Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Przednie lampy



Dziki HTL
10-01-08, 20:01
Mam pytanko odnośnie przednich lamp przed liftem. Widziałem kiedys na necie takie lampyw których wnętrzu pozbyto sie w niepotrzebnych miejscach srebrnego odblasku. Strasznie mi się to spodobało szczególnie iż posiadam autko w kolorze czarnym i zapragnąłem coś takiego u siebie wykonać. Tylko teraz pytanie. Czy ktoś już próbował zdejmować bezinwazyjnie klosze z takich lamp? Czytałem gdzieś o grzaniu w piekarniku :/ (sceptycznie do tego podchodzę), lub punktowe podgrzewanie np opalarką. Czy zna ktoś patent na rozebranie ich? A może ryzyko jest zbyt duże i szkoda sobie zawracać głowy? Jak sądzicie? Myślę że gdyby dało radę to wykonać, lampki wyglądałyby kozacko.
Pozdrawiam

agent
11-01-08, 11:05
A nie boisz się o szczelność? Nawet prez mała dziurke mogą potem parować.

Dziki HTL
11-01-08, 12:20
myślę że to akurat najmniejszy problem, odrobina staranności i użycie np dobrego silikonu na całęj klejonej powierzchni nie stworzyłaby problemu

cart
11-01-08, 12:50
poszukaj o przerabianiu lamp VI gena na typer. Pewnie będzie podobnie ;)

Dziki HTL
11-01-08, 13:47
no właśnie pewności nie ma dlatego założyłem temat tu. Wszystko zalezy od zastosowanych materiałów do budowy lampy a nie wiem czy takie same zostały wykorzystane do lamp z 6 i 7 gen. Dlatego myślałem że może ktoś ma doswiadczenie już w rozbabrywaniu lamp 7 gen przed liftem :speszony:

Mr_Harry
11-01-08, 18:52
Ja rozbierałem w celu wyminy spalonego silnika elektrycznego. Robiłem to podgrzewając suszarką stopniowo od rogu lampy. Potem usuwłem oryginalny klej dokłdnie rozpiszczalnikiem (choć pewnie nie trzeba) i kleiłem do kupy przy pomocy kleju w tubie jak silikon o nazwie Sikaflex. Jest to masa do łączenia różnych materiałów w budownictwie. Super trzyma, jest szczelne. Lampy parują dlatego, że są zbyt szczelne, a nie dlatego, że woda wlatuje, także nie martw się o sczelność. Piekarnika nie polecam - plastki może się pogiąć (to jest poliwęglan) lub zżółknąć. Co do usówania srebrnego wypełnienia lampy - mozna bez porblemu, jest na śróbki, ale lepiej go pomalować na czarno bo pod nim jest silniczek regulacji i słabo to wygląda jak go widać.
Pozdr.

Dziki HTL
11-01-08, 23:05
Mr_Harry, wielki szacuneczek bracie, więc jeśli to robiłeś to jesteś żywym przykładem że da radę

Co do usówania srebrnego wypełnienia lampy - mozna bez porblemu, jest na śróbki, ale lepiej go pomalować na czarno bo pod nim jest silniczek regulacji i słabo to wygląda jak go widać.

co poleciłbyś do pomalowania tego? bo śmiem się domyślać iż inside lampy jest czasem niezła temp i żeby to potem nie odpryskiwało pod wpływem niej.
Bardzo dzięki za info.
czyli wystarczyło podgrzewać zwykłą suszarką do włosów? grzałeś i stopniowo odginałeś czy jak? klej oryginalny jest elastyczny?
będę wdzięczny za kolejne info
Dziki

piterek82
16-01-08, 19:39
Lepiej podgrzewac opalarką tylko z czuciem. Zmatuj chrom papierem wodnym o gradacji 800-1200 i pomaluj czarnym matem w sprayu. U mnie nic nie odpada.

Dziki HTL
24-01-08, 20:38
mam dodatkowe pytanie, czy żeby zdemontować lampki w 7 gen musze demontować zderzak? przyglądałem się temu troszkę ale po ciemku bo nie mam tajmu by to zrobić w dzień. Da radę bez zdejmowania zderzaka?

polaj6
25-01-08, 11:22
podlacze sie do tematu z pytaniem : czy do zdjecia lamp w coupe '99 konieczne jest zdjecia zderzaka ?? znalazlem 3 srubki mocujace reflektor ale jesczze nie da sie wyjac, cos w zderzaku trzyma lampe ??

Mr_Harry
25-01-08, 15:42
Trzeba zdjąć zderzak całkiem. Żeby zdjąć zderzak trzba zdjąć nadkola przód i podłogę pod silnikiem. Jest trochę roboty jednym słowem. Nie wiem czym to malować, bo jest to plastik pochromowany elektrolitycznie i farba raczej nie trzyma się zbyt dobrze. Niektórzy matują chrom do plastiku i dopiero malują. Do rozmontowania wystatarczy suszarka, klej jest elastyczny, ciągnie się. Można też opalarką, ale można spalić plastik, więc po co ryzykować.
Tutaj o lampach: http://autoban.com.ru:8080/manual/CivHtml/22-114.htm
Tu o zderzaku: http://autoban.com.ru:8080/manual/CivHtml/20-104.htm

Dziki HTL
27-01-08, 20:04
moda wykonałem, wszystkim dziękuję za wszystkie porady, były bardzo pomocne.