PDA

Zobacz pełną wersję : Kupno Civic'a z 2003 roku - porownanie cen w stosunku z VW



flamaster
07-01-08, 00:03
Witam was wszystkich serdecznie!

Na poczatku gratulacje z posiadanych samochodow .... moim zdaniem piekny design, konstrukcja, wykonanie. Ale do rzeczy..

Planuje wymiane samochodu...obecnie jezdze golfem z 83 roku.troche juz zaczyna sie sypac (400 tys km)..ale musze powiedziec ze samochod nie do zdarcia..Nie jestem dresiarzem ...po prostu kiedys stac mnie bylo na taki samochod.

W zwiazku z tym ze samochody niemieckie juz dawno mi sie opatrzyly to znalazlem sobie samochod ktory moglbym kupic sercem :) czyli HONDA CIVIC 1.4 z 2003 roku.

Znalazlem konkretny model z przebiegiem 43 tys km od pierwszego wlasciciela.

Czy warto sie tym interesowac ?? Ile kosztuje utrzymanie takiego samochodu??
Bo zupelnie sie nie orientuje w cenach..Jezdze obecnie ok. 1500-2000km/mc.
Jak sie domyslacie to w golfie czesci kupowalem za pare zlotych. Np pasek rozrzadu z dociskiem ok 60zl.

Jesli chodzi o spalanie to nie przeraza mnie wydawanie ok. 500 zl/mc na paliwo.

lukas-comp
07-01-08, 04:02
Jesli chodzi o pasek i napinacz to koszt rzedu 500zl za oryginal, ale wymienia sie co 120tys km ;)
Inne czesci w cenie podobnie jak do nowych aut: tarcze za komplet w ok. 250zl, klocki 80zl.
Auto, ktore chcesz kupic ma naprawde malo przejezdzone, ale ja wiecej bym sie w silnik 1.4 w tej budzie nie pchal :) Zdecydowanie za wolne jak dla mnie ;)

Mr_Harry
07-01-08, 12:03
No ja ci odpowiem tak - poprzednie auto to było Audi 80 z 85 roku, więc jakoś porównywalnie z twoim Golfem. Miałem silnik 2 litry i gaz. Obecnie mam silnik 1,4 benzyna bez gazu. Koszty paliwa przy przebiegach około 2000 miesięcznie po Warszawie to jakieś 800 złotych. Co do części to w porównaniu ze starą niemiecką techniologią jest bardzo drogo. Podam ci jakiś skrajny przykład - w audi założyłem chlapacze z tyłu za 20 zł, w Hondzie miałem połamany jeden, więc chciałem dokupić - komplet to 160 zł. Ktoś powie, że chlapacz to bzdura i nie można pod tym kątem oceniać kosztów auta, ale prawda jest taka, że większość oryginalnych części niedostępnych pozas serwisem jest bardzo droga w porównaniu z starymi autami niemieckimi z lat 80-tych. Wycieraczki - okolo 150 w serwisie, około 100 w jakimś sklepie (Valeo) - do Golfa kupisz perwnie za 30zł; olej syntetyk 5w50 lub 10w60 około 45 za litr - w Golfie pewnie mineralny 80 za bańkę 4 litry; amortyzatory komplet pewnie od 800-1000 - a do Golfa pewnie ze 400, łączniki stabilizatora przód serwis 140 szt , zamiennik 80 - a do Golfa chyba ida gumki za parę złotych; wachacz przód około 500, można same tuleje za jakieś 220 zł - a do Golfa kupowałem oryginalne tuleje Febi za 60 zł komplet. Można tak długo wymieniać - ale KAŻDE nowsze auto ma droższy serwis i części. Inna sprawa kiedy się te części popsują.

flamaster
07-01-08, 19:38
Dziekuje za konkretne przyblizenie mi cen..

Jesli chodzi o moj styl jazdy to mam dojazd do pracy 40km w jedna strone, na szczescie autostrada. Wiec wkladam zwykle piaty bieg i sie tocze 100-120 :)... Licze tu na spalanie rzedu 5.5 litra :). Dlatego wole 1.4 bo wydaje mi sie ze mniej spali. Po miescie wiadomo 10-20 km/h mozna przekroczyc wiecej to juz niebezpiecznie :) i te pare kilometrow co robie w miescie to niech se pali wiecej..

Bardziej boje sie o wandali i roznych usterek...bo glupie wycieraczki mnie dobija jak beda mi znikac raz w miesiacu :(( kolpaki z VW nie uchowaja sie tydzien.. no i faktycznie samochod nie jest tani w utrzymaniu... natomiast tak jak pisalem wybralbym go jesli decydowalbym tylko sercem.

Jeszcze przemysle to pare razy...zastanaiam sie tez nad skoda octavia, seatem leonem, seat cordoba, to w TDI no i HONDA :)

pozdrawiam... Jak cos wymysle to napisze..

Barti88
07-01-08, 20:08
Dziekuje za konkretne przyblizenie mi cen..
Licze tu na spalanie rzedu 5.5 litra :). Dlatego wole 1.4 bo wydaje mi sie ze mniej spali. Po miescie wiadomo 10-20 km/h mozna przekroczyc wiecej to juz niebezpiecznie :) i te pare kilometrow co robie w miescie to niech se pali wiecej..
1.6 110KM spali prawie tyle samo co 1.4 choć wiadomo że cena będzie troche wyższa.

cart
07-01-08, 20:38
zastanaiam sie tez nad skoda octavia, seatem leonem, seat cordoba, to w TDI no i HONDA :)

W sumie to sam szukając auta zastanawiałem się nad podanymi przez Ciebie (oprócz skody) no i jeszcze kilka było branych pod uwagę...
Co wybrałem widać ;)
No i jestem zadowolony :agent:

lukas-comp
07-01-08, 23:14
ja w uzytkowniu silnika 1.6 nie zauwazylem wiekszego zuzycia spalania benzyny (moze w ok. 0,5l)
Skode uzywana odradzam - te auta po 100tys km maja cale zawieszenie do wymiany, a po drugie zobacz jak VW polecial z marka, a co dopiero Skoda...

Mr_Harry
08-01-08, 09:54
Co do spalania na autostradzie na które liczysz, to możesz się przeliczyć. W żadnych warunkach jazdy nie udało mi się tym autem zejść poniżej 7 litrów przy dłuższym odcinku jazdy - nie mówię o spalaniu chwilowym, ale średnim. Nie ma zanczenia czy trasa nad morze, czy do pracy.

cart
08-01-08, 14:10
Mr_Harry, ta ja nie wiem jak Ty jeździsz :agent:
mi trasa nad morze wyszła ok 6l

flamaster
08-01-08, 20:34
rozumiem dzieki..... wydawalo mi sie ze lepiej kupic krajowy bezwypadkowy samochod niz jakis sprowadzony ...czyli np ta octavie...

Co do spalania hondy to troche sporo dla mnie to 7 litrow...to jeszcze dojdzie ze bede co miesiac 1000 zl wydawal na paliwo..a to juz dla mnie za duzo. a sekwencja i honda ?? zdaje to jakis egzamin?? chociaz nie podoba mi sie pomysl....

Aha kolega ma honde tyle ze z 99 roku 3drzwiowa...powiem wam ze jazda nia mnie zauroczyla. Jak wyglada tutaj sprawa ?? Czy te silniki wolno gazowac ? :))

lukas-comp
08-01-08, 22:33
spokojna 110-130km/h + dwa razy proba zamkniecia licznika trasa 800km spalanie wyszlo 5,4l na 100km
przy szalenczej jezdzie po A4 (jakies 80-90km nontoper ~200km/h, 3 osoby w srodku) wyszlo 9l
to musze powiedziec, ze z Twoja Hondzinka jest cos nie tak...
co do auta to osobiscie wole imporotwane, bo jezdzilo po lepszych drogach i bedzie w lepszym stanie :aloha:
kazde auto wolno gazowac, ale nie zawsze fajnie pojedzie ;)
osobiscie jakbym mial wkladac sekwencje to wolalbym kupic diesla

Mr_Harry
09-01-08, 08:59
Lepiej nie ciągnąć tego tematu spalania :) Ale te 5,4 litra to chyba na kompie wyświetliło, a on tak z litr zaniża. Ponadto silnik 1,6 zapewne mniej spali w trasie niż 1,4 non-stop między 4000-6000 obr/min. Jeździłem normalnie, 3 osoby, auto załadowane i klima cały czas. Możliwe, że chwilowe spalanie było 5,5 sam piszesz że u ciebie było zarówno 5,4 jak i 9. Wyciągając średnią dostaniemy właśnie koło 7.
A teraz słowo do autora całego postu - nie licz na ŚREDNIE MIESIECZNE spalanie na poziomie 5 litrów w jakimkolwiek obecnie produkowanym dość nowym aucie, nie ma znaczenia czy benzyna czy diesel z common rail. Takie spalania to były w silnikach 1,9 TDI. Było - mineło. No chyba, że ktoś ma przykłady takich aut, ale prosze osobiste, a nie zasłyszane od kogoś magiczne historie o oszczędnych silnikach jego samochodu.

barman
09-01-08, 09:42
Lepiej nie ciągnąć tego tematu spalania :) Ale te 5,4 litra to chyba na kompie wyświetliło, a on tak z litr zaniża. Ponadto silnik 1,6 zapewne mniej spali w trasie niż 1,4 non-stop między 4000-6000 obr/min. Jeździłem normalnie, 3 osoby, auto załadowane i klima cały czas. Możliwe, że chwilowe spalanie było 5,5 sam piszesz że u ciebie było zarówno 5,4 jak i 9. Wyciągając średnią dostaniemy właśnie koło 7.
A teraz słowo do autora całego postu - nie licz na ŚREDNIE MIESIECZNE spalanie na poziomie 5 litrów w jakimkolwiek obecnie produkowanym dość nowym aucie, nie ma znaczenia czy benzyna czy diesel z common rail. Takie spalania to były w silnikach 1,9 TDI. Było - mineło. No chyba, że ktoś ma przykłady takich aut, ale prosze osobiste, a nie zasłyszane od kogoś magiczne historie o oszczędnych silnikach jego samochodu.

Wyjazd na święta z Bydgoszczy do Starachowic Civ 1,7CDTi 3 osoby i pełny bagażnik prezentów i dopalaczy ;-) bez żadnego wygłupiania się na trasie bo wszędzie remonty - 5,08l/100km. Zalany do pełna w Bydg. bo taniej, wyjeżdzone po mieście ok 140km na zimnym silniku głównie (odcinki 10-12km).

fadro
09-01-08, 20:58
civic 1,7cdti 2003 5d
4,89l - ok 30% miasto 4osoby, reszta trasa 2osoby
5,09l - ok 70% miasto 2osoby, reszta trasa Oswiecim - Kielce ciagle w korkach i na zwolnieniach 2 osoby + pelny bagaznik

to moje autko

poza tym 5l i mniej pala wszystkie smarty (a roadster i forfour do tego fajniutko jada), meganki w dieslu i wiele innych autek. rowniez bmw 118 tyle potrafia palic (w koncu i tak 130km/h to najwyzsza dozwolona predkosc, a szybkie ruszanie spod swiatel ma taki sobie sens)

ja bym raczej sie zastanawial juz nad autami ktore beda palily ponizej 4l jesli sluza na krotkie trasy. powyzej 6 to juz drogo strasznie, choc to gorna granica autora watku.

problem tylko w tym, ze autora byc moze nie stac na dieselka z tych rocznikow

flamaster
09-01-08, 22:19
hejka! dzieki za podpowiedz

Wiec jako autor sie wypowiem.... odlozone ze tak powiem w skarpecie 30tys ... natomiast reszte musialbym zaciagnac kredyt... nie wiem ile chce do konca przeznaczyc na samochod ale mysle ze gorna granica to 37-40 tys zl.

Zalezy mi na ekonomi bo do pracy nie mam 5 km tylko 40 km...wiec dziennie to robi sie prawie 100 km liczac jeszcze zakupy, odwiedzinki itp. wiec 2000 km/mc no norma i mniej nie bedzie tych km. Jak dojdzie wypad do hiszpani w wakacje, wyjazdy na narty itp ... to przybywa km.

Zastanawiam sie nad honda w dieslu... ale czy podchodze do tego ... malo odwaznie... malo sie o tym slyszy...jak z dostepnoscia czesci, cenami ...bo spalanie to bajka ...

fadro
09-01-08, 23:31
dostepnosc czesci w austrii jak do francuzow, czyli czasem trzeba czekac 24h, ceny miedzy vw a pegueot, tyle ze tu wszystkie czesci sa drogie (2 x cena polska srednio).

w polsce... dostepnosc czesci oryginalnych nizsza, ale nie ma rzeczy nie do zdobycia, czasem tyrzeba podzwonic (robilem testowe dzwonienia po serwisach i sklepach, bo auto aktualnie jezdzi wiecej w PL) ceny silnikowe jak do astry, albo troche wyzsze (tak do 33%) karoseria ceny jak do cytryn mniej wiecej, czyli tanio nie jest. zawieszenie drogo, ceny toyoty, zblizone do austriackich.

ceny czesci z allegro w porownaniu do vw wysokie, chyba ze porownujemyu do fajniejszych aut niemieckich, nie do zwyklego polo czy leona, ale np. top sport, wtedy jest podobnie. do tego jest ich stosunkowo niewiele, ale cos tam jest

tak czy inaczej czesci do silnika diesla sa drozsze niz do benzynki

ja swoja kupilem niedawno za niecale 9 tys euro 50tys. km 2003r (50 tys. przejechane w austrii, nie na polskich drogach...) moze to tedy droga: kupno auta za granica (tanie sa w hiszpanii i w belgii), najlepiej ze sciagnietym vatem na firme (niedawno poszla tu taka z 2002 za 6100 tytlko ze 130 tys), ale na allegro widzialem tez ponizej 40 tys diesle 2003

generalnie zamierzajac robic 20000 przy roznicy min. 2,5l/100km to ponad 2000 zl roznicy rocznie. w moim wypadku gdzie i tak mam gwarancje 2 lata roznica w cenach czesci nie gra praktycznie roli, a podejrzewam ze w PL tez mozna jakos gwarancje na uzywanego civica dostac. przy 30k km rocznie silnik ktory pali wiecej niz 5,5l to zabojstwo (chyba ze ktos jest bardzo bogatym czlowiekiem)

edytowano:

dodaje pierwszy z brzegu przyklad z allegro:
http://allegro.pl/item290834197_honda_civic_1_7_cdti.html

ja osobiscie dosc sceptycznie podchodze do malych przebiegow aut sprzedawanych w Polsce, ale moze akurat sie trafilo, niemniej jednak cofniecie licznika i wypelnienie ksiazki w PL jest troszke zbyt powszechnym poczynaniem

motorola
14-01-08, 15:37
powiedzcie mi, czy te diesle to sa diesle Hondy czy Rovera jeszcze?

an6968
14-01-08, 16:36
powiedzcie mi, czy te diesle to sa diesle Hondy czy Rovera jeszcze?

1.7 to silnik ISUZU montowany też w oplu

cart
14-01-08, 17:16
Diesle hondy w civicu zaczynaja sie od VIII gena

motorola
14-01-08, 20:24
Diesle hondy w civicu zaczynaja sie od VIII gena


aha, i od chyba 7 accorda ;/
szkoda.

bo widze ze jest troche postow odnosnie awaryjnosci tego silniika na forum...
- jutro przymierzam sie pojechac jedna sztuke obejzec. na co szczegolnie zwrocic uwage?

cart
14-01-08, 20:38
ziom przeczytaj ten temat:
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=9675&start=0

tak naprawdę tam są usterki dotyczące generalnie VII gena nie tylko wersji po fl
znajdziesz tam wszystko na co trzeba zwrócić uwagę ;)