PDA

Zobacz pełną wersję : kontrolka ciśnienia oleju



carlosv
25-05-13, 01:06
Wiem że temat był wieloktornie ale wymiana oleju i filtra nie pomogła, silnik ma najechane około 230 tyś km, B16A2, po odpaleniu rano lub dłuższym postoju lampka gaśie po około 2-3 sekundach, wcześniej był filtr ori Hondy i olej mobil1 10w40 i było tak samo, teraz jest filtron (tymczasowo, czekam na filtr ori Hondy) i znowu mobil1 10w40. Czy to byłaby pompa oleju? Cyba za mały przebieg na wymianę pompy (zakładając że nikt nie lał badziewia a sądząc po stanie silnika to tak było). Może coś pominąłem?

Jacek1983
25-05-13, 15:30
A spróbuj może reset kompa zrobić, w niektórych przypadkach to pomaga. Jak nie, to na kontrolę ciśnienia oleju podjechać, przy okazji wyczyścić sam czujnik, może się jakiś syfik przykleił.

piotreek23
25-05-13, 17:21
Wymień czujnik :) ja też tak mam :P ale jak jest nagrzany albo jak stoi i świeci słońce :na samochód i podgrzewa maskę ;) w zimie,jesienią, problem nie występuje tylko latem jak jest gorąco ;). Z tym że to nie zawsze się dzieje ;) ale wkurza :P. Mierzyłem ciśnienie oleju jest OK.

Jacek1983
25-05-13, 18:51
Ja bym mimo wszystko sprawdził ciśnienie dla świętego spokoju, skoro wymieniać czujnik to od razu można to zrobić. W Hondach kontrolka powinna gasnąć od razu.

ma1ster
25-05-13, 19:17
U mnie gaśnie po jakichś 3 sekundach też w b16A2 przebieg ponad 320tys... nie widzę jakiegokolwiek problemu... jak gaśnie to znaczy, że jest ok...

Dodam dla krytykujących, że też mnie to zdziwiło już dość dawno, jak starszy kupił ten wóz... miał 190tys. i przez te 8lat dojechane ma do 320tys... z tym problemem... więc po prostu można o tym zapomnieć...

piotreek23
25-05-13, 21:10
Ja bym mimo wszystko sprawdził ciśnienie dla świętego spokoju, skoro wymieniać czujnik to od razu można to zrobić. W Hondach kontrolka powinna gasnąć od razu.
Manual Hondy do 3D EJ9 D14Z2 mówi że jak nie zgaśnie do 10 sekund wtedy wyłączyć silnik :) Gorszym przypadkiem jest jak ci zacznie mrugać w trakcie jazdy..:) Ja z tak wariująca po odpaleniu silnika kontrolką już 4 lata mam :) i silnik działa ;)

Yotomeczek86
25-05-13, 21:15
Proponuje gałgana temp i ciśnienie oleju założyć i mieć spokoj dla samego siebie ;)

Saiti
25-05-13, 23:01
No tak, ale zanim zegary Gałga się odpalą to kilka sekund mija. To raz. Dwa, że miałem taki problem - winny był filtr bosha. Trzy, że teraz jeżdżę na Filtronie i zawsze jeździłem i problemu nie było. Ciśnienie dają panewki - jak fura jeździ to podjedź na wydział to Ci ocenię stan.

Guscioren
26-05-13, 01:59
No tak, ale zanim zegary Gałga się odpalą to kilka sekund mija. To raz. Dwa, że miałem taki problem - winny był filtr bosha. Trzy, że teraz jeżdżę na Filtronie i zawsze jeździłem i problemu nie było. Ciśnienie dają panewki - jak fura jeździ to podjedź na wydział to Ci ocenię stan.

Całe życie w oszustwie. A myślałem że to pompa oleju daje ciśnienie :P

Saiti
26-05-13, 02:04
http://autokult.pl/2012/06/26/niskie-cisnienie-oleju-co-moze-byc-przyczyna-poradnik

Wyciąg z f***a:


Jeśli kilka sekund po uruchomieniu silnika lampka sygnalizatora niskiego ciśnienia nie gaśnie lub wskazówka wskaźnika nie osiąga poziomu normalnego ciśnienia, trzeba natychmiast wyłączyć silnik i sprawdzić poziom oleju w silniku, uzupełniając go, jeśli to konieczne. Czasem problem może leżeć również w zbyt mało wydajnym filtrze oleju.

Gdy lampka sygnalizatora nie gaśnie przy właściwym poziomie oleju, przyczyn należy upatrywać w czym innym:

czujnik ciśnienia oleju może być niesprawny,
przewód pomiędzy sygnalizatorem i czujnikiem może być uszkodzony,
wlot oleju do pompy z miski olejowej może być zapchany,
zawór przelewowy regulujący ciśnienie oleju w układzie zablokował się w pozycji otwartej,
zużyły się panewki na wale korbowym.
Najpoważniejszą i najbardziej kosztowną usterką są uszkodzone bądź zużyte panewki na wale.

ma1ster
26-05-13, 09:00
Całe życie w oszustwie. A myślałem że to pompa oleju daje ciśnienie :P

Z fizycznego punktu widzenia pompa ciśnienia nie daje... Można powiedzieć potocznie, że pompa daje objętościowe natężenie przepływu, a dopiero skutkiem oporów przepływu i wielkości objętościowego natężenia przepływy jest ciśnienie...

carlosv
26-05-13, 14:05
jak fura jeździ to podjedź na wydział to Ci ocenię stan.

czego stan chcesz ocenić ? jeździ, wszystko jest ok poza zaworami do regulacji i aparatem zapłonowym do wymiany ;).

zobaczę w poniedziałek czy mój mechanik sprawdza ciśienie w sensie czy m sprzęt do pomiaru ciśnienia oleju ;).

Zależy mi na tym silniku dla tego chce to rozwiązać.

Gdzie jest czujnik ciśnienia oleju?

Jacek1983
26-05-13, 19:44
Czujnik jest nad filtrem oleju, pod kolektorem, dostęp lepszy od dołu, najlepiej po wyjęciu filtra.

carlosv
26-05-13, 20:28
Dzięki, ogarnę temat ;)

Seba27
26-05-13, 21:17
to teraz wam zaloze klina.
Ani w zajechanym d15z1 z glowica z6 ani w d16z6 przy przebiegu 180tys nie mialem tego problemu.
gaslo odrazu. Teraz mam to d16z6 co na poczatku. Zalozylem dokladnie taki sam filtr oleju jak przy poprzedniej wymianie, tyle ze silnik jest po kapitalce i kontrolka swieci sie do ok sekundy po odpaleniu. Ma teraz taka norme... ;]

Michał102
27-05-13, 22:56
W moim zarżniętym D14 kontrolka gasła zawsze w momencie jak jeszcze kręciłem rozrusznikiem - gasła na ułamek sek. przed odpaleniem silnika.
Teraz w wyremontowanym D16 na zimnym gaśnie w jakieś pół sek po odpaleniu, a jak silnik rozgrzany, to dokładnie w momencie jak silnik zapali.

carlosv
28-05-13, 22:09
ciekawe czym to się ma...