PDA

Zobacz pełną wersję : kreci ale nie moze odpalic



daniel1122
08-01-08, 16:20
dzisiaj rano probowalem odpalic auto przekrecilem stacyjke krecil ale nic pomyslalem ze akumlator padl bo troche zimna byla noc laduje go pol dnia probuje odpalic i nic wie ktos moze co jest nie tak

Skoti
08-01-08, 16:23
Sprawdz czy masz iskre na swiecach

daniel1122
08-01-08, 16:34
zauwazylem jeszcze ze w akumlatorze nie ma wody moze miec to jakis wplyw

patyk_lks
08-01-08, 16:44
zauwazylem jeszcze ze w akumlatorze nie ma wody moze miec to jakis wplyw
Jeżeli nie ma elektrolitu to akumlator by był rozładowany i w ogole by nie krecilo. Uzupełnij go mimo to.

plakon83
08-01-08, 17:25
może sprawdź też pompę paliwa.

daniel1122
08-01-08, 18:41
iskra jest i dalej nic

[ Dodano: Wto 08 Sty, 2008 ]
a jak sprawdzic ta pompe paliwa gdzie ona jest

gum
08-01-08, 18:50
mialem cos podobnego.... cewka zaplonu padla :/ .... 200 zl:/ ehh

plakon83
08-01-08, 19:49
Jaki masz wogóle silnik???
Po pierwsze podchodzisz do tematu poważnie, nie z kiepem w ustach.
Odkręcasz korek wlewu paliwa, druga osoba włącza zapłon(przekręca kluczyk na ostatnią pozycję, świecące kontrolki, nie odpala silnika)
Przez ok 2 sekundy powinieneś słyszeć dźwięk pompy, słychać to nawet z kabiny, więc powinieneś sobie poradzić;)

x-tygrysek-x
08-01-08, 20:26
jeśli masz iskre to cewka i cały aparat jest dobry, ja w takim wypadku stawiam na pompe, sprawdzasz ją tak jak kolega wyżej napisał. powodzenia :)

Skoti
08-01-08, 21:38
uzupełnij profil to spróbujemy pomóc ci znaleźć pompę

gum
08-01-08, 21:55
kiedy przekrecasz kluczyk powinno slychac za siedzeniem ze pompa sie wlacza i przekaznik, dosyc charakterystyczny odglos, ja mialem to samo, pompa sie wlaczal, rozrusznik krecil ale silnik nie odpalal i wyszlo na to ze cewka byla walnieta, proponuje sprawdzic pompe a pozniej zajac sie elementem zaplonowym

ja mam dodatkowo inny problem, gdy auto stoi w garazu odpala bez problemu, gdy stoi na zewnatrz zapala za 3 razem..... i nie wiem co jest grane, nowe kable swiece akumulator cewka zaplonu, sprawdzalem kopulke, niby lekko przerdzewiala, wyczyscilem rdze i dalej odpala za 3 i nie wiem co jest grane, gdzies wilgos podchodzi... ktos ma jakis pomysl?

x-tygrysek-x
08-01-08, 23:03
tak, tylko póki kolega nie poda jaki ma silnik to ciężko stwierdzić gdzie ma ta pompe paliwa :/

daniel1122
09-01-08, 16:26
dzieki wszystkim za odpowiedzi samochod zapalil jak kolega wzial mnie na hol dzisiaj rano sam odpalil dzieki jeszcze raz pozdrawiam

plakon83
09-01-08, 18:22
Tak na przyszłość, to lepiej tak nie rób, możesz zapchać kata, lub przestawić pasek rozrządu, tylko kable i do aku!

gum
10-01-08, 18:09
dokladnie lepiej tak nie robic ;]

Siwyyy86
24-01-08, 16:08
ja mialem podobny problem z odpalaniem... krecil ale nie odpalal, dopiero po 10 probach odpalil. troche przejechalem na rezerwie wiec pomyslalem ze zatankuje i bedzie ok. niestety... po zatankowaniu szczesliwy wsiadam do hani i... przepchalem go na pobliski parking :( az mi sie szkoda zrobilo hani ;p co najlepsze gdy tak stanalem na parkingu sprobowalem jeszcze raz i zapalil odrazu ??!! po nie przespanej nocy doszedlem do wniosku ze musialem z deczka zasyfic filtr paliwa tymi resztkami benzyny a jak wiadomo na dnie "robi sie bagno". jak narazie jest wszystko ok i jestem zadowolonym posiadaczem pieknej hondy civic d15b2 :) pozdr all...

Sid_21
04-03-08, 12:55
Ja miałem taki problem, że czasami poprostu nie chciała mi odpalić paliwo było, zapłon się kręcił ale i tak nie paliła dopiero z którymś razem albo jak zajeżdzałem na stację też czasami nie odpalał za pierwszym razem.
Poszukałem trochę na forum i były różne podpowiedzi ale zrobiłem jedno i teraz wszystko gra ! :) Zajmuje dosłownie go godzinki ale warto się pobawić. Trzeba wymontoweać przekażnik pomy paliwa (pod nogami kierowcy) i przelutować styki !!!
Daje 100 % gwarancję, że to pomoże !