PDA

Zobacz pełną wersję : wyciek z silnika



Thomas
17-08-05, 13:09
siemka wszystkim
wlasnie stalem sie wlascicielem ukochanej Hani rocznik koniec 92 1,4 16V z tym ze pojawil sie problem caly silnik jest mokry z oleju uszczelka spod zaworow jest na bank do wymiany oprocz tego slyszalem zeby wymienic jeszcze uszczelke spod aparatu zaplonowego, czy ktos ma jeszcze jakas koncepcje?? z tego co zauwazylem to caly tyl silnika jest najbardziej mokry a olej zbiera sie tam na kolektorze, czy podczas wymiany tych uszczelek musze szzcegolnie na cos uwazac??
acha meczy mnie jeszcze jedna rzecz wydaje mi sie ze przy odpaleniu zimnego silnika auto zbyt dlugo jest na wysokich obrotach moze to tylko zludzenie ale zeby 3km trzeba bylo czekac az z nich zejdzie to chyba za duzo.
dzieki za odp i POZDRO

tfidos
17-08-05, 13:19
odpaleniu zimnego silnika auto zbyt dlugo jest na wysokich obrotach moze to tylko zludzenie ale zeby 3km trzeba bylo czekac az z nich zejdzie to chyba za duzo
tak ma byc, jest dobrze

Furious
17-08-05, 15:28
Hani rocznik koniec 92 1,4 16V z

1.4?? W 5g nie było 1.4 :)

Wymien te uszczelki spod ktorych Ci sie poci....

ppm702
17-08-05, 17:07
podczas wymiany uwazaj, żeby Ci nic pod pokrywę zaworów nie wpadło...

Thomas
17-08-05, 22:38
uszczelka spod zaworów oring spod aparatu zaplonowego i miska olejowa ale tylko z jednej strony ale ciezko cokolwiek ustalic bo wszystko jest mokre wiec sam niewiem ale mam nadzieje ze nie spod glowicy bo te uszczelki sam sobie wymienie w koncu jestem mechanikiem :) ale spod glowicy juz bym sie w to niebawil sam

[ Dodano: Sro 17 Sie, 2005 ]
a co do tego 1,4 to tak mi wpisali w dowodzie ;) ma bodajze 1343 cm3 oczywiscie juz nowa buda :)

driven22
18-08-05, 00:06
Jak dokładnie nie wiesz skąd leci to czasami warto przetrzeć silnik z oleju- przejchać kawałek i widać już gdzie zaczyna chlapać- u mnie zawsze się to sprawdzało. Dziwne że wpisali 1.4 ? Ale to chyba może mieć pływ na składke ubezpieczenia- chcociaż nie wiem czy jest różnica między 1.3 a 1.4. Pozdrawiam

Thomas
18-08-05, 16:14
skladka jest akurat ta sama no mniejsza z tym, a co do tego wycieku to spod zaworow i aparatu jestem pewien wiec je wymienie potem wypucuje silniczek i bede widzial co sie dalej dzieje, mam tylko pytanko gdzie jest jakis komputer i co jeszzce bym musial zaslonic zeby nieuszkodzic podczas mycia karcherem acha i czy pod uszczelki potrzebuje jakis specyfik jeszcze czy tylko zakladam uszczelke i skrecam??
acha i czy musze posiadac klucz dynanometryczny?? bo do glowicy na pewno tak a pod zawory chyba nietrzeba z tego co pamietam ale pewien niejestem
dzieki za rady

Rikoo
18-08-05, 16:17
Jak si euzyje opcji szukaj to wiekszosc sie znajdzie :!: :!: :!:

MYCIE 1 (http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=296&highlight=mycie)
MYCIE 2 (http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=2850&highlight=mycie)

Thomas
18-08-05, 19:39
dobra rada :) postaram sie na drugi raz samemu znalezc ;)

[ Dodano: Sob 27 Sie, 2005 ]
qrcze przeszukalem juz chyba wszystkie sklepy i nie potrafie nigdzie dostac oringu pod aparat zapłonowy :( wszedzie mi mowia ze nieoplaca im sie sprowadzac bo to niejest tego warte ma ktos moze jakis namiar na sklep na slasku okolice bytomia lub ewentualnie jakis internetowy gdzie nie bedzie z tym problemu ??