PDA

Zobacz pełną wersję : Civic V 1.3i



Pavloo
03-06-13, 23:03
Witam ! Mam taki pewnie problem , a mianowicie : Jakieś dwa tygodnie temu jadąc sobie spokojnie do kolegi ,który mieszka ode mnie z 12 km , postanowiłem w ostatni zakręt wejść dość szybciej , a więć zredukowałem na 3 i w podłogę , nagle jakby koniec paliwa , choć dopiero tankowałem . auto nie reagowało wgl na pedał gazu i zatrzymywało się powoli . Wrzuciłem 5 bieg i jakoś jeszcze szło przejechać 500 metrów . nie mogłem dojść co to może być , wykręciłem swiece , sprawdziłem przewody , na zimnym silniku odpalił i chodził równiutko , dojechałem do domu , zaczął mi znów przerywać na szczęście przed samym domem . Nastepnego dnia znów to samo - po rozgrzaniu koniec. wyciągnąłem kopułkę , przeczyściłem ją bo były mega zaśniedziałe styki , wyczyściłem palec , po czym odpaliłem maszyne i jeździła normalnie . Postanowiłem zrobić sobie przejażdżkę i znów to samo , z ledwością dokulałem się do wyznaczonego miejsca .

Na postoju idzie ją jakoś wkręcić jak trzyma się z 5 tys obrotów to chodzi , jak wciskam od zera pedał gazu to najpierw schodzi mi na 500-600 obrotów zakołysze silnikiem po czym się dopiero wkręci . Wyczyściłem gaźnik , zapłon świece , nic nie dało .No to nic silnik trochę ostygł , udało mi się wyjechać z podwórka i na każdym biegu obroty do końca , jak zaczęło w pewnym momencie walić w tłumik , to myślałem że go zaraz rozsadzi , patrzyłem jak za autem lecą co chwilę kłęby czarnego dymu.

Kto mi powie co to może być ??????HONDA CIVIC 1.3 gaźnik BEZ lpg , 1995 R .

mlodyruda
03-06-13, 23:14
Słuchaj róznie to bywa z tymi silnikami raczej to nie jest wina aparatu a może coś z gażnikiem lub podćiśnieniem bo widocznie go zalewa ja miałem też podobne problemy to kupiłem sobie 2 gażniki nie modzone na zaś z puszkami podćisnien po wymianie ustało i trzyma równiutko obroty 650-700 i nie czuc tego przymulenia przy wciśnieciu pedału

Pavloo
03-06-13, 23:51
Noo tak . Tylko tu nie chodzi o to przymulenie , Autem nie da się jechać wgl ,jakiś czas da rade wkręcić się do 6 tys i jechać ale trzeba go mega przeciągać na każdym biegu , Po chwili zacznie wybuchać mieszanka w tłumiku i jest już koniec , nie do odpalenia auto .

PlushaQ
04-06-13, 00:49
Ja stawiam na gaźnik - czyszczenie + regulacja. Miałem podobne objawy, tylko przejeżdżałem może 500m, dusił się, a później gasł.
Z drugiej strony, może być to filtr paliwa - ostatnio zdiagnozowane na zlocie. Auto dostawało na pierwszym biegu cały czas w granicach 4-6krpm, gdy spadał gasł, czyli wyglądało to tak jakby pompka cały czas zaciągała, ale filtr nie puszczał dalej wystarczającej ilości paliwa.

Pavloo
04-06-13, 13:26
a mam pytanie , bo jak rozkręcałem ten gaźnik to tam jest parę uszczelek , jedna jest papierowa, i ona była dość mocno zużyta i powypalana . Może po rozgrzaniu zaciąga do środka płyn chłodniczy ? bo nie ukrywam autko mi się bardzo grzeje , nie działa mi wentylator z powodu popsutego czujnika temp. I musiałem sobie na krótki czas zrobić włącznik . Co o tym sądzicie , ??

Pavloo
04-06-13, 17:29
Jedynie co przy nim grzebałem to regulacja obrotów tym pokrętłem z tyłu gaźnika. Raczej nie powinno to zmienić mieszanki ..