PDA

Zobacz pełną wersję : dziwne bujanie samochodu kierownica przekrzywiona



sulig1510
29-05-13, 21:03
witam, honda civic coupe V gen, po wymianie wszystkich tulejek, końcówek drążków, sworzni,
przegub zaczął wlasnie stukac jutro go wymieniam, ale to chyba nie on odpowiada za to, ze kilka dni temu nagle podczas jazdy kierownica skreciła w lewo i tak juz została, innymi słowy jadac prosto jest ona o moze 30 stopni skrecona w lewo, dodatkowo przy jezdzie strasznie rzuca samochodem, buja się jakby miał wypasc zaraz z trasy, zbieżność była robiona po wymiane zawieszenia, było ok ale i tak odczuwałem czasem jakies bujnięcie ale zwalałem to na jakość polskich dróg, w tym momencie samochód pływa po drodze, nie da się jeździć, ma ktoś moze jakies podpowiedzi co to może być? :(

Michalll_1991
31-05-13, 11:10
hmm z tyłu tez i robili geometrie ? pierwsze co mi przychodzi do glowy to to, że na geometrii nie dokrecono banana z tyłu i przestawila sie geometria z tyłu bo z przodu nie ma co przeskoczyc. Ale moze ktos wymysli cos lepszego :P

redcode
31-05-13, 23:42
Zapytam bo nie wiem czy zrozumiałem:
- musisz trzymać przekręconą kierownicę o 30 stopni by auto jechało prosto (to znaczy musisz trzymać kierownicę by sama się nie obróciła?)
- czy gdy jedzie prosto to kierownica jest obrócona i zostaje w tej pozycji gdy ją puścisz?

tak czy inaczej lepiej autem z taką usterką nie jeździć, a na pewno nie dalej niż do mechanika.

kubson012
02-06-13, 15:06
Na kanal i posprawdzac czy wszystko podokrecane chyba ze sam wymieniales i jetses pewien ze dokreciles.


pierwsze co mi przychodzi do glowy to to, że na geometrii nie dokrecono banana z tyłu i przestawila sie geometria z tyłu bo z przodu nie ma co przeskoczyc. Ale moze ktos wymysli cos lepszego :P

Ale chyba jak by z tylu cos sie posypalo to by kierownica nie skrecila. Sprawdzic czy dobrze poskrecane i przekladnie czy sie cos nie posypalo, sprezyny, amory, chyba ze samochod byl krzywy ponaciagany i po wymianie gum na nowe wyszlo kumpel tak mial w coupecie wlasnie.

Michalll_1991
02-06-13, 15:20
no jak nie byłoby z tyłu geometrii względnie dobrze to by tył tańczył bądź ściagał