodow z klima.

Jeszcze jedno - sprawdz w autodacie czy tam w EPC czy Twoja sprzezarka jest faktycznie jakas niesamowicie rzadka. A tak wogole to podpytaj w dziale gielda stalych "sciagaczy" z Anglii, nie chce mi sie wiezyc ze Twoja sprzezarka jest jakas wyjatkowa




P.S. a jakie sa objawy uszkodzonego zaworu rozpreznego - bo chyba o ile pamietam to pojawia sie proznie po stronie ktoregos z cisnien, nie pamietam jednak czy niskiego czy wysokiego.

wizardPl
14-01-08, 15:53
Dzieki Wally za porady ;) Wrzucam wyciag z warsztatu z Gliwic

http://mtvk.pl/wizard1/wyciag.JPG

Bodzlo
14-01-08, 18:50
Druczek nic nam nie powie bo cisnień na nim brak , jest tylko czas prózni ( krótki coś :/ ja daje ok 20min ) ilośc oleju i barwnika

Wally . Usterki zaworu sa naprawde rózne i zalezy od tego w jakiej pozycji sie zatnie .

ajro
14-01-08, 20:52
A czy ktoś mi napisze ile powinienem mieć nabitą gram klimę. Mam na chłodnicy klimy z przodu info o czynniku HFC134a, ale nie umiem zlokalizować naklejki ile mam mieć tego czynnika nabitego. Gdzieś czytałem że powinno być na spodniej części maski szkoda tylko że maskę miałem wymienianą. A naklejki nikt nie przełożył
Silnik d15z6

Bodzlo
14-01-08, 22:31
Jeśli dobrze pamietam to ok 600g

wizardPl
14-01-08, 23:11
Druczek nic nam nie powie bo cisnień na nim brak , jest tylko czas prózni ( krótki coś :/ ja daje ok 20min ) ilośc oleju i barwnika

Wally . Usterki zaworu sa naprawde rózne i zalezy od tego w jakiej pozycji sie zatnie .

No niestety nie ma podanych cisnien. Z tego co pamietam nie bylo wysokiego cisnienia no i rurka byla zimna a miala byc ciepla...Koles z DELOCHA gadal mi o osuszaczu ze do wymiany tez a Ci z Gliwic zaprzeczyli ze to nie ma nic do mojego problemu bo cos tam...

[ Dodano: Pon 14 Sty, 2008 ]

Jeśli dobrze pamietam to ok 600g

Dokladnie max. 650

majlo1
15-01-08, 14:19
Tak od siebie - po rocznej walce z klimą (opisana w innym wątku) , najpierw działała super, potem beznadziejnie, zwlaszcza w upały olewam temat. Osobiście uważam, że szkoda kasy bo przy dużych upałach i tak klima wysiada a właściwie nie wydala i tyle. Skraplacze, przewody, dobijanie klimy itd. oczywiscie przerabiałem.

wizardPl
15-01-08, 23:45
Tak od siebie - po rocznej walce z klimą (opisana w innym wątku) , najpierw działała super, potem beznadziejnie, zwlaszcza w upały olewam temat. Osobiście uważam, że szkoda kasy bo przy dużych upałach i tak klima wysiada a właściwie nie wydala i tyle. Skraplacze, przewody, dobijanie klimy itd. oczywiscie przerabiałem.

No to wspolczuje musi to byc wqrwi**** bo niby masz klime a nie masz :]. Ja to musze doprowadzic do porzadku ale na pewno nei za wszelka cene...

majlo1
17-01-08, 11:57
Jakoś szcególnie nie boleję, miałem oryginalną klimę w porządku przez rok, potem się skopała, przerobiłem cały temat i po prostu stwierdziłem że szkoda kasy na eksperymenty które w 95 % nie działają , bo chodzi tutaj o duże upały , a wielu użytkowników hond potwierdzi, że o ile klimy w miarę dziajałą jak jest chłodniej, o tyle podczas upału zwłaszcza w mieście po prostu nie wyrabiają , no ale jak ktoś chce to może próbować ładować kasę,mi szkoda.
p.s. może to nbie ten temat , ale podobnie uważam, ze przy "tunningowaniu" dziś ważąc koszty w stosunku do efektów, decydowął bym się na swapa niż na pakowanie kasy w różne gadżety które owszem dająpoprawę, ale kasuje je wszystkie jeden pożądny silnik
nara

Simonides
03-06-08, 13:12
odkopie temat

a wiec tak w niedziele akurat przed upalami przestała mi chłodzik klima
dzis przepuszczona na maszynie, szczelnosc jest, czynnik nabity, sprezarka sie załącza

problem taki iz podobno powinny byc 2 rozne cisnienia, a ja mam na obu rurkach po 6 (czegos tam ;) )

ktos moze spotkal sie z takim problemem i wie co to jest?

amon
21-06-08, 18:06
niskie cisnienie powinno być w okolicach 2-4 bary, wysokie ciśnienie w granicach 10-20 barów.

ciśnienie mierzy sie na nanometrach które sa podłączone do złącz wysokiego i niskiego ciśnienia na aucie. odpalasz auto włączasz klime i obserwujesz nanometry. rónica pomiędzy cisnieniami powinna być jak największa wtedy wszystko jest ok. jak u ciebie jest po 6 barów na kazdym z nanometrów i nanomety nie ruszaja sie wcale jak klima jest włączona to ja jednak stawiam ze spręzaka sie nie włącza, bo gdyby sie włączyła to nanometry powinny sie poruszać chociaż troche a ty piszesz że oba stoja w miejscu - sprężarka nie chodzi - najprawdopodobnie uszkodzony włącznik wysokociśnieniowy, lub zaciety zawór rozprężny.