PDA

Zobacz pełną wersję : Falowanie i błąd nr 10 opisane objawy



krzysiek16161
21-05-13, 19:32
Witam mam następujący problem pacjent to civic 1.3 EG3 z wtryskiem od d16z2 komp wywala mi błąd numer 10 - Czujnik temperatury powietrza lub jego obwód. Objawy są takie jeśli delikatnie operuje gazem wszystko jest okej lecz gdy wciskam gaz mocniej silnik ksztusi sie i przyspiesza bardzo słabo. Drugi problem to że obroty na cieplym silniku CZASAMI faluja nie zawsze w przedziale około 800-1500. Proszę o pomoc dodam że czujnik temperatury powietrza podmieniany nic to nie dało.

Muzyk-Grzes
21-05-13, 20:23
A komp jest strojony czy jeździsz D13 na mapach paliwa z D16Z2?

krzysiek16161
21-05-13, 20:34
Komp narazie od d16z2 mam strojonego z mapa do d13 plus wtrysk to jak go podłączam to dioda na kompie pali sie cały czas nie gaśnie i silnik nie równo pracuje i nie wkreca się na obroty.

Muzyk-Grzes
22-05-13, 20:29
Dioda na kompie?? To co to za ECU? Osobiście nie znam takiego ,który można stroić z diodą w środku, choć może taki istnieje. A i czy dobrze zrozumiałem masz komp z D16Z2 , a oprócz tego drugi komp który można stroić z mapami pod D13B7 i ma on diodę ? Masz może oznaczenia kompów obu ? No i kto ci robił tą przekładkę, czy zmieniał wiązki z ODB0 (D13B2) na ODB1 ?

kosnita
23-05-13, 07:23
Muzyk ogarnialem to z nim wiazka kabinowa + silnikowa jest zalozona jakkby z d15b2 i przerobiona wtedy na mpfi z z2. Tak ma on 2 z z2 jeden wystrojony pod d13z mpfi a drugi zwykly z z2 ode mnie i u mnie wszystko smiga podmieniany aparat zaplonowy czujnik temperatury itp.... Wydaje mi sie ze problem lezy gdzies w przewodach

Muzyk-Grzes
23-05-13, 18:35
Obawiam się że masz rację, odrobiłem lekcje i wiem że to wtrysk silnika A6 (Z2) ,ODB0 na kompie PM6 ,który da się stroić. Najprawdopodobniej coś źle podpięliście. Musisz poszukać oznaczeń kostek tego ECU (może ktoś z forum zna i pomoże) i sprawdzić czy właściwe kable idą od ECU do czujników.

w_rebacz
23-05-13, 22:07
Podłączę się do tematu. U mnie faowanie występuje zarówno na ciepłym jak i zimnym. Pacjent to D16Z6. Silnik zachowuje się tak jak na filmiku poniżej. W tym przypadku był on nagrzany do temoeratury normalnej pracy.
http://www.youtube.com/watch?v=GQ8WuwiZnDc&feature=youtu.be
Już na samym początku widać że obroty wkręcają się wysoko, wcześniej gdy silnik był ciepły to obroty wzrastały do jakichś 1200obr po czym spadały na 800-900. Reset kompa robiony nie raz i nie dwa, ale bez skutku. Możliwe że krokowiec uwalony? a może czujnik położenia przepustnicy?

piotreek23
24-05-13, 12:21
@W_rebacz ja tak miałem na D14 przy zasyfionej przepustnicy :) nie domykała się ;)

w_rebacz
25-05-13, 01:18
Temat ogarnięty :) Walnęty był IAT oraz uszczelka pod ssakiem, więc siłą rzeczy nie mogło to pracować poprawnie. Na razie obroty są ok, zobaczymy jak pojeżdżę dłużej :)