PDA

Zobacz pełną wersję : Przegub wewnętrzny prawy EJ9 D14A3



jasir
06-01-08, 23:34
Witam
Zacznę może od początku i wyjaśnię mój problem:
Od dwóch miesięcy przy większej prędkości powyżej +/- 60 km/h bardzo "wyje" mi w środku, dźwięk ten dochodzi z okolic prawego koła, wcześniej myślałem, że to przez opony, ale po zmianie na zimówki dźwięk nie znikł, bardziej intensywny jest gdy koła mam skręcona choć minimalnie w prawo np. gdy jadę w koleinach i próbuje się w nich utrzymać, po diagnozie przeprowadzonej przez "tatę mechanika" ;) wynikło, że to rolki na krzyżaku w przegubie wewnętrznym prawym, lecz w sklepach motoryzacyjnych w mojej okolicy nie można kupić rolek, krzyżaka, a nawet przegubu wewnętrznego, więc mam ogromną prośbę o info gdzie można kupić ten przegub (nowy!!!) lub jego wymiary (pisałem do pewnego sklepu internetowego i Pani mi odpisała abym podał jej wymiary tego przegubu?!)
Pozdrawiam :)

rafik1984
07-01-08, 02:04
Przeguby wew w VI genie są niewymienialne wiem bo przerabiałem ten temat z moim d15z6 i okoazało sie ze całą półos trza wymienic do mojego koszt w ASO ... ok 1800zł
Soposobow jest kilka:
- poszukac na szrotach półosi i zaryzykowac przekładke przegubu (koszt 100-150półos + 50robota)
-kupic nową
-zregenerowac u "magika" na nowych częściach ( ja wybrałem ten sposob bo najbardziej pewny i nowe częsci i koszt -300zł wymiare normalny)

Wiec decyzja nalezy doCiebie....

Pozdr :aloha:

jasir
07-01-08, 17:11
możesz mi szczegółowo wyjaśnić sposób na "magika" ;> ;p