PDA

Zobacz pełną wersję : Wyząbkowana opona i buczące łożysko w EJ6



dziadu
06-01-08, 17:37
Panowie podczas jazdy byczy mi z tylnej lewej strony, myślałem że to nie wyważone koło.
Zajechałem a gumiaża powiedział że opona ma fale i najprawdopodobniej to wina amortyzatora... oprócz tego buczy łożysko...
Auto kupiłem nie dawno właśnie z tą usterką.
I teraz musze kupić napewno opony na tył i piastę bo same łożysko nie występuje.
I moje pytanie brzmi, czy łożysko mogło tak wybrać opone ?? czy jest to raczej wina amortyzatora ??
A drugie pytanie to przy zakupie pytają mnie o średnice łożyska, 28 albo 30 i zastanawia mnie to czy mozna to jakos sprawdzić po roczniku czy musze zniągnąć i zmierzyć?? a to sie wiarze z problemem że nie maja na miejscu, a samochód potrzebuje codziennie do pracy (przypominam że jeżdżę Honda Civic Coupe 1996 rok EJ6 D16Y7)
Prosze was o porade, być może ktoś z was miał kiedyś taki albo podobny problem :/

civicmag2
06-01-08, 18:02
mialem podobny temat tylko ze Reno 5, wulkanizator stwierdzil , to wina opony , powodujac bicie stalo sie ze ,amorek padl . 1- lozysko moglo by to spowodowac jesli by mialo naprawde duzy luz,ale pewnie predzej by sie posypalo.

bratex
06-01-08, 19:33
powiedział że opona ma fale i najprawdopodobniej to wina amortyzatora
wyząbkowana opona to straszne huczenie mylone często z padniętym łożyskiem, więc najpierw zmień oponę i posłuchaj czy dalej huczy.

michal750
06-01-08, 21:00
Mialem to samo u siebie. Opony tylne byly wyzabkowane, szumialo lozysko i mialem padniete tylne amory. Wymienilem wszystko, ale nadal slychac szum z tylnych opon (dlatego, ze kupilem uzywki kiepskiej jakosci). Lozyska wymienialem, choc okazalo sie to niepotrzebne. Poprzednie byly w niezlym stanie.

dziadu
06-01-08, 22:03
Mam obniżone zawieszenie i najprawdopodobniej mam tylko sportowe sprężyny.
I nie wiem czy tak wogole mozna, zakladac sportowe sprezyny to seryjnych amortyzatorow...
Moze trzeba ogolnie zmienic sprezyny i amory z tyłu ??
Bo auto jest stabilne z tyłu, nie buja sie i wogole auto swiezo z niemiec przyjechlo i juz by mialo zluzyte amorki z tylu ??

wojtus1199
07-01-08, 00:30
mi też huczało, diagnoza wyzabkowane opony(jak jechałem ok 120 to miałem wrazenie ze jedzie za mną tir), kupiłem używane(w bardzo ładnym stanie) u kumpla i jak ręką odjął:)