PDA

Zobacz pełną wersję : Regulacja lamp, problem, HELP



redcode
23-05-13, 20:29
Do czego służy śruba zaznaczona na poniższym obrazku?

http://zapodaj.net/64197e4e6c6a2.jpg.html


Wymieniałem silniczek regulacji reflektorów i niepotrzebnie nią kilka razy pokręciłem. Czy teraz reflektor będzie świecił za bardzo w górę lub w dół? Nie pamiętam ile obrotów w sumie zrobiłem.
Jakie zadanie ma ta śruba?

edycja: ps. zdjęcie nie moje tylko jakis lamp z alledrogo

redcode
26-05-13, 03:12
up!

no dalej, ktoś na forum chyba rozklejał lampy i wie do czego ta śruba (u mnie można było kręcić w obie strony bez widocznego skutku).

piotreek23
26-05-13, 10:14
Mogę się mylić ale wygląda na reczną regulację. Podjedź na stacje kontroli niech ci za 20zł sprawdzą ustawienie i wyregulują.

Ven
26-05-13, 21:11
Mogę się mylić ale wygląda na reczną regulację. Podjedź na stacje kontroli niech ci za 20zł sprawdzą ustawienie i wyregulują.

Regulacja wysokości promienia światła - manualna - jest w tylko przy pomocy silniczka na którym jest śruba na imbus do regulacji. To jest prawdopodobnie śruba mocująca wewnętrzny element lustra lampy.

piotreek23
26-05-13, 21:19
A no widzisz :) tak potem myślałem i doszedłem do tego samego wniosku :D

redcode
27-05-13, 23:58
Dzięki za odpowiedzi, też tak podejrzewam, ale chętnie usłyszę to od kogoś kto rozklejał lampy.

Poza tym dziwne było to, że kręciłem pare razy prawo, pare w lewo - śruba nie wychodziła, w sumie opór śruby też się nie zmieniał... dziwna sprawa.

Powiem Wam za to, że po założeniu lamp musiałem kawałek opuścić (imbusem, przy silniczku) jedną z lamp by była na takiej wysokości jak druga, później pojechałem na stację diagnostyczną co by jeszcze dokładniej ustawić. Dużo kręcenia nie było, jest jak trzeba, silniczki normalnie działają, ale nurtuje mnie cały czas do czego ta śruba.

damian.n
28-05-13, 01:28
dokręcasz tą śrubą cały odbłyśnik i jeżeli ją ruszałeś to poprzestawiałeś trochę kąty świecenia jednak tak jak pisałeś górą doregulowałeś trochę. podjedź pod ścianę lub na stacje kontroli i sprawdź jak świecą lampy

redcode
28-05-13, 20:02
Już ustawiałem na stacji diagnostycznej, dziękuję za odpowiedź.

Michał102
30-05-13, 00:20
Podepnę się pod temat.
U mnie dziś pojawił się taki problem, że lustro lewej lampy lata sobie swobodnie na boki. Silniczek działa, bo lampa reguluje się góra/dół, jednak jak się złapie za kostkę od żarówki, to można swobodnie ruszać lustrem na boki. Co się mogło stać i czy jest to jeszcze do naprawy, czy szukać sobie nowej lampy? Dodam jeszcze, że jest to lampa Valeo w przedliftowym EJ9.