PDA

Zobacz pełną wersję : Warunki badania przyspieszenia 0-100



redcode
29-05-13, 21:46
W jakich warunkach bada się przyspieszenie auta?

- płaski odcinek - wiadomo

- temperatura zewnętrzna ???

- obciążenie ???


2 osoby i xx kg bagażu (2 osoby po ile 70, 80 kg, 2 osoby z USA)?

marwol
29-05-13, 21:52
No i ile litrow paliwa i ile płynu do spryskiwaczy :D

Tapatalk

redcode
29-05-13, 22:14
z tym paliwem to też może mieć znaczenie, ale znając życie chyba z pełnym bakiem (jakby nie patrzeć w skrajnych przypadkach może być aż 40 kg różnicy)

skolopendra
30-05-13, 21:34
prędkość i kierunek wiatru

Piterex
30-05-13, 23:53
Myślę że jeszcze odpowiednie opony :p

redcode
01-06-13, 00:28
prędkość i kierunek wiatru

Ten problem da się wyeliminować robiąc dwa przejazdy testowe, jeden w jedną drugi w drugą stronę, o ile wiatr nie jest boczny xD.


Opony rozmiar standardowy taki w jakim auto wychodziło z fabryki, to raczej oczywiste



@marwol
chcesz się popisać "inteligiencjoł"?
dopisz jeszcze "czy włączone światła"



Pytanie zadane w pierwszym poscie jest zupełnie normalne. Auta o niedużej mocy przyspieszają zupełnie inaczej z obciążeniem i bez niego. Nie powie nikt chyba, że d14a4 lub inne d15b7 przyspiesza tak samo gdy jedzie się samemu i gdy wiezie się 4 osoby.

Z rzeczy które mogą mieć znaczenie przychodzi mi jeszcze do głowy ciśnienie atmosferyczne -> ma wpływ na gęstość powietrza (a więc i skład mieszanki w silniku).

Wracając do obciążenia, ma ktoś konkretną wiedzę na ten temat?

mirasek
01-06-13, 01:20
czym badasz to przyspieszenie?

redcode
01-06-13, 01:22
Niczym nie badam, interesują mnie standardy badania jakimi posługują się producenci. Wydaje mi się, że skoro są takowe dla np mierzenia zużycia paliwa to i muszą być jakieś ogólnoprzyjęte dla badania przyspieszenia. Obie te wartości są podawanymi przez wszystkich producentów danymi katalogowymi pojazdu.

marwol
01-06-13, 09:52
A te wartosci mają sie nijak do życia. Jaka redakcja nie testuje to inne wyniki. Jak referat na ten temat potrzebujesz,bo zagrożony w gimnazjum jesteś to w google poszukaj.

Tapatalk

ma1ster
01-06-13, 11:03
Takie pomiary to raczej nie stoperem :D, są do tego specjalne głowice np. firmy correvit...

posejdon
01-06-13, 11:20
Przyspieszenie mierzy się akcelerometrem w metrach na sekundę kwadrat. A czas rozpędzania do określonej prędkości stoperem w sekundach:D.

ma1ster
01-06-13, 12:52
mmmm... w tytule pisze o przyspieszeniu, więc raczej [m/s^2], tego się stoperem zmierzyć nie da...

redcode
01-06-13, 13:45
@marwol, @Nastek: O czym wy pieprzycie, zadałem konkretne pytanie, chce wiedzieć w jakich warunkach mierzy się przyspieszenie auta. Ci którzy tego nie wiedzą niech wracają spamować na kafeteria pl czy inne fora o gotowaniu.


A te wartosci mają sie nijak do życia. Jaka redakcja nie testuje to inne wyniki. Jak referat na ten temat potrzebujesz,bo zagrożony w gimnazjum jesteś to w google poszukaj.

Tapatalk

Jeszcze kilka lat edukacji i może osiągniesz poziom gimnazjum, przeciętnego polskiego ucznia, powodzenia.

Napisałem poza tym wyraźnie, interesuje mnie w jaki sposób mierzą to producenci aut, jak nauczysz się czytać ze zrozumieniem jak to potrafią wspomniani gimnazjaliści to koniecznie się pochwal na forum.



Takie pomiary to raczej nie stoperem :D, są do tego specjalne głowice np. firmy correvit...

Możesz rozwinąć, bo widzę że w przeciwieństwie do marwoła masz jakąś wiedzę na ten temat. Twoja wypowiedź wniesie coś do tematu.



Jesze raz to dopiszę, najbardziej interesuje mnie obciążenie auta z jakim bada się przyspieszenie.





ps. no zapomniałem, marwol wszystkiego najlepszego.

posejdon
01-06-13, 15:17
Moim zdaniem gdyby warunki tego pomiaru były jakoś bardzo ściśle określone to byłoby wyznaczone do tego stanowisko w hali (na jakiejś hamowni np.) a nie jakieś lotnisko gdzie wiatr zawieje albo słońce przygrzeje nawierzchnie i już wynik wypaczony.
A samochód na bank obciążony minimalnie, żeby wynik był jak najlepszy (tak na logikę marketingu).

redcode
01-06-13, 16:12
Moim zdaniem gdyby warunki tego pomiaru były jakoś bardzo ściśle określone to byłoby wyznaczone do tego stanowisko w hali (na jakiejś hamowni np.) a nie jakieś lotnisko gdzie wiatr zawieje albo słońce przygrzeje nawierzchnie i już wynik wypaczony.
A samochód na bank obciążony minimalnie, żeby wynik był jak najlepszy (tak na logikę marketingu).

Dziękuję za konstruktywną wypowiedź.
Rzecz w tym że kiedyś albo słyszałem w programie TV, albo czytałem w jakiejś gazecie motoryzacyjnej, że parametry auta z reguły bada się z obciążeniem równym do 2 osób i X bagażu, bądź tylko 2 osób. Nie pamiętam szczegółów, a w sieci nic konkretnego na ten temat nie znalazłem.

scoobany111
01-06-13, 20:38
Ostatnio gdzięs czytałem że 2 osoby na pokładzie i pól zbiornika paliwa..Czyli "przeciętne" użytkowanie auta.