PDA

Zobacz pełną wersję : Chce kupić Hondę Civic, ale mam jedno ale ... pomocy



milewski16
13-01-08, 12:04
Witam !!
Jestem tutaj nowy.
Mam zamiar kupić Civic'a V gen z silnikiem 1,5 16v.
Ale mam jedno ale, jestem niski ( mam około 167cm wzrostu), wiem że siedzie sie w nim nisko, czy dam sobie rade w takim samochodzie, czy będe cos widział, do tej pory jeździłem samochodem z podnoszonym siedzeniem, z tego co wiem w civic'u siedzenie sie nie podnosi, więc proszę o poradę, oraz odp na pytanie czy ta Honda ma naprawdę tak niskie zawieszenie, bo znajomi mnie przestrzegaja i także przed kosztami częsci, mówią że nie wyrobie na częsci, pytam sie bo mam zamiar ogladac takie samochody, ale nie chce sie ośmieszyć i pojechac oglądac samochód w którym nic nie bede widział.
Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Przyszły Civic'o MANIAK :brawo:

kamil_S_c
13-01-08, 12:09
Popros kolege lub jedz obejzec w komisie i sobie siadziesz i zobaczysz czy ci pasuje ;)
ps.kupuj vti :aloha:

Trek
13-01-08, 12:13
Moja dziewczyna ma 167 i wszystko ładnie widzi ;) wiec bez problemu możesz sobie kupić ;)

milewski16
13-01-08, 12:20
cieszy mnie taka odpowiedz. :)
prosze jeszcze o rozwianie mojej niepewności na temat twardości i niskości zawieszenia, podobno cięzko poruszac się nią po polskich , dziurawych drogach. Czy to prawda?? :P
Oraz jak z tymi cenami częsci,czy naprawdę są takie drogie??
Kupie 1,5 V gen za 7,500zł?? Może ktoś ma na sprzedaż przy okazji??
Pozdr

janek
13-01-08, 12:40
ja mam 170 cm i widze troche tylko maski niewidac ale to kwestia przyzwyczajenia zawieszenie wcale nie jest twarde jezdzi sie wygodnie ale orginal .silnik to1.5 jest wsam raz choc mi juz brakuje.ceny czesci nie sa straszne, porównywalne z innymi markami duzo dobrych zamienników. dobra opcja :aloha:

milewski16
13-01-08, 12:42
Nie no tym samochodem którym jeżdziłem do tej pory tez maski nie widziałem, więc to już normalka :D
Widzę że Warto kupić Civic'a bo mam zaje*** Forum, no którym bardzo pomagacie i szybko odpisujecie, juz mi się podoba spoleczność Hani :)
Pozdrawiam
:aloha:

karpik85
13-01-08, 12:45
Ja mam 169 i dodatkowo siedze z bardzo pochylonym siedzieniem i widze wszystko, śmiga się dobrze. W HB zawieszenie wcale nie jest niskie, jest twarde ale akurat to zaleta tego auta - jest idealne. A części kosztują tyle co do innych, jest masa zamienników, będziesz chciał tanio kupić to kupisz, poza tym w tym aucie najczęsciej wymienia się tylko elementy eksploatacyjne, żadko trzeba kupować coś poważnego.

znajomi mnie przestrzegaja i także przed kosztami częsci, mówią że nie wyrobie na częsci

Niech zgadne - Ci Twoi znajomi pewnie Honde widzieli tylko na parkingu, nigdy taką nie jechali i dam sobie ręke uciąć, ze na codzien popierdalają Golfami. Zgadłem ?

janek
13-01-08, 12:47
tylko dobrze sprawdz przed zakupem najlepiej do mechanika zebys sie nie nacioł

karpik85
13-01-08, 12:52
tylko dobrze sprawdz przed zakupem najlepiej do mechanika zebys sie nie nacioł

Dokładnie, trzeba sie dużo nachodzić za dobrym egzemplarzem, wiem, ze przy zakupie jak sie jest podekscytowanym a to akurat nie jest zbyt dobre. Wiem jak to było ze mną, ja jak zobaczyłem swoją to mi prawie stanął i musiałem ją kupić, potem jak ochłonąłem po kilku tygodniach to doszedłem do wniosku, ze to nie był do końca udany zakup, no ale ogólnie nie narzekam.

Tak poza tym to temat jest chyba w złym dziale.

Lcfr
13-01-08, 13:50
jeżeli chodzi o wzrost to Eternity (z mojego podpisu) ma 167cm i nie narzeka ;)
a to, ze nie widać końca maski to taka konstrukcja auta-dopiero po 180 można probować chyba zobaczyć przód
dla mnie akurat to zaleta, że nie widzę przed oczami "lady sklepowej" tylko drogę ;)

milewski16
13-01-08, 13:51
Dzięki za odp
pozdr
Kupuję Civica

Bono
13-01-08, 15:50
jak będzie za nisko, to proponuję poduszeczkę pod tyłeczek i powinno być już dobrze ;)

muzammil
13-01-08, 20:15
co do wzrostu-nie bedize zadnych problemow. co do cen czesci-civic ma chyba najtansze czesci ze wszystkich japoncow, z dosptenoscia nie ma zadnych problemow. BTW ojciec ma audi 80 i wiecej placil za rozrzad niz ja do swojej Hondy..

drypaul
14-01-08, 10:05
Ja mam 172 cm wzrostu i absolutnie wszystko jest ok.
Co do twardości zawieszenia, to chyba kwestia przyzwyczajenia i tego co kto lubi. Ja mam dodatkowo utwardzone i obniżone i już się przyzwyczaiłem i mi się to podoba :d

plakon83
14-01-08, 13:30
Ja mam 184 i prawie szoruje głową po suficie (szyberdach), więc Twój wzrost powinien być conajmniej optymalny :) oparcie oczywiście na pion.

Mały
14-01-08, 13:53
Uwaga!!!
Jeśli nie jesteś specjalistą od mechaniki czy blacharki.
Może to głupie i oczywiste, ale jak będziesz kupował najpierw obejrzyj kilka samochodów jak najwięcej ci się uda. Jak już znajdziesz ten który ci się spodobał i twoim zdaniem jest w dobrym stanie technicznym zabierz ze sobą kogoś kto się zna na mechanice i kogoś kto się zna na blacharce daj im nawet jakiś grosz żeby z tobą pojechali.
Możesz zaoszczędzić sobie problemów. I wydatków.
Pozdrawiam i powodzenia.

muzammil
14-01-08, 17:07
ok to jak sie chwalimy gabarytami to ja mam 187 i jest pelna swoboda, nigdy nawet nie wpadlo mi na mysl ze musze uwazac bo walne sie w glowe. miejsca mnostwo, poza tym Honda jest o wiele przestronniejsza w srodku niz jakies Audi czy inne hitlerwageny(sprawdzone i to nie raz).
co do blacharki- to chyba najwazniejsze sa tylne nadkola;ruda je uwielbia.

mido
14-01-08, 17:40
jak już temat zeszedł troszkę na wzrost to także skorzystam z okazji i zadam to pytanie:) W niedalekiej przyszłości zamierzam nabyć Civica V HB a jakoże mam 190 cm wzrosty chciałem się dowiedzieć czy będę sie w nim komfortowo mieścił ;p
pozdrawiam

muzammil
14-01-08, 17:44
tak. w hb jest wiecej miejsca niz w sedanie(z przodu). kolega ma 195 i jezdzi crxem...:D i nie narzeka, wiec smialo sie tam zapakujesz i zdziwisz sie przestronnosica tak malego( z pozoru) auta.

mido
14-01-08, 18:11
muzammil, dzieki za odpowiedz :)

plakon83
15-01-08, 14:18
jak już temat zeszedł troszkę na wzrost to także skorzystam z okazji i zadam to pytanie:) W niedalekiej przyszłości zamierzam nabyć Civica V HB a jakoże mam 190 cm wzrosty chciałem się dowiedzieć czy będę sie w nim komfortowo mieścił ;p
pozdrawiam

Jeśli dasz oparcie na pion i będzie szyber może być cienko

milewski16
15-01-08, 15:12
jak bede kupował jeździł oglądać civic'i w najbliższym czasi to bede jeździł ze znajomym mechanikiem, który na blacharce tez się zna bo robił mi samochód i wszystko jest Ok. Więc mam nadzieje że mi pomoże i się nie wkopie i kupie dobra furę .Dzięki za odp
pozdro

the-one
16-01-08, 15:33
jak już temat zeszedł troszkę na wzrost to także skorzystam z okazji i zadam to pytanie:) W niedalekiej przyszłości zamierzam nabyć Civica V HB a jakoże mam 190 cm wzrosty chciałem się dowiedzieć czy będę sie w nim komfortowo mieścił ;p
pozdrawiam

Jeśli dasz oparcie na pion i będzie szyber może być cienko

To otworzysz szyberdach i znow bedzie grubo ;)

A serio autko w wewnatrz naprawde jest przestronne dla wysokich osob (mam 186cm) i nawet w Audi A4 ani w zadnym innym aucie nie czulem sie tak wygodnie i 'niescisniety' jak w tym Civicu. Wiele osob ktore widzialy autko tylko z zewnatrz a mialy okazje wskoczyc do srodka mowily "kurde... a z zewnatrz nie wydaje sie zeby tu tyle miejsca bylo"

Prawda tez jest ze wygodnie jest dla kierowcy i pasazera. Gorzej gdy jedziesz majac w aucie jeszcze 3 pasazerow. Wtedy z tylego siedzenia mozesz uslyszec "mozesz troche przesunac fotel" albo bo spojzeniu do tylu zobaczysz ciekawe kombinacje figur z nogami pasazerow ;) Wszystko zalezy od gabarytow ludzi...ale to HB tak wiec...

nelq
16-01-08, 17:21
Kupie 1,5 V gen za 7,500zł??
Kupisz bez większego problemu.

mam 190 cm wzrosty chciałem się dowiedzieć czy będę sie w nim komfortowo mieścił ;p
Ja mam 185cm, oparcie prawie pionowo i mieszczę się bez najmniejszego problemu ale nie mam szyberdachu. Nie sądze jednak żebyć miał problem nawet z szyberdachem.

plakon83
16-01-08, 21:04
No ja bym radził najpierw przetestować auto z szybrem...
Chyba, że wolisz oparcie na wiejskim lansie :D

sz3rsz3ń
16-01-08, 21:10
Jeździłem V gen. w qpie i nigdy....ale to NIGDY nie narzekałem na ciasnotę (a zdarzały się podróże w 5 dorosłych osób na sporych dystansach). Jeśli chodzi o twardość zawieszenia to kwestia gustu.... dla mnie V gen jest niedościgniona (o niebo lepsza od tego co mam teraz - EJ8 -30mm + KONI żółte). A co do wzrostu to moja żona jest mniej więcej twojego a zagniatała Hanką szybciej niż ja ....chociaż kiedyś zająca nie zauważyła :d

A moja rada zanim kupisz ....weź ją na podnośnik i oglądnij gumowe elementy w zawiasie ... no i wydech.

milewski16
17-01-08, 14:44
OK. Właśnie koledzy, co jest najważniejsze zebym sprawdził ja i mój mechanik jak będe kupował mojego Civica??

the-one
17-01-08, 14:50
OK. Właśnie koledzy, co jest najważniejsze zebym sprawdził ja i mój mechanik jak będe kupował mojego Civica??

No jak bedziesz z mechanikiem to on juz powinien wiedziec na co zwrocic uwage

miker
17-01-08, 15:12
moja kobitka ma 156 cm wzrostu i sobie spokojnie daje rade i nie narzeka ze nic nie widzi wiec jest ok
ja mam 183 i tez sie spokojnie mieszcze, z tym ze nie wiem jak z szyberkiem, bo nie mam

ale akurat przy moim wzroscie najbardziej denerwuje mnie ustawienie lewego lusterka - nie umie go ustawiec calkiem tak jakbym chcial
tzn mam juz maksymalnie podniesione, a chcialbym jeszcze wyzej troszke :/

plakon83
17-01-08, 15:13
OK. Właśnie koledzy, co jest najważniejsze zebym sprawdził ja i mój mechanik jak będe kupował mojego Civica??
1.Zachowaj spokój
2.Nie daj się zmanipulować 1 wrażeniu.

No i jedną z ważniejszych rzeczy to sprawdź czy to nie przypadkiem 2, lub 3 Hanie :D

Mały
17-01-08, 15:23
Jeśli z niemiec to dowiedz się jakie dokumenty są wymagane do rejestracji.Ostatnio podobno były jakieś zmiany.

Lcfr
17-01-08, 15:34
OK. Właśnie koledzy, co jest najważniejsze zebym sprawdził ja i mój mechanik jak będe kupował mojego Civica??
http://www.hondapl.org/uzywane/used.html
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=2089

the-one
17-01-08, 23:08
moja kobitka ma 156 cm wzrostu i sobie spokojnie daje rade i nie narzeka ze nic nie widzi wiec jest ok
ja mam 183 i tez sie spokojnie mieszcze, z tym ze nie wiem jak z szyberkiem, bo nie mam

ale akurat przy moim wzroscie najbardziej denerwuje mnie ustawienie lewego lusterka - nie umie go ustawiec calkiem tak jakbym chcial
tzn mam juz maksymalnie podniesione, a chcialbym jeszcze wyzej troszke :/

Szyberdach w niczym nie przeszkadza a nawet jest ciut wiecej miejsca. Wewnatrz auta szyberdach jest wyzej od pozostalej powierzchni dachu.