PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana gaźnika na wtrysk



Czubeck
21-05-13, 19:08
Witam mam komplet od D15b2 tzn głowica, wiązki i inne rzeczy które są potrzebne oprócz pompy. No i mam pytanie czy jest sens zmieniać całą głowice, a może lepiej tylko ssący i inne graty bez głowicy?
Pompa będzie pasowała z D15 czy muszę cały bak zmieniać? A teraz pytanie mam co do wiązki da radę jakoś ogarnać to samemu jak się ma trochę pojęcia, jakiś schemat można znaleść co do tego??

Jookoozzz
21-05-13, 20:32
D15b2 jest na wtrysku czy d15b7 ? Ja sie juz wtym pogubilem...

kaczka208D
21-05-13, 21:04
d15b2 podwójny wtrysk
d15b7 pełny wtrysk

AmonOi
21-05-13, 21:17
wlasnie tez mialem pisac ze to nie pelen wtrysk

FaziRBK
21-05-13, 22:34
Gra nie warta świeczki. Gdybyś przechodził na pełne mpfi to jeszcze owszem i większa moc i spalanie mogłoby pozostać takie samo. Jak już to zrób mpfi na b7.

Czubeck
21-05-13, 23:13
Ja tu nie pytam o porady na mpfi. Chcę się dowiedzieć czy zakładać głowicę od 1.5 czy zostać na starej głowicy i przełożyć ssący, wiązki i inne duperele. I czy samą pompę wystarczy zmienić czy trzeba z bakiem, a także czy dużo zabawy jest z wiązkami. Będe robił to sam więc ilość roboty mnie nie straszy. A zawsze coś da i nie będzie już porąbanego gaźnika.

Jookoozzz
22-05-13, 07:17
Gra nie warta świeczki. Gdybyś przechodził na pełne mpfi to jeszcze owszem i większa moc i spalanie mogłoby pozostać takie samo. Jak już to zrób mpfi na b7.
Racja...pozniej i tak bedzie ci malo...bedziesz chcial pelny wtrysk i znowu graty musisz kupic od nowa itd...a gaznik dobrze wyregulowany jest nie zawodny ;) ja z nim nie mam problemow ...

birchie
22-05-13, 07:50
a może lepiej tylko ssący i inne graty bez głowicy?

Jak chcesz to zrobić? Wydaje mi się, że to niewykonalne.



Witam mam komplet od D15b2 tzn głowica, wiązki i inne rzeczy które są potrzebne oprócz pompy. No i mam pytanie czy jest sens zmieniać całą głowice

Nie ma. Szkoda roboty. Już lepiej poradź się SCKAPE i załóż podwójny gaźnik z D15B3.



Pompa będzie pasowała z D15 czy muszę cały bak zmieniać?

Trzeba cały bak, bo D13 ma pompę mechaniczną napędzaną od wałka rozrządu, a D15 pompę elektryczną, umieszczoną w baku.


A zawsze coś da i nie będzie już porąbanego gaźnika.

D15B2 ma 90KM. Zmodzony gaźnik podobnie. Przyrost będzie miażdżył suty :)


a gaznik dobrze wyregulowany jest nie zawodny ja z nim nie mam problemow ...

Gdzie słowa klucze to "dobrze wyregulowany" :) Jak już cos nawali, to trudno zdiagnozować co się posypało. Na szczęscie ten gaźnik faktycznie jest niezawodny.

Jookoozzz
22-05-13, 08:23
Podwojny gaznik...pierwsze slysze...ciekawe jakie daje efekty no i spalanie...co do regulacji ja dalem po znajomosci 50 zl...auto nabralo mocy a spalnie wacha sie do max 7.5 l nawet jak nim sie kreci na maxa :) spokojna jazda do 7 na 100...

birchie
22-05-13, 08:48
Podwojny gaznik...pierwsze slysze...ciekawe jakie daje efekty no i spalanie...

http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?124416-D13b2-HB-Turkusowy-Szerszen-by-Sckape

Proszę bardzo. Warto poczytać, bo projekt naprawdę fajny (choć ostatecznie kolega i tak chyba planuje mpfi) :)

stolarz
22-05-13, 09:04
Da się przełożyć graty bez zmiany głowicy. To w pełni wykonalne BIRCHIE

Czubeck
22-05-13, 09:24
ludie kochani zadałem konkretne pytanie. mnie to nie obchodzi czy opłacalne czy nie

birchie
22-05-13, 09:26
Da się przełożyć graty bez zmiany głowicy. To w pełni wykonalne BIRCHIE

Wierzę na słowo. Nadal jednak uważam, że to nie ma sensu :) D13B2 ma niższe krzywki, a skoro D15B2 na wyższych ma tylko 90KM, to taki składak raczej nie będzie dużo mocniejszy niż zwykły gaźnikowiec.


ludie kochani zadałem konkretne pytanie. mnie to nie obchodzi czacalne nie

Ciesz się, że są jeszcze życzliwi forumowicze, którzy chcą Cię przestrzec przed robieniem głupot ;)

FaziRBK
22-05-13, 09:58
Tak jak koledzy wyżej napisali, tym zabiegiem nie zyskasz za dużo, a pieniążków trochę wydasz. Jak chcesz to możesz wrzucić głowicę z d15b2 i resztę osprzętu + elektrykę(przeróbki) i możesz wybrać opcję przerzucenia baku wraz z pompą np: z d15 lub też zewnętrzną pompę z regulatorem ciśnienia. W przypadku jak zdecydujesz się na zmianę głowicy to dolicz koszt nowej uszczelki pod głowicę, planowanie głowicy oraz zakup rozrządu wraz z pompą wody. Jak zamierzasz zostawić 1 tyś złotych i nie mieć z tego żadnego efektu ewentualnie znikomego przyrostu to możesz to zrobić. Ale i tak wyjdzie taniej zrobienie mpfi a możesz zyskać kilka hp oraz kilka nm kosztem nie dużego spalania.
Nikt nie zamierza Ci tu źle doradzać, zrobisz co zechcesz bo to Twoje auto, ale pamiętaj o tym, żeby nie zapomnieć napisać już po całym zabiegu jaki jest efekt, przydadzą się też jakieś onboardy przed i po zabiegu. Tylko nie zapomnij o tym bo na przyszłość nikt nie będzie musiał kolejny raz pytać czy to da jakikolwiek efekt. Przynajmniej następne pokolenia już będą miały pewność, że jak lubią grzebać a do tego wyrzucić trochę pieniążków to mogą się tak pobawić nie zyskując przy tym nic oprócz doświadczenia.

Czubeck
22-05-13, 12:57
Dlatego pytam czy trzeba wrzucać głowicę czy nie. Bo bym własnie nie chciał jej wkładać bo tak jak napisałes dodatkowe koszta. Ale chcę się pozbyć porąbanego gaźnika z milionami podciśnień. Nie wiem czy wiecie ale jakiej modyfikacji nie zrobicie w gaźniku to będzie paliła jak głupia. Więc dlatego jak mam taki zestaw w miarę tanio to chciałbym to zrobić.

birchie
22-05-13, 13:01
Nie wiem czy wiecie ale jakiej modyfikacji nie zrobicie w gaźniku to będzie paliła jak głupia.

Nie wiemy. Przerobiłem tam większosć modów i paliła cały czas podobnie. W trasie poniżej 6L/100km. W jeździe mieszanej ok. 7L. No ale dzięki za uswiadomienie :)

Czubeck
22-05-13, 13:20
Taka prawda dlatego trzeba jak najszybciej uciekać od gaźnika.

birchie
22-05-13, 13:23
Taka prawda dlatego trzeba jak najszybciej uciekać od gaźnika.

Masz cos spieprzone kolego i tyle. To nie jest wina modów tylko jakiejs usterki.

kaczka208D
22-05-13, 13:29
Masz cos spieprzone kolego i tyle. To nie jest wina modów tylko jakiejs usterki.

Dokładnie, mój pali 6,2 litra. I nie sprawia żadnych problemów.
A co do tematu jeśli masz sprawdzony d13b2 i nie żre oleju głowicą to lepiej nie zmieniaj zrób standardowe mpfi na pełny wtrysk, na podwójny wtrysk z d15b2 bym nie przechodził - jest to po prostu nie opłacalne, tym bardziej, że graty do mpfi aż tak dużo nie wychodzą .

Jookoozzz
22-05-13, 13:50
Zewn. Pompa z regulatorem cisnienia w jakich cenach chodzi? Bardziej oplaca sie bak przelozyc?

Czubeck
22-05-13, 17:25
Dokładnie, mój pali 6,2 litra. I nie sprawia żadnych problemów.
A co do tematu jeśli masz sprawdzony d13b2 i nie żre oleju głowicą to lepiej nie zmieniaj zrób standardowe mpfi na pełny wtrysk, na podwójny wtrysk z d15b2 bym nie przechodził - jest to po prostu nie opłacalne, tym bardziej, że graty do mpfi aż tak dużo nie wychodzą

Ale mówię że graty to ja ma prawie jak za darmo za mpfi musiałbym z 5 razy więcej zapłacić.




Zewn. Pompa z regulatorem cisnienia w jakich cenach chodzi? Bardziej oplaca sie bak przelozyc?

O właśnie dobre pytanie. Też jestem ciekaw.

Gajos90
22-05-13, 22:24
Ja dodam od siebie tylko tylko żebyś się ZASTANOWIŁ nad tym przejęciem na duo wtrysk...

barnie
24-05-13, 14:04
jeśli chodzi o głowicę, to nie wiem czy w d15b2 i d13b2 nie są przypadkiem takie same? jeśli się mylę to mnie poprawcie

yautja
24-05-13, 15:27
Głowica w D13B2 ma dziurę na mechaniczną pompkę, którą to pompkę trzeba zostawić albo sam otwór zaślepić zaślepką. Poza tym chyba nie różni się od D15B2 (poza wałkiem).
Regulator ciśnienia paliwa nie jest w pompie paliwa, więc można kupić zewnętrzną pompę i nie przekładać baku, chociaż mając całą wiązkę z D15B2 można by się o to pokusić zgodnie z zasadą "lepiej pchać niż ciągnąć". Przy okazji nowy bak można wyczyścić w środku zawczasu z pozostałości po doskonałej jakości polskim paliwie.
Też uważam, że szkoda zachodu. Lepiej dać wałek od D15B7 i zostawić gaźnik. Dobrze wyczyszczony i wyregulowany gaźnik jest bezproblemowy, jeśli się z nim umiejętnie obchodzi (gdzieś był nawet temat "jak oszczędnie jeździć gaźnikiem").

piotrstrojek
24-05-13, 15:49
To i ja się wypowiem - przerobiłem wszystkie silniki o których piszecie ;)

IMO:
- gaźnik fajny jest... do czasu aż coś się zzz... zespuje :P Ja za kompleksową regulację, wymianę uszczelek, przegląd etc zapłaciłem 250zł... za sam gaźnik :/
- DPFI (D15B2), w sumie nie licząc problemów z zapłonem do codziennej jazdy wystarczy - poczciwy w miarę bez problemowy silnik - dla Hondziarzy kompletnie nierozwojowy - jako D15B2
- MPFI (np. D15B7), fajny silniczek - naprawdę fajny - preludium do myślenia o D16...

Podsumowując - NIE PCHAŁBYM się w DPFI - wg. mnie zupełnie nie trafione podejście, lepiej dołożyć parę złotych i zrobić pełen wtrysk - D13B7... pamiętaj że wiązka od D15B7 w porówaniu do D16Y2/Z6 etc różni się tylko jednym kabelkiem... graty od D15B7 przy ewnetualnym swapie możesz zachować lub opchnąć - wiele osób to weźmie, natomiast graty od D13B2, D15B2 przyrosną Ci do zada...

Zrobisz jak uważasz, ale zastanów się 5 razy - bo iść w DPFI się nie opłaca i frajdy z tego żadnej...

A rwać wiązkę musisz i tak i tak...

qtrix
24-05-13, 16:10
Ja posiadam u siebie silnik d15b3 również na gaziorze, co prawda denerwuje mnie czas oczekiwania aż samochód zejdzie z ssania, ale nie narzekam na niego 94konie dają radę w jajku bynajmniej mi na początek starczy ;), co do spalania jak zaleję za stówkę przy cenie benzyny 5.13(auchan jak mam po drodze) to przejeżdżam ciutkę ponad 2 tygodnie przy jeździe, jak mi się zachce, raz depnę, a raz na emeryta ^^ wiec chyba jest to dobry wynik szczególnei że z roboty mam 20 kilometrów w obie strony czyli na 2 tygodnie wychodzi ok 280 czasami nawet i 300km wpadło. :P. Zgadzam sie i tak z kolegami wyżej tylko pełen wtrysk ;)

Czubeck
24-05-13, 18:43
To i ja się wypowiem - przerobiłem wszystkie silniki o których piszecie

IMO:
- gaźnik fajny jest... do czasu aż coś się zzz... zespuje :P Ja za kompleksową regulację, wymianę uszczelek, przegląd etc zapłaciłem 250zł... za sam gaźnik :/
- DPFI (D15B2), w sumie nie licząc problemów z zapłonem do codziennej jazdy wystarczy - poczciwy w miarę bez problemowy silnik - dla Hondziarzy kompletnie nierozwojowy - jako D15B2
- MPFI (np. D15B7), fajny silniczek - naprawdę fajny - preludium do myślenia o D16...

Podsumowując - NIE PCHAŁBYM się w DPFI - wg. mnie zupełnie nie trafione podejście, lepiej dołożyć parę złotych i zrobić pełen wtrysk - D13B7... pamiętaj że wiązka od D15B7 w porówaniu do D16Y2/Z6 etc różni się tylko jednym kabelkiem... graty od D15B7 przy ewnetualnym swapie możesz zachować lub opchnąć - wiele osób to weźmie, natomiast graty od D13B2, D15B2 przyrosną Ci do zada...

Zrobisz jak uważasz, ale zastanów się 5 razy - bo iść w DPFI się nie opłaca i frajdy z tego żadnej...

A rwać wiązkę musisz i tak i tak...

1. Graty mam za darmo
2. Złoże wszystko sam.
3. Różnica D13b2 a D15b2 jak dla mnie jest duża
4. Mam dość gaźnika i nie mam zamiaru go regulować i naprawiać i patrzeć na miliony podciśnień pod maską.

Chciałem dowiedzieć się czy zmieniać głowice i co z tym bakiem. Ale już wiem że wystarczy zewnętrzna pompa z regulatorem.

KamilWWL
24-05-13, 20:28
Zmiana baku jest prosta. Sam się zastanawiałem nad zewnętrzną pompą, ale po przemyśleniu sprawy bak to lepsze rozwiązanie. Można wyrwać za około 100zł, nawet taniej ;) Co do wymiany to 2 śruby i do odłączenia 3 wężyki. Trzeba je również trochę przedłużyć no i pociągnąć spod kanapy jeden kabel do przekaźnika i wsio. Mi to zajęło 2 godz, ale spokojnie w godzinkę da radę ;)

birchie
24-05-13, 22:25
3. Różnica D13b2 a D15b2 jak dla mnie jest duża

Tak Ci się wydaje tylko. Poza tym nadal nie będziesz miał D15b2, tylko D13 z czapką b2. Ciekaw jestem jak wygląda kwestia map paliwowych do takiego wynalazku...

Muzyk-Grzes
26-05-13, 10:36
Zamiast zakładać kolejny temat do dyskusji wystarczyło poszukać mega tematu D13B2->B7 autorstwa Maxoffa tam jest wszystko opisane co potrzeba a czego nie.
Głowicę jak najbardziej bym zostawił i pompkę mechaniczną na niej. Wymieniasz tylko wałek rozrządu a mechaniczna pompka zostaje jako zaślepka ,bak jak najbardziej do wymiany bo jak robić to jak najbliżej oryginału. Co do przerabiania na DPFI to jak koledzy piszą nie ma to żadnego sensu.